Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

Mega carice univerzuma :heart: Definitivno moja najdraža reprezentacija Srbije :heart:

 

Sad mi je jedino krivo što nismo ovako igrali prošle godine, ne da bismo se prošetali do olimpijskog zlata, nego... Ali dobro, tu je Pariz :happy:

Nestvarna igra u odbrani za naše standarde, svaka čast Santareliju kako ih je spremio. 

 

Jedna stvar: iz one postave koja je osvojila zlato pre 4 godine sad su ostale samo Bošković i Buša, koja se tada tu našla silom prilika i otprilike sve što je uradila je bila jedna odbrana na Egonu u petom setu kada se lomio rezultat. Nema Maje, nema Milene, nema Stefane, nema Silvije, sad nije bilo ni Brankice; a mi eto opet prvaci. I što je najvažnije, SVE devojke su dale maksimalan doprinos. Pored ovakve Bojane Drče Maja nam nije ni trebala, Teodora Pušić odigrala doktorski, primači na nivou (samo uporediti kako su prošle godine igrale Buša i Milenković, a kako sada, nebo i zemlja), srednjaci super. Mina Popović se očigledno čuvala za finale. :D 

 

Tri svetske medalje sa tri potpuna različita tima. A tek dolaze neke nove klinke. :heart:

  • +1 7
Link to comment

Bravo carice, bravo legende :ziga:

 

I :smiley_hail:  za Sartarelija, nadam se da ostaje barem do OI u Parizu.

 

 

Niko živ da pomene Jovanu koja je opet sve živo radila: poentirala, blokirala, pomerala Brazilkama prijem i ubacila jedini as na meču dok su se sve ostale manje ili više raspadale na servisu.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ali kad se setim petog seta u finalu protiv Italije pre 4 godine, i onog nestvarnog 14-og poena gde Egonu servira bombu na Brankicu i ova to nekako hvata ali šalje preko mreže, pa odande dobija direktan smeč i nekako i to hvata, pa nam kontra ne prolazi, pa još 3-4 neke polupanične razmene na mreži dok Maja najzad nije zakucala za 14-12. I posle toga na meč lopti Brankica blokira 1 na 1 i opet kreće klackalica dok Italijanka nije dodirnula mrežu. Totalni infarkt u tih par završnih poena, a danas ih gledaš kako ulaze u završnicu sa 6-7 poena prednosti i dobijaju Brazil sa nulom, sve vreme ladne kao špriceri. Koje carice :ziga:

 

Santareli mi je baš gotivan, pogotovo jer pokazuje dosta emocija pored terena. Terzić je možda bio malkice previše na metadonima.

  • +1 4
Link to comment




Niko živ da pomene Jovanu koja je opet sve živo radila: poentirala, blokirala, pomerala Brazilkama prijem i ubacila jedini as na meču dok su se sve ostale manje ili više raspadale na servisu.


Najbolja danas.

Blok odlučio
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

Santareli mi je baš gotivan, pogotovo jer pokazuje dosta emocija pored terena. Terzić je možda bio malkice previše na metadonima.

 

Apsolutno, čovek je lud u najpozitivnijem mogućem smislu. Neverovatno je sa koliko entuzijazma ispraća svaki poen, ne može to onda da se ne prenese na ekipu. Terzić je to poslednjih godina izgubio i bilo je baš očigledno da je vreme za promenu. 

I rekao bih i da je razlika i u tome što Santareli zaista bezgranično veruje u ovu ekipu i one to umeju da uzvrate, za razliku od Terzića koji nikada nije mogao do kraja da se oslobodi onog autsajderskog mentaliteta sa kojim je počeo karijeru. Mi smo postali baš ozbiljna ekipa 2011. godine i od tada nam je skoro svaka utakmica za medalju bila pakao ma koliko bili bolji od protivnika, koliko smo samo puta noktima i zubima čupali pobedu umesto da bude laganih 3-0. Ili onaj Svetski kup 2015. kad smo na momente igrali bukvalno svemirsku odbojku kakvu u ženskoj konkurenciji nikad nisam video, a maltene smo svaki meč igrali u 5 setova i na kraju zamalo da nas pobedi faking Argentina pa da ni odemo u Rio. 

