Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

2 hours ago, Halvard said:

Možeš da u timu imaš jednu igračicu koja je igrala ranije za drugu reprezentaciju. Tako da su Turci svoju kvotu već ispunili s Vargas, a već u rezervi imaju Rumunku Karutašu.

Nas je najviše zeznuo Terzić jer je doveo Vargas u Fenerbahče i napravio od nje igračicu. :D

 

Pise na wikiju da je igrala SP '14 za Kubu? Doduse tad je imala 15 godina, pitanje je da li je ista i odigrala, ali je bila u timu.

 

edit: nista, glup sam, ne citam pazljivo

Edited by goofs
  • Haha 1
Link to comment
Quote

„Нема сумње да је Мелиса Варгас имала не уму да игра за селекцију актуелних светских и европских шампионки (Србију), у крајњем случају није крила да јој се изузетно допада рад Зорана Терзића, селектора нашег државног тима, а већ пар година њеног тренера у Фенербахчеу. Међутим, како игра на позицији Тијане Бошковић, а није много млађа од ње, тешко је за очекивати да би се изборила за место у стартној постави, а не исплати јој се да чека када би се најбоља играчица Европе, у неким годинама опростила од репрезентације. Са друге стране, свака селекција на свету, може да има само једног играча који је променио „одбојкашко држављанство”, а то је у нашем случају Бранкица Михајловић. И она може још много тога да пружи српском националном тиму, тако да је Варгасова вероватно закључила да јој се ни ту не исплати чекање. Када је чекање у питању, од момента подношења молбе за играње једног играча за репрезентацију друге земље, до дебитантске утакмице треба да прођу две године, што значи да ће ново турско појачање заиграти тек 2023.

 

https://www.politika.rs/scc/clanak/569608/Sport/Odbojka/Ko-je-Melisa-Vargas-Kubanka-koja-ima-i-drzavljanstvo-Srbije

Link to comment

Šta radi Terza u Rusiji jel oni igraju uopšte neko takmičenje

 

Muška selekcija bi trebalo da kupi nekog krakatog Kubanca ili Rusa da ih malo prodrma 

 

A za žensku selekciju bi gledao neku Hrvaticu one nikad ne razočaraju 

Link to comment

Koliko je raslojeno ovo EP za muškarce, 3 od 4 glavna favorita su izgubila ukupno 4 seta (Slovenci i Poljaci po jedan, Italijani 2 u poslednjem kolu). Jedino su Francuzi, ne znam kako, izgubili od Rumuna. 

 

Onda idemo mi, Holanđani i Nemci - grupa koja je znatno iznad ostatka ekipa na prvenstvu, ali čini se predaleko od prvonabrojanih.

 

I to je najtužnije, što se EP i pored ovih silnih proširenja već nekoliko prvenstava svede na 4 (+2-3) ekipe. Nigde nema Bugara, Španaca, Belgijanaca, Finaca... koji su imali po neku jaku generaciju. Izostanak Rusa isto utiče na kvalitet.

Link to comment

1/4f bili smo 2. u grupi, jbg moraš ne neku od prve 4 ekipe (fra, slo, pol, sa Italijanima si bio u grupi).

 

Trebalo bi da imaš pravo na 2 neuspešna. Ranije je bilo da ti uspešan čelendž, resetuje brojač na 2, ali mislim da su promenili.

 

Dobili smo prvu set btw :kecman:

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...