Jump to content
IGNORED

Popis 2011, 2022. itd.


salerokada

Recommended Posts

4 hours ago, radisa said:

Jbt, moj subjektivni osećaj je da se u poslednjih 10 godina grad uvećao za mnooogo više ljudi...

 

Ili su samo svi počeli da voze... :(

Kaže radio 021 367.121 stanovnika (porast za 25 hiljada) i 33.740 novih stanova.

I meni je to nešto malo, informatika na sajtu ima onaj pregled stanovnika po mesnim zajednicama gde je odavno preko 400k (mada ko zna kako oni to računaju).

 

Negde sam video da su Albanci bojkotovali prošli popis tako da na ovu cifru od 500k manje stanovnika treba dodati još 80-100k.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Ludi Žika said:

Zato je vala Psiho i štelovao ovo...

 

Ne znam to.

Na osnovu podataka Srbija znacajno manji demografski pad od novih clanica EU. To se moze objasniti time sto je ljudima u novim clanicama mnogo lakse da odu da rade u mnogo bogatije clanice EU.

Dugorocna prica moze biti drugacija ali i ne mora. Zavisi od dosta faktora.

Link to comment
  • aram changed the title to Popis 2011., 2022. itd.

Ima jos nesto.

Srbija je zemlja koja nema veliku nezaposlenost za razliku od BiH, CG...zato iz BiH ima vecih emigracija, nisu nuzno na zapad, dosta ide ka Srbiji, sto amortizuje odlaske iz Srbije....Medjutim i pored nize nezaposlenosti u Srbiji, znacajno bi vise ljudi otilso u bogate clanice EU da je to tako lako kao u novim clanicama EU.

Link to comment

ne bi trebalo da se nezaposlenost racuna prema statistici zavoda za zaposljavanje, drugacija je metodologija u pitanju i podrazumijeva ankete na uzorku, ali uz rizik da se i podzaposlenost registruje kao puna zaposlenost (kriterijum je makar jedan radni sat u prethodnij nedelji). veliki broj frilensera i enormno iseljavanje znacajno smanjuju pritisak na nezaposlenost.

 

tako da, za statistiku zaposlenosti iseljavanje dobro dodje

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Ovo je broj prijavljenih na opstini... ima gomila ljudi koji su prijavljeni van BG, a zive u BG... recimo..ili NS svejedno.

 

Prakticno svako ko iznajmljuje stan, a dosao je iz nekog mesta u Beograd,  nije popisan kao da zivi u BG.

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment
  • aram changed the title to Popis 2011, 2022. itd.
1 hour ago, Milosh76 said:

Ovo je broj prijavljenih na opstini... ima gomila ljudi koji su prijavljeni van BG, a zive u BG... recimo..ili NS svejedno.

 

Prakticno svako ko iznajmljuje stan, a dosao je iz nekog mesta u Beograd,  nije popisan kao da zivi u BG.

 

False, popisuješ se gde faktički živiš za popis je nebitno gde si prijavljen, popisivač ne ulazi u to da li si pravno regulisao boravak, mislim da možeš da budeš i migrant sa Hindukuša ako si više od 1 god. u BGD ulaziš u popisano stanovništvo naše drage prestonice.

 

2 hours ago, Frank Pembleton said:

S obzirom da je na čelu Zavoda onaj govnar izražavam skepsu po pitanju brojki..



....shiit has hit the fan.

 

Naravno dodali su 218.000 nepopisanih stanovnika iz baza podataka, prošli popis to nisu radili tako da sad uopšte nije ista metodologija. Po mom mišljenju pad bi bio oko 700 hiljada da su ostali dosledni, plus prošli put bio bojkot Albanaca a sad se masovno odazvali.

Edited by General Ripper
Link to comment

Ne znam šta da mislim o regularnosti podataka, poznajući ko je vlast sumnjam da su odoleli  porivu da našteluju rezultat.