 

Možda je s te strane i bolje da se Maja ne vraća, jer ona je Terzićev proizvod 100% i njegova šifra, prilično sam siguran da ne bi ovo finale odigrala ovoliko hladnokrvno kao Drča. 

  • +1 3
Link to comment

Pre 4 godine sam mislio za Biankicu - Pa dobro barem je swatka .

A kako je ovo prvenstvo odigrala naklon do poda.Odbrana,napad,teške lopte ... ( hteo sam da napišem kao matora ali vidim da ima 28 godina a mislio sam da je mlađa 

od Milenković) 

Ubedljivo najveće iznenađenje Teodora Pušić .Neverovatno šta je hvatala sa koliko energije ,na svakom delu terena ,jurila je lopte koje su išle u reklame...

Stvarno me je oduševila 

 

Stevanović fear factor na mreži 

 

A Brazilke ako smanje tetoviranje,pirsinge,silikone možda uzmu  neki set :fantom:

U njihovu odbranu imale su teže mečeve pre finale i sigurno bile umornije,Jer koliko god Tijana & co bile dobre ne bi ih ovako lako dobile ,previše je bilo grešaka sa njihove strane 

Link to comment
16 hours ago, Halvard said:

 

Apsolutno, čovek je lud u najpozitivnijem mogućem smislu. Neverovatno je sa koliko entuzijazma ispraća svaki poen, ne može to onda da se ne prenese na ekipu. Terzić je to poslednjih godina izgubio i bilo je baš očigledno da je vreme za promenu. 

I rekao bih i da je razlika i u tome što Santareli zaista bezgranično veruje u ovu ekipu i one to umeju da uzvrate, za razliku od Terzića koji nikada nije mogao do kraja da se oslobodi onog autsajderskog mentaliteta sa kojim je počeo karijeru. Mi smo postali baš ozbiljna ekipa 2011. godine i od tada nam je skoro svaka utakmica za medalju bila pakao ma koliko bili bolji od protivnika, koliko smo samo puta noktima i zubima čupali pobedu umesto da bude laganih 3-0. Ili onaj Svetski kup 2015. kad smo na momente igrali bukvalno svemirsku odbojku kakvu u ženskoj konkurenciji nikad nisam video, a maltene smo svaki meč igrali u 5 setova i na kraju zamalo da nas pobedi faking Argentina pa da ni odemo u Rio. 

 

Možda je s te strane i bolje da se Maja ne vraća, jer ona je Terzićev proizvod 100% i njegova šifra, prilično sam siguran da ne bi ovo finale odigrala ovoliko hladnokrvno kao Drča. 

mi smo postali ozbiljna ekipa ranije. ja sam i danas ubedjen da bi mi uzeli medalju u Pekingu da se ludak nije posvadjao s Anjom :angry:

Anja i Nikolic su bile u primeu, Joca se pojavila... ali jbg, nama primacka dijagonala bila Nikolic/Djerisilo, nijedna nume servis da primi valjano... a i tako kljakavi gubimo od Kube 2 seta na razliku... ta ekipa iz 2011. nije nista bolja. Citakovic se povukla a Milena jos nije bila ni blizu onog sto je dosegla 3-4 godine kasnije. izvuklo nas sto je Malesevic odigrala brutalan turnir(nikada ni pre ni posle toga :angry: btw, drzala je par seminara za devojcice kasnije, kazu da su je klinke obozavale :wub:)

