Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

a na koju foru moze uopste doci do propusta ove vrste? gugl recimo prica o velikoj aferi u spaniji 88, nekih 30 posto mlecnih uzoraka bili kontaminirani. dakle, nimalo nova niti sofisticirana stvar, tipa sneg u februaru koji iznenadi putare.

Link to comment

pa dobro, ali valjda i mlekare imaju neku unutrasnju kontrolu. ovde se prica da su skoro sve mlekare zasrale, nekako mi je cudno da mlekare nisu uopste kontrolisale svoje proizvode.

Link to comment

upravo to,pada mi na pamet da smo odvajkada izlozeni ovom govnu, samo da je nekom slucajno palo na pamet da odradi ozbiljno testiranje sa pravim uzorcima i pravim reagensima, il sta vec tu sve ide.

Link to comment

Sto te to cudi? Ako nece drzava da kontrolise i ako potrosace ne zanima sta jedu odnosno piju, sta tek proizvodjace i liferante zabole sto nekog truju?EDIT: Ovo nije zemlja treceg, vec poslednjeg moguceg sveta.

Edited by Arbeitmann
Link to comment

malopre sam pitao za vlasnike mlekara zato sto mi je neverovatno da recimo meggle nema unustrasnju kontrolu i da bi oni sebi dozvolili da im se ovo dogodi. time bi ugrozili svoju poziciju na svim trzistima na kojima se nalaze.

Link to comment
niko da prokomentariše ovog ljigavca Ješića koji kao zna koje je mleko kontaminirano ali će nam reći u sredu.jebao ga autlet centar <_<
A sta ako na kraju ispadne on jedini posten? :DVidim da se i ovde prica o nekom zataskavanju, mozda je Jesic namerno izleteo pre zvanicnih rezultata.Sto se mlekara tice, cisto sumnjam da nisu znale sta se dogadja. Veliki je to posao - prvo prodaja zarazenog kuruza seljacima, pa prodaja mleka mlekarama i plasman na trziste. Meni vise deluje kao da je to uradjeno uz precutnu saglasnost odredjenih drzavnih organa, a ni mlekare nisu bas zainteresovane da stave kljuc u bravu do daljnjeg
Link to comment

Vlasnici 90% mlekara u Srbiji su velike multi korporacije i one se, po prirodi stvari i zeleci da maksimizuju profit po svaku cenu, ne obaziru na takve trivijalnosti osim ako ih neko na to ne natera. Drzava Srbija niti moze da ih na to natera niti zeli.

Link to comment
18.02.2013 14:47 SLOBODNO PIJTE MLEKO: Nadjene opasne materije u dozvoljenim granicama!Opasna materija čije prisustvo je primećeno u mleku prodavanom u zemljama u regionu, je u ovom proizvodu u Srbiji na gornjoj dozvoljenoj granici, saopštila je Nacionalna organizacija potrošača Srbije.news_108112.jpgAnaliza Nacionalne organizacije potrošača Srbije (NOPS) je pokazala da je prisustvo aflatoksina u mleku koje se prodaje u većim trgovinama u Srbiji na gornjoj dozvoljenoj granici, izjavio je predsednik ove organizacije Goran Papović. "Ispitano je 17 uzoraka mleka domaćih i inostranih proizvođača. Rezultati su pokazali da je mleko bezbedno za ishranu, ali da je potrebna češća provera kvaliteta te namirnice", rekao je Papović agenciji Beta.On je pojasnio da je kvalietet mleka koje pijemo usklađen sa evropskim standardima.Organizacija potrošača je o svojim nalazima ispitivanja kvaliteta mleka obavestila Ministarstvo poljoprivrede Srbije i dogovoreno je da za mesec dana budu urađena nova, odvojena ispitivanja.Inspekcija će, po rečima Papovića, češće kontrolisati i kvalitet hrane za životinje."Na taj način ćemo smiriti gradjane i uveriti ih da nadležni brinu o tome kakva se hrana prodaje u Srbiji", rekao je Papović.Ministarstvo poljoprivrde Srbije objavilo je prošle nedelje, nakon kontrole 300 uzoraka mleka, da je ta namnirnica na tržištu Srbije bezbedna.Ispitivanje je uradjeno nakon što je Ministarstvo poljoprivrede Hrvatske, zbog prisustva veće koncentracije aflatoksina, naredilo povlačenje iz prodaje četiri vrste trajnog mleka koje proizvode zagrebački "Dukat" i varaždinska "Vindija".Bosna i Hercegovina i Crna Gora su zabranile uvoz mleka "Dukat" i "Vindija".Aflatoksini su toksični produkti plesni koja se može biti pojaviti stočnoj hrani, kao i u žitaricama, kukuruzu, krompiru, voću, orašastom voću i hrani životinjskog porekla, posebno mleku, ako su životinje hranjene kontaminiranom stočnom hranom.Stručnjaci upozoravaju da aflatoksini oštećuju jetru i druge organe i izazivaju rak jetre.JEŠIĆ NA TVITERU: Dobio sam rezultate prvog istraživanja mleka, situacija je alarmantna!
Edited by bergasa19
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...