Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

Klasifikovaćemo se na OI kako god, potpuno je nebitan sistem kvafilikacija, bio je retardiran i pre ovog, sad je čini mi se malo bolji. 3 grupe po 4, šta znam.. Smanjuje se broj utakmica, smanjuje se broj kalkulacija jer pretpostavljam da ko u košarci ide žreb za četvrtfinale. 

Link to comment

Ma kalkulacija je baš bilo onoliko. Sedi neki ćata pa da opravda platu smišlja gluposti. Ceo svet vode idioti pa što da se sport razlikuje. U košarci je tek glupost neopisiva... onaj ko se nađe u grupi sa Amerikom može da se jebe da će biti među dva najbolja trećeplasirana. Tako se uostalom i desilo u Tokiju

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Link to comment
12 minutes ago, arheolog1981 said:

Ma kalkulacija je baš bilo onoliko. Sedi neki ćata pa da opravda platu smišlja gluposti. Ceo svet vode idioti pa što da se sport razlikuje. U košarci je tek glupost neopisiva... onaj ko se nađe u grupi sa Amerikom može da se jebe da će biti među dva najbolja trećeplasirana. Tako se uostalom i desilo u Tokiju

Sent from my DN2103 using Tapatalk
 

 

Niko nije kriv ostatku sveta što će da gubi od Američke ženske reprezentacije po 50 razlike. A u muškoj su ih Francuzi dobili u grupi. Tako da u formatu sa 3 grupe žreb nije loša stvar uopšte. Drugo je kad naprave 2 grupe po 6 i opet ide žreb, to je glupost 

Link to comment
On 12.10.2022. at 16:02, freakns said:

zato sto ti nemas u zenskoj odbojci vrhunske napadace koji su dobri primaci. to je nekada bila Larson, pa Zhu Ting(sa kojom se nesto desilo, ona je drasticno pala kada je napunila 24-25 godina), danas je to samo Gabi. i bice ona mala ruskinja, sto je kod Terzica, Fedorovtseva. devojka ce za 2 godine biti najbolji igrac na svetu.

 

kod nas je to samo malko drasticnije, pa imas Brankicu koja bije ko besna, odlican je bloker za primaca, ali moj servis ne bi uvatila... a Busa je solidna na prijemu, ali moju pokojnu babu ne bi prosla. to smo se nadali da ce se promeniti sa Katarinom Lazovic, jer je ona odlican napadac a prijem joj nije supalj... ali se ona nekako pomalo izgubila. fazon je kad imas Tijanu, tebi ne treba jos jedan ubica. dovoljno je da imas nekoga koga ne preskaces u rotaciji

 

Pa nije loše da imaš barem još jednog kompetentnog napadača pored Tijane, a fantastično bi bilo da ih ima barem dve. Mislim, i Tijana je živ čovek (iako deluje vanzemaljski veliki deo vremena), i njoj se može desiti (više u teoriji doduše) da joj ne krene, a i kad joj krene, dobro je imati mogućnost za razne kombinacije.  Jedan od razloga dobrih rezultata Srbije poslednjih godina je upravo ta atipična postava sa Brankicom i Tijanom, tj. praktično sa dva korektora, oba ubojita u napadu. Ne znam šta je stvar sa Kaćom Lazović, nekako imam utisak da je selektori još gledaju kao nekog polujuniora koji je nestabilan, i nemaju poverenja u nju, premda ne vidim kako bi ona mogla biti lošija od Brankcie u poslednje dve utakmice. No, njoj su tek 23, ima vremena...

 

Za Fedorovcevu i svetsku odbojku će biti velika šteta što će dobar deo svoje karijere verovatno provesti van velikih takmičenja zbog politike. Btw, ja stvarno ne znam u čemu se sastoji Terzićev posao u ruskoj reprezentaciji sada, možda da ih pozove na neke pripreme sa vremena na vreme, ili da odigra neki prijeteljski meč sa Kinom ili Kazahstanom, da se ekipa skroz ne raspadne.

Link to comment
13 minutes ago, Milošica said:

Jbg, da imamo jos jednu na pribliznom nivou, bilo bi dosadno :D

 

Ne bih imao ništa protiv da bude dosadno kao u operi, dok naše gaze sve po redu. Ne bih imao ništa protiv ni da takva dosada traje godinama. Gledao sam tako nešto kad su Dražen, Kukoč, Divac, Rađa i ekipa gazili sve od reda, i mogu ti reći da sam se lepo osećao tada.

