Jump to content
IGNORED

Tenis 2013


renne

Recommended Posts

Dobi Beloruskinja kiborga a ja dobio pare jer mi je 2.8 bilo previse za propustiti. Inace, samo njih dve i Sarapovu mogu da gledam od zena, na duze od par minuta Ostale su kilave ko kurac.

Edited by Zli Gli
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    427

  • dùda

    232

  • Max Morlock

    163

  • Time Crisis

    120

Top Posters In This Topic

Posted Images

Federer je već odlučio da ne igra u Majamiju - na to ima pravo kao veteran, toliko o njemu kao kontenderu za prvo mjesto. Matori će se do kraja karijere fokusirati isključivo na gren slem turnire. Ne vidim kako Đoković može da izgubi prvo mjesto, bar do Vimbldona.

Link to comment

Nego, šta mislite, zbog čega Federer nikada nije bar probao da uzme dejvis kup?Jedna teorija je da je suviše veliki individualac i egomanijak da bi se upustio u tako nešto. Onu drugu, gdje se tvrdi da on to takmičenje ne smatra bitnim, smatram za apsurd. Bar je on neko ko je uvijek jurio tu zaostavštinu bivših velikih šampiona, koji su svi bez izuzetka osvajali ovo takmičenje, igrajući sa 120% snage. Mislim da je to samo izgovor.Meni je najbliže razmišljanje da prosto nije navikao da igra u situacijama kada je publika protiv njega i da se tu ne snalazi najbolje. (Kao u velikoj mjeri i Đoković i Nadal, da se ova konstatacija ne shvati kao neka vrsta patkometrije).

Edited by bad_lieutenant
Link to comment

Mislim da je razlog taj što je Federer vrlo vrlo praktičan čovek, da ne kažem oportunista jer je malo pežorativno, ali upravo to je ono što mi treba. Naime da je verovao da je to moguće ostvariti verujem da bi krenuo u taj poduhvat. Ovako, nije hteo da se upušta u nešto što nije sigurno da će uspeti, a da pri tom ne zavisi sve isključivo od njega.Dok je bio neprikosnoven sve tamo negde do 2007, Wawrinka nije bio dovoljno dobar da bi imali neke realnije šanse. Nakon što je Wawrinka postao stabilan TOP 20 igrač, Federer je već imao previše posla braneći singl teritoriju, prvo od Nadala pa zatim i od Novaka i verovatno nije video rezon da rasipa energiju. Uostalom, nemaju trećeg, i četvrtog igrača. Mi smo, one godine kad smo osvojili, imali 4 igrača na raspolaganju od kojih je svaki dao nemerljiv doprinos. Dva igrača je nedovoljno, ne kažem da bi bilo nemoguće ali bi im bilo jako teško. Uzevši sve napisano u obzir, verovatno je procenio da su šanse premale da bi žrtvovao nešto drugo zarad nesigurnog rezultata.

Link to comment

Kao što reče JLP, jako teško je osvojiti DC sa dva igrača, tj. nisu čak ni dva već jedan i kusur. Ljubičiću je to pošlo za rukom kad je Hrvatska uzela trofej, ali njemu je to najveći trofej u karijeri, nije baš realno očekivati da će Fed sve karte da baci na DC i zaneri sve ostalo. :)

Link to comment

Stoji i to, ali evo su Česi prošle godine osvojili sa dvojicom. Možda griješim, ali mislim da bi recimo u ovom trenutku Federer imao veće šanse da osvoji dejvis kup, nego što bi imao na bilo kom gren slem turniru.

Link to comment

Sa trojicom, igrao je i Rosol koji je sigurno prilično bolja opcija nego Marco Chiudinelli :) Uostalom, igrao je Fed prošle godine i izgubili su od Amerikanaca 5-0 ako se dobro sećam, u sred Švajcarske :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...