Jump to content
IGNORED

Mleko


yolo

Recommended Posts

Pa, nije gamad, vec otrov. :(
Jasno mi je no me zbunjuje ima li ikakvog procesa koji taj otrov nekako hm, razlaže na neškodljive delove :cry: nisam upratila baš formulu. Šta je to u šargarepi i još čemu pominjanom što deluje na otrov da mu smanjuje kancerogenost
Link to comment
Jasno mi je no me zbunjuje ima li ikakvog procesa koji taj otrov nekako hm, razlaže na neškodljive delove :cry: nisam upratila baš formulu. Šta je to u šargarepi i još čemu pominjanom što deluje na otrov da mu smanjuje kancerogenost
Koliko sam razumeo, hrana sa tim aflatoksinima nije za konzumaciju. Ne bih rekao da tu ima neke pomoci, da se to moze "iscistiti". Moze da se eliminise uz pomoc prerade (recimo, u ulje), ali to je nesto drugo.
Link to comment
Radnici u srpskim pivarama obožavaju da se obžderu kuvanog kukuruza, kokica, kačamka i proje pre nego što se ispišaju u vops -_-
no zato takodje tamane sargarepu, celer i persun. Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Koliko sam razumeo, hrana sa tim aflatoksinima nije za konzumaciju. Ne bih rekao da tu ima neke pomoci, da se to moze "iscistiti". Moze da se eliminise uz pomoc prerade (recimo, u ulje), ali to je nesto drugo.
Ondak joj :lol:Taman sam se bila poradovala nekim ispravnim nalazima kojekavih tumor markera i pustila mozak na otavu neko vreme. Ipak , teško da ću da bacim lonac sira i kajmaka koji mi je za vikend stigao iz zavičaja. Presećiću čorbom od šargarepe i brkolija -_-
Link to comment

Ovaj deo je zanimljiv.

Zvaničan stav će biti do utorka-srede", napisao je Ješić nešto ranije na svom profilu na Tviteru. Ministarstvo poljoprivrede, kao i Nacionalna organizacija potrošača ranije su saopštili da gornja granica dopuštene koncentracije aflatoksina nije probijena. Pre nekoliko dana sprovedena je vanredna inspekcijska kontrola, koju je sprovelo Ministarstvo poljoprivrede, a pokazano je da je mleko bezbedno za ljudsku upotrebu.
Danas Edited by bergasa19
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...