Jump to content
IGNORED

Mesta koja ne biste posetili


wall

Recommended Posts

  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    36

  • pacey defender

    22

  • rajka

    20

  • assück

    19

Sa Viktorijom Abril bih proveo celih par godina pre jedno dvaes godina.Glede Lofotena kaze wiki da "Lofoten has the largest positive temperature anomaly in the world relative to latitude"

Edited by Kampokei
Link to comment
Apropo nesigurnih zemalja, pored toga sto ljudi normalno ne zele da im se desi nesto lose*, dodao bih tu kad sam ja u pitanju i odredjeni faktor neprijatnosti nad idejom uzivanja u prostoru masovno naseljenim ojadjenim ljudima.(Ovde se prica o turizmu, ne humanitarnim misijama ili nekakvom naucnom istrazivanju.)
Meni je isto ovo najbitniji post na topiku. A moram priznati da sam prvih par strana bila u fazonu: ala kenjaju, ja bih išla svugde! Onda sam shvatila da nisam bila nigde osim po Evropi i Severnoj Americi, nikad nisam bila ni u jednoj zemlji u kojoj se živi gore nego u Srbiji. Edited by sailorman
Link to comment
"KSA" je definitivno pobednik ovog takmicenja.
Kako za koga. Moja logika je da vredi videti na prvom mestu bas te zemlje koje su jako samosvojne, to jest koje se potpuno razlikuju od vecine drugih.Tako da bih uvek dao pre prednost poseti Saudijske Arabije, Butana, Severne Koreje ili Somalije (uz pratnju) negoli recimo gradovima u anglosaksonskim zemljama na primer, Australija, Novi Zeland, Kanada, US, u poredjenju sa ovim prvim zemljama koje sam naveo sve je to isto.
Link to comment
Meni je isto ovo najbitniji post na topiku. A moram priznati da sam prvih par strana bila u fazonu: ala kenjaju, ja bih išla svugde! Onda sam shvatila da nisam bila nigde osim po Evropi i Severnoj Americi, nikad nisam bila ni u jednoj zemlji u kojoj se živi gore nego u Srbiji.
nije uvek bas tako u praksi, ja sam npr. u ojadjenom bangladesu, u koji mnogo forumasa ne bi islo, video vise nasmejanih ljudi nego u zemljama vaskolikog prosperiteta. o ljubaznosti da ne govorim. a da su beda - jesu. jednom sam u emiratima pokupio stopera za vreme pescane oluje. inace je to zabranjeno kodeksom firme, ali nije bilo sanse da ne povezem jadnog coveka. ispostavilo se da je iz bangladesa, fizikalac u dubaiu. nije umeo da veze pojas u kolima i da (necete verovati) otvori vrata da izadje. bio mi je toliko zahvalan da mi je bilo neprijatno i nisam znao kako da handlujem njegovu zahvalnost. poredjenja radi, nekoliko kilometara kasnije sam stao da sipam jeftini emiratski benzin, a pored mene, u oluji koja je tek pocela da jenjava, parkiran nepoznati seik sa svojom jednocifrenom ili dvocifrenom registracijom (ne secam se vise).farska ostrva, grenland, island i skandinavija mi izgledaju idealni za lecenje zivaca od nemackog arbajt stresa ili balkanskih ludnica.mir, idila, prosperitet. lepota
Link to comment

Uvek skupi, zapadni gradovi. Nikad Duhovnost i jedinstvo sa prirodom. Sve sto je valjalo odatle, ovi iz skupih zapadnih gradova su popljackali i odneli kuci.Menjam sva nasmejana lica Bangladesa za tri stanice londonskog metroa.

Link to comment

nda, to mi je uvek bilo omiljeno kada neko ko je rodjen i odrastao u razvijenoj zemlji dodje iz turisticke posete indiji i pocne da objasnjava kako su ljudi tamo iako jako siromasni srecni i uvek nasmejani. meni je tesko da gledam odrapane, pothranjene ljude kako zive na ulici i na slici, a ne da ih gledam uzivo, ma koliko bili nasmejani.

Link to comment
Malo su mi cudni kriteriji, neke izbore ne znam ni sam sebi da objasnim.Recimo, Kolumbija, Venecuela, i onda gotovo kompletna Centralna Amerika, sa sve - Meksikom. Ne znam, osim par dobrih filmova i, istina, par dobrih ljudi sto upoznah, nista me ne vuce tamo. Mozda sam zrtva pomalo karikaturalnog prikazivanja Mehika u americkoj filmskoj produkciji i drugde. Ni za Paragvajom nisam nesto lud.
Kolumbija je jako interesantna, Kartagena, na primer.Muzika odlicna.Svi hvale Medeljin.Ja sam bio u Kaliju, dva-tri dana, nema nista speicjalno da se vidi, ali sam se prijatno osecao.Venecuela, po pricama, jeste dosadnjikava a Paragvaj, opet po pricama, zaista nema nista.
Link to comment
farska ostrva, grenland, island i skandinavija mi izgledaju idealni za lecenje zivaca od nemackog arbajt stresa ili balkanskih ludnica.mir, idila, prosperitet. lepota
E ovo su bile moje asocijacije kad sam gledala slike onih ledenih pustara, lepe slike doduše. Da ne bih išla tamo da zauvek živim, ali da bi mi 6-12 meseci nekog poslića tamo baš prijalo za nerve.
Link to comment
Od vidjenih mesta mi je za zaobici LA i Slovacka. od jos neposecenih cela juzna amerika minus Brazil i Ekvador uz Australiju. Tajland mi je nekoc bio privlacan ali mi je sada tu negde u sredini sa tendencijom pada.
Bienvenido a Quito.
Link to comment
nda, to mi je uvek bilo omiljeno kada neko ko je rodjen i odrastao u razvijenoj zemlji dodje iz turisticke posete indiji i pocne da objasnjava kako su ljudi tamo iako jako siromasni srecni i uvek nasmejani. meni je tesko da gledam odrapane, pothranjene ljude kako zive na ulici i na slici, a ne da ih gledam uzivo, ma koliko bili nasmejani.
+mnogona jednak način su ljupki naši gastosi koji dođu na odmor u avgustu da nama sirotanima koji nismo videli dalje od kačkavalj ture do segedina propovedaju o skoroj propasti dekadentnog zapada. kao seoski jebač ravnodušan prema svojim podvizima u velegradu.
Link to comment
ja ne kapiram 90% napisanog na ovom topiku, ali valjda su misljenja ekvivalentna dupetima.
Ja sam razocaran stereotipima na topiku,Ljudi se cude i zgrazavaju u kakvom kontekstu se pominje Srbija kada odu u inostranstvo (zemlja ljudozdera) a ovam sve vrvi od vrlo povrsnih utisaka.Pogotovo kada se celi kontinenti (Juzna Amerika) stave u jedan kos, kao da su Gvatemala i Paragvaj isto sto i Meksiko i Brazil, i kao da na svakom koraku vrebaju naoruzani kriminalci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...