Jump to content
IGNORED

Kuvajmo sa Wallom


wall

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • wall

    381

  • renne

    113

  • aram

    105

  • Аврам Гојић

    93

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa moz da bude bolje ili prosto drugacije svasta, al ovo je grcka musaka... ja sam uvek za to da se prvo proba originalni recept, pa posle menjaj sta god ti se svidja.

 

htedoh da pitam sta hvali besamelu, a onda se setih da ima zlog brasna :D

Edited by aram
Link to comment

pa moz da bude bolje ili prosto drugacije svasta, al ovo je grcka musaka... ja sam uvek za to da se prvo proba originalni recept, pa posle menjaj sta god ti se svidja.

 

htedoh da pitam sta hvali besamelu, a onda se setih da ima zlog brasna :D

 

 

ja nikad nisam za to  :fantom:

 

 

a besamel mi je hevi bez obzira na sve..pavlaka i jaje je lakse i malo kisi,osvezi ne udavi..

Link to comment

mozda da ponekad pojedes poneku papriku ili tikvicu jeo bi manje onih lekova sa drugog topika  :fantom:

ne mora da znači, ja ne jedem ni jedno ni drugo a skoro nikad nisam bolesna.

 

:isuse: sad vidim da je post iz juna.

Edited by Valkyrie
Link to comment

arame. hvala za instrukcije, dobro je ispalo. uzelo mi je dosta vremena zbog tretmana patlidžana, ali vredelo je. 

 

stavio sam malu malu količinu muskatnog oraščića u bešamel, to sam nasao u nekom receptu.

 

cimet u govedini objašnjava. 

 

družićemo se musaka i ja ponovo, samo da osmislim kako da smanjim ovo vreme kuvanja.

Link to comment

ja imam 1 resenje kad me mrzi - kupim vec grilovan patlidzan. ne znam da li ima to tamo, ovde imam i zamrznut (losiji) u supermarketima, a ima i spakovan u ulju kod grka ili na meru kod turaka (nimalo losije varijante od onog koji sam napravim)

Edited by aram
Link to comment

ja imam 1 resenje kad me mrzi - kupim vec grilovan patlidzan. ne znam da li ima to tamo, ovde imam i zamrznut (losiji) u supermarketima, a ima i spakovan u ulju kod grka ili na meru kod turaka (nimalo losije varijante od onog koji sam napravim)

eh kad bi to bilo ovde <_<

 

ja sam zamislila da osushim nekoliko, sad kad opet udari vreme sledece nedelje. chula da ima smisla :unsure:

Link to comment

mislim da nema toga ovde. patlidžana u komadu nema redovno u prodaji, da ne govorimo o naprednim varijantama.

 

 

 

proveri Vero - ja sam tamo cesto vidjala grilovan patlidzan, ali zaledjen.  nisam ga nikad kupila, ruku na srce.

Link to comment

arame. hvala za instrukcije, dobro je ispalo. uzelo mi je dosta vremena zbog tretmana patlidžana, ali vredelo je. 

 

stavio sam malu malu količinu muskatnog oraščića u bešamel, to sam nasao u nekom receptu.

 

cimet u govedini objašnjava. 

 

družićemo se musaka i ja ponovo, samo da osmislim kako da smanjim ovo vreme kuvanja.

 

 

 

ne moras grilovati patlidzan..samo ga ocedi od vode i poredjaj..nikakva razlika kad se ispece.

Link to comment

nije ali ne bih da mi izumru noge i ledja usput...

 

pravila sam musaku ove azone i bila je fenomenalna i bez grilovanja patlidzana...

 

a garant nisi nikad odstupio od recepta i probao sa negrilovanim?

 

fakin roboti  <_<

Link to comment

jepse arame, ceo dan razmišljam o musaki, i evo je tek sad spremna za rernu. direktno sa šljake seo za šporet, prvo zgotovio čili u tortiljama sa avokado sosom i ajszbergom, i onda bez predaha na musaku. leđa sam odvalio

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...