 

ali sve to nije ni blizu one ekipe iz Ria(sa sadasnje distance, morali smo uzeti zlato). Milena je bila (daleko) najbolji srednjak na svetu, Tijana vec na zavidnom nivou, Brankica u primeu... izgubili smo to finale na psihu. Brankica je bila potpuno isprznjena, Maja ispod proseka... trebalo nam valjda 2 dodatne godine da shvatimo da smo najbolji na svetu. jer kada ti u timu imas mozda najboljeg srednjaka ikada(uz ogradu da se ne secam Regle Torres koja se doduse setala i do korekcije...), mozda najboljeg korektora od kada se igra s liberom(uz Sheillu Castro i Gamovu), Maju koja je u svakom momentu bila top 3-4 tehnicar na svetu, Brankicu u primeu... 

  • +1 1
Link to comment

Daleko od toga da sebe smatram nekim znalcem za odbojku, ali bukvalno oduvek imam utisak da je sve što su devojke osvajale bilo uprkos Terziću, nikako zahvaljujući njemu. 

Link to comment

Smesno, pa pre njega reprezentacija nije mogla ni da se kvalifikuje za evropsko prvenstvo...Tijanu je ubacio u reprezentaciju i to medju glavne igrače sa njenih 17 godina

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Daleko od toga da sebe smatram nekim znalcem za odbojku, ali bukvalno oduvek imam utisak da je sve što su devojke osvajale bilo uprkos Terziću, nikako zahvaljujući njemu. 

Uh, ni blizu, da je imao svoje kombinacije :naughty: jeste, da je nekada fulao, normalno ali da je znao, znao je. 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Jean-Luc Picard said:

Daleko od toga da sebe smatram nekim znalcem za odbojku, ali bukvalno oduvek imam utisak da je sve što su devojke osvajale bilo uprkos Terziću, nikako zahvaljujući njemu. 

mnogo gresis. Terzic i Boricic su mama i tata zenske odbojke u nas.

 

Terzic i Boricic su napravili taj tim Zvezde sto je skinuo Jedinstvo posle 10ak godina. od toga je napravio pola ekipe(tehnicar i primaci), drugu polovinu doveo iz Jedinstva(srednjaci, korektor i libero) i napravio reprezentaciju... imao je on gresaka, imao je i svoje favorite. Maju je na sve nacine hteo da dovede u Zvezdu, i kad je uspeo, skartirao je Simanic... sto je bio dobar potez, za razliku od besomucnog favorizovanja Brizitke Molnar. 

 

mnogo je nezgodan lik. posvadjao se sa Anjom, pre toga sa Mirom Golubovic, imao probleme i sa Anom Antonijevic i jos nekima... ali je isto tako uvek davao sansu klinkama(Rasic, Veljlkovic, Tijanu, Malagurski, Jocu Krsmanovic, sve je gurnuo u repku pre 18. rodjendana.) i svaki rezultat koji je napravio ima njegov pecat(i Boricicev koji da nije izgurao Zvezdu i Terzica, ne bi mi nikad dosli dovde)

  • +1 3
Link to comment

Да, ово и мене занима. Стевановићева ми је била врло, врло пријатно изненађење, па сам се баш зачудио да раније није добила бољу шансу

Link to comment

Stevanović je popizdela što je na prošlom SP izgubila mesto u startnoj postavi (a realno Veljkovič je tada bila u mnogo boljoj formi i zasluženo je igrala umesto nje) i otkačila reprezentaciju. Koliko god sad njen povratak bio veliko pojačanje za tim, i dalje mi je taj njen postupak bezveze. 

 

Ona je u periodu 2015-2017 bila u prvom timu manje-više konstantno, ali nekako nikad od nje nismo uspevali da izvučemo maksimum, pre svega jer nije uspevala da se poveže s Majom Ognjenović. Maja je mogla da diže tempo i almu za Rašić i Veljković zatvorenih očiju, ali koreja sa Stevanović je uvek bila vrlo vrlo klimava. Bojana Drča sad to dosta bolje radi. 

  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...