Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

9 hours ago, Glass Joe said:

Pa ne znam, da bi Tijana bila najbolja na svetu, trebalo bi da počne da osvaja i značajne trofeje u klupskom nadmetanju

Tijana vec 7-8 godina igra u trecem najboljem Turskom klubu... ali sada su joj makar vratili Maju i doveli Voronkovu. ali tim nema srednjake, ne znam kako to Tijana moze da resi... da ne pricam da je najbolji klub Vakifbank koji ima Gabi, Bajemu, Ogbogu, Gunes a tehnicar im je Ozbay, plus su sada doveli Egonu umesto Haak. znaci najbolji primac na svetu, treci najbolji korektor(Haak je imo bolja) i Gunes koja je top 3 srednjak na svetu. ljudi imaju all star tim. pa dodaj Fener koji polako pravi strasan tim. uz Fedorovtsevu imaju jos jednu devojcicu, iz Brazila, isto 18 godina, plus Boz i Erdem. 

 

a u Evropi imas jos Imoco, pa one Italijanke gde je Lazovic(igraju im Stysiak, Larson, Orro, Danesi, Rettke), i par ruskih timova koji su sada off. 

 

Srbija poslednjih 7-8 godina belezi neverovatne rezultate sa 5 vrhunskih igracica. Boskovic, Mihajlovic, Ognjenovic, Rasic i eventualno Stevanovic. Rasic se povukla, Maja je u godinama i zavrsila s repkom mozda, Mihajlovic je 30% onog sto je bila pre povrede. i mi smo dosli u finale SP ponovo. Italija koja ima Orro, Danesi, Egonu pa i Sillu(mada ni ona nije sta je bila), Turska sa najboljim parom srednjaka na svetu, US of A sa 5-6 vrhunskih igracica, Kina i Japan, sve su iza nas. ta ekipa iz 2019 jeste bila najbolja na svetu. iz 2021. da je Brankica bila citava, opet bi uzeli zlato i pored izostanka Stevanovic i Milene koja je vec jednom nogom bila u penziji. i sve to jer se vozimo na Tijaninim ledjima...

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, freakns said:

Srbija poslednjih 7-8 godina belezi neverovatne rezultate sa 5 vrhunskih igracica. Boskovic, Mihajlovic, Ognjenovic, Rasic i eventualno Stevanovic. Rasic se povukla, Maja je u godinama i zavrsila s repkom mozda, Mihajlovic je 30% onog sto je bila pre povrede. i mi smo dosli u finale SP ponovo. Italija koja ima Orro, Danesi, Egonu pa i Sillu(mada ni ona nije sta je bila), Turska sa najboljim parom srednjaka na svetu, US of A sa 5-6 vrhunskih igracica, Kina i Japan, sve su iza nas. ta ekipa iz 2019 jeste bila najbolja na svetu. iz 2021. da je Brankica bila citava, opet bi uzeli zlato i pored izostanka Stevanovic i Milene koja je vec jednom nogom bila u penziji. i sve to jer se vozimo na Tijaninim ledjima...

 

Nemoj mi Stefanu izostavljati :angry: Pre trudnoće je bila najbolji napadački srednjak na svetu. IMO veći gubitak je njeno povlačenje nego Milenino koja poslednje 2-3 godine nije ličila na sebe. 

 

Nikad nisam mislio da ću ovo reći :D, ali finale zavisi od Buše. Tijana je Tijana i van konkurencije je, ali ne može sama protiv brazilskog bloka, pre ili kasnije će je ugušiti. Bjanka fenomenalno igra u napadu ceo turnir (osim četvrtfinala gde ruku na srce nije dobila ni 3 upotrebljive lopte od Živković, samo neke otpatke) i potrebni su nam njeni poeni iz blokauta, bar 3-4 po setu da se rastereti Tijana. Živković je zaista konstantna, ali mora da se ponekad seti da postoje i srednjaci pošto već tradicionalno ima tendenciju da ih zaboravi na po čitav set. 

Ne znam šta Santareli izvodi sa Brankicom, to mi je jedina zamerka na njegov koncept, OK je da ona bude džoker i da ulazi po potrebi, može da doprinese ali jasno je da nema snage za više od set i po, ono što je radio sa njom protiv Poljske nas je umalo koštalo prolaska u polufinale. 

Što raznovrsniji napad + Tijana u elementu i dobijamo Brazil. Lakše reći nego učiniti. :D 

Link to comment
On 14.10.2022. at 10:47, Halvard said:

 

 Bjanka fenomenalno igra u napadu ceo turnir (osim četvrtfinala gde ruku na srce nije dobila ni 3 upotrebljive lopte od Živković, samo neke otpatke) i potrebni su nam njeni poeni iz blokauta, bar 3-4 po setu da se rastereti Tijana.

 

Zar ne uskače Stevanović jako dobro sa onim napadima iz obilaska dizača? Barem u onim utakmicama koje sam gledao do sada na SP, malte ne u svakom setu je po 2-3 puta to radila i to sa odličnim učinkom. Samo jednom se sećam da je bila izblokirana.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...