Ima više više jakih razloga za to:

1. Priča o zlatnom dobu bi postala šuplja  čak i za SNS glasače

2. Postalo bi jako sumnjivo da ima manje stanovnika nego glasača

3. Što više stanovnika lakše je privući neke investicije iz inostranstva

4. Izduvao bi se balon nekretnina koji su stvorili, najviše je "fantomskih " stanovnika je dodato u Beogradu 88.000, teško bi bilo objasniti rast cena u gradu čije se populacija ne uvećava makar simbolično kao ovaj put.

 

Svaki od ovih razloga je za vladajuću elitu je fundamentalan, tako da mi intuicija kaže da su namestili.

 

  • +1 3
Link to comment

Obuhvat je daleko veći nego 2011.godine.Tada npr. nisu popisivači lica koja su duže od dve nedelje van zemlje, a sada su popisivali šakom i kapom ljude koji duži vremenski period žive u inostranstvu. 

Link to comment
9 hours ago, Frank Pembleton said:

S obzirom da je na čelu Zavoda onaj govnar izražavam skepsu po pitanju brojki..



....shiit has hit the fan.

To je valjda onaj što je ludeo kad je bio RIK-u za izbore 2016? I što šteluje te podatke o nezaposlenosti i svemu ostalom...osoba kojoj se veruje :vesala2:

  • +1 1
Link to comment
To je valjda onaj što je ludeo kad je bio RIK-u za izbore 2016? I što šteluje te podatke o nezaposlenosti i svemu ostalom...osoba kojoj se veruje :vesala2:

Ma da...Ozbiljno govno od čoveka i van struke.
Počeo političku karijeru u SPO...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
8 hours ago, General Ripper said:

False, popisuješ se gde faktički živiš za popis je nebitno gde si prijavljen, popisivač ne ulazi u to da li si pravno regulisao boravak, mislim da možeš da budeš i migrant sa Hindukuša ako si više od 1 god. u BGD ulaziš u popisano stanovništvo naše drage prestonice.

 

To znaci, ako sam iz Kikinde, a zivim u BG, popisivac me popise u BG, a onda onaj u Kikindi me popise jer su me roditelji prijavili tamo?

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, munze said:

biro rada, pio fond, rffzo, katastar...

Da li ovo znači da su popisani i ljudi koji žive preko, ali nisu prijavili trajni boravak u inostranstvu? Mislim da takvih ima baš puno.

 

Mene su u policiji bukvalno naterali da slažem da sam se vratio u Srbiju da živim. Vadio pasoš i ličnu kartu dok sam bio u Beogradu na odmoru i šalteruša počela da mi pravi probleme jer imam prijavljen trajni boravak u inostranstvu, kao ne mogu onda da dobijem ličnu kartu i pasoš tu i rekla mi da prijavim da sam se vratio ako imam neki adresu. I ja jbg uradim tako tu odmah kod nje na bratovu adresu i posle se naravno nisam opet zajebavao sa njima da opet prijavljujem da nisam tu.

Link to comment
Da li ovo znači da su popisani i ljudi koji žive preko, ali nisu prijavili trajni boravak u inostranstvu? Mislim da takvih ima baš puno.
 
Mene su u policiji bukvalno naterali da slažem da sam se vratio u Srbiju da živim. Vadio pasoš i ličnu kartu dok sam bio u Beogradu na odmoru i šalteruša počela da mi pravi probleme jer imam prijavljen trajni boravak u inostranstvu, kao ne mogu onda da dobijem ličnu kartu i pasoš tu i rekla mi da prijavim da sam se vratio ako imam neki adresu. I ja jbg uradim tako tu odmah kod nje na bratovu adresu i posle se naravno nisam opet zajebavao sa njima da opet prijavljujem da nisam tu.

Kako si prijavljivao trajni boravak u inostranstvu? Ili mislis na to da si se odjavio?

Koliko znam, ima samo ona prijava za boravak duzi od 90 dana?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...