Jump to content
IGNORED

The Office


Molder

Favorite Office dork  

44 members have voted

  1. 1. Koji vam je omiljeni lik u seriji?

    • Majkl
      10
    • Jim
      4
    • Pam
      2
    • Dwight
      17
    • Angela
      0
    • Oscar
      0
    • Kevin
      1
    • Stanley
      2
    • Phyllis
      0
    • Andy
      0
    • Erin
      0
    • Ryan
      0
    • Kelly
      0
    • Toby
      2
    • Darryl
      0
    • Creed
      5
    • Meredith
      0
    • Gabe
      1
    • Mose
      0
    • Hank
      0


Recommended Posts

1 hour ago, napadaj said:

Nije ni Parks & Rec potpuno realistična, pa je bolja od The Office 300 puta. :D

 

Eto Ron Swanson je takođe primer šefa idiota, ali je kao lik meni neuporedivo zanimljiviji i zabavniji od Majkla i sigurno mi je u top 10 likova iz serija ikada.

 

 Sitcom ne treba da bude realističan, već smešan... 

Obožavam parks & rec, ali budimo realni, postoji razlog zašto je office dosegao kultni status a p&r nije. Jednostavno je bolje napisano, bolje su "fore". Iako ponekad deluju skroz plitko i prizemno, često su sjajne reference na neke situacije iz rl, prijateljskih i emotivnih odnosa, i npr poslovnih situacija koje je verovatno prošao svako ko je radio u nekoj "firmi". 

 

Ron Swanson ne da nije idiot već je daleko iznad prosečne inteligencije, a to što mu je pun q ljudi samo ide u prilog tome.

 

Mos je odlično primetio ovo za političku korektnost, skoro da se serija fura samo na to prvih par sezona, te epizode su genijalne, za rasizam, gayizam i sl. 

Link to comment
3 hours ago, lord_s said:

A i Majklu je trebalo malo vremena da napravi taj leap iz copy/paste Gervaisovog izvodjenja iz prve sezone, kako serija odmice lik Majkla i Carellova izvedba postaje samo bolja i bolja

 

Ja sam uvek pre za Rikija, kralja  krindza. Tako da mi je americki office uvek nekako bio  dosadnjikav i sladunjaviji u poredjenju sa britanskim.

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Budja said:

 

Ja sam uvek pre za Rikija, kralja  krindza. Tako da mi je americki office uvek nekako bio  dosadnjikav i sladunjaviji u poredjenju sa britanskim.

 

Pa dobro, to je ona stara prica, britanski humor vs USA. Licno, ja pronalazim pro's and con's i u jednom i u drugom, veliki sam fan Britanskog humora, Gervaisa, od serija (koje nisu Only Fools and Horses) IT Crowda, Men Behaving Badly, Peep Show-a ali mi to recimo ne oduzima nista od americkog Offica koji ima krindza (ako se to trazi) u izobilju, dobrog scripta i odlicnog humora. Ali naravno, mora se malo i uci u taj svet i pokusati sagledati ceo set i kako su sami karakteri bukvalno stereotipni na svaki moguci nacin (debeljuca Kevin, Latino tip, mala nadrkana plavusa, lepa riba, lepi pametnjakovic, usporeni middle age crnac, baka Philys (edit: koja nije 'baka' isla je sa Michaelom u skolu :D , etc)

Edited by lord_s
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Budja said:

 

Ja sam uvek pre za Rikija, kralja  krindza. Tako da mi je americki office uvek nekako bio  dosadnjikav i sladunjaviji u poredjenju sa britanskim.

 

čekao sam baš kad će neko da primeti da imamo topic za lažni the office 

 

Spoiler

gledao sam samo američki, kul je :fantom: 

 

ne volim generalno da gledam iste stvari 15 puta, posebno ne komedije koje imaju tendenciju da najslabije ostare. tako da ne znam kakav bi mi utisak bio u današnje vreme, ali bih radije ponovio p&r jer mi se čini da mi je opala tolerancija na cringe sa godinama. a najradije bih naravno gledao nešto novo i sveže. 

 

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
3 hours ago, Mos said:

Ron uopšte nije idiot. Ima vrlo svoje stavove i više predstavlja onog šefa koji najviše voli da se ne meša u svoj posao i da ga ostave na miru. Majkl je mnogo dublji i zajebaniji lik. Još u prvom naletu političke korektnosti, koju uopšte ne razume. 

 

Ron je libertarijanac, tačnije jedini libertarijanac na svetu koji je kul. Verovatno zato što je fiktivna ličnost.

 

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Mali draguljčić kako je Majkl suptilno saopštio Endiju da ga Anđela vara sa Dvajtom. Cela epizoda je frka oko toga, i onda naravno Majkl preuzima odgovornost. :lol:

 

p.s. Karel je genije. U svakoj sekundi na ekranu je apsolutno savršen. 

 

 

Edited by Mil@n
Link to comment

Nije problem reći da je UK bolji, samo US ima mnogo više sezona i samim tim širu priču i dublje likove. Nekako se više vežeš za Dvajta i Majkla koliko god Riki bio originalniji i bolji komičar. A mogu da se gledaju i kao sasvim drugačiji projekti, što i jesu posle prve sezone.

 

edit: ono, scena sa plazmom na zidu je top 5 smešnosti snimljenih za TV (a i cela ta epizoda rekao bih), samo treba doći dotle i uživeti se u atmosferu. 

 

 

Link to comment

Epizoda Golden Tickets...  Makl, u odori Vilija Vonke ubacuje 5 zlatnih tiketa u random porudžbine, svo vreme hvaleći se da je mag prodaje i da je to najbolja ideja ikad... Ali kada se ispostavi da će to kompaniju da košta mnogo para i da se zajebao, lagano sve prebacuje na Dvajta :D

 

Dosta je bilo obrta do kraja, sjajno napisano od strane Mindi Kaling.

 

Već počinjem 6 sezonu...  Generalno, smešnije mi je osetno nego prvi put kada sam gledao što sam skoro pa mislio da je nemoguće...

 

U ova 4 minuta recap-a ima više smešnog nego u celim epizodama drugih sitcoma.

 

Npr ovo parče dijaloga kada Majkl želi da okrivi Derila što su svih 5 golden ticketsa stigli kod istog kupca:

 

Darryl: I put 3 pallets on the truck to Blue Cross

Michael: Ok I'm going to ask you something and I want you to be honest. What is a pallet?

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...