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment
Just now, Ayatollah said:

 

Ne bih imao ništa protiv da bude dosadno kao u operi, dok naše gaze sve po redu. Ne bih imao ništa protiv ni da takva dosada traje godinama. Gledao sam tako nešto kad su Dražen, Kukoč, Divac, Rađa i ekipa gazili sve od reda, i mogu ti reći da sam se lepo osećao tada.

I ja sam uzivao tada, valja priznati.

Link to comment
15 minutes ago, Ayatollah said:

 

Ne bih imao ništa protiv da bude dosadno kao u operi, dok naše gaze sve po redu. Ne bih imao ništa protiv ni da takva dosada traje godinama. Gledao sam tako nešto kad su Dražen, Kukoč, Divac, Rađa i ekipa gazili sve od reda, i mogu ti reći da sam se lepo osećao tada.

Divac i SSSR. 

Ono me je bolelo... Ma i sada mi nije dobro kada se setim. 

  • Haha 1
Link to comment
46 minutes ago, Milošica said:

Jbg, da imamo jos jednu na pribliznom nivou, bilo bi dosadno :D

Ima I Hena Kurtagić 195, 18 godina 

Gledao sam je na TV par puta deluje veoma dobro

Link to comment
2 hours ago, Zaboravan said:

Kako kaže jedan poznavalac odbojke, imamo devojaka da napravimo dve reprezntacije. 

Ali zato muška, katastrofa. 

Kao da je bitno, Womanpower! :D

 

zenska odbojka sasvim lepo stoji. razvijaju se centri za decu, a ne kontaktni je sport, pa ih i roditelji rado salju.

moja sestricina trenira :heart: talenat je na ujaka, tako da joj dzabe sve, ali makar ce se lepo razvijati, sto jeste najvaznija stvar sporta.

 

problem nastaje kada dodjes do nekog ozbiljnog nivoa jer nema klubova... ali jbg, kada uporedis sa ostalim stvarima u ovoj zemlji, shvatis da mora biti kanta. 

 

1 hour ago, Ayatollah said:

 

Pa nije loše da imaš barem još jednog kompetentnog napadača pored Tijane, a fantastično bi bilo da ih ima barem dve. Mislim, i Tijana je živ čovek (iako deluje vanzemaljski veliki deo vremena), i njoj se može desiti (više u teoriji doduše) da joj ne krene, a i kad joj krene, dobro je imati mogućnost za razne kombinacije.  Jedan od razloga dobrih rezultata Srbije poslednjih godina je upravo ta atipična postava sa Brankicom i Tijanom, tj. praktično sa dva korektora, oba ubojita u napadu. Ne znam šta je stvar sa Kaćom Lazović, nekako imam utisak da je selektori još gledaju kao nekog polujuniora koji je nestabilan, i nemaju poverenja u nju, premda ne vidim kako bi ona mogla biti lošija od Brankcie u poslednje dve utakmice. No, njoj su tek 23, ima vremena...

 

Za Fedorovcevu i svetsku odbojku će biti velika šteta što će dobar deo svoje karijere verovatno provesti van velikih takmičenja zbog politike. Btw, ja stvarno ne znam u čemu se sastoji Terzićev posao u ruskoj reprezentaciji sada, možda da ih pozove na neke pripreme sa vremena na vreme, ili da odigra neki prijeteljski meč sa Kinom ili Kazahstanom, da se ekipa skroz ne raspadne.

poenta je da to za zensku odbojku nije atipicno :D

 

nama je pre 20 godina jedan od primaca bila Djerisilo koja je u Zvezdi igrala korektora... pa onda Nikolic... Rusi su imali Godinu, Poljaci Skowronsku, Turci su imali onu naturalizovanu ruskinju... sve Evropske reprezentacije igraju tako vec vise od 20 godina...

 

jedino Brazil i Kina nisu ugrali tako... ali jbg, kad taj Brazil ima preko 200 miliona dusa, pa mozes da nadjes primacki par Paola/Mari i uzmes sve zivo i nezivo u periodu od 7-8 godina... 

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, freakns said:

zenska odbojka sasvim lepo stoji. razvijaju se centri za decu, a ne kontaktni je sport, pa ih i roditelji rado salju.

moja sestricina trenira :heart: talenat je na ujaka, tako da joj dzabe sve, ali makar ce se lepo razvijati, sto jeste najvaznija stvar sporta.

 

problem nastaje kada dodjes do nekog ozbiljnog nivoa jer nema klubova... ali jbg, kada uporedis sa ostalim stvarima u ovoj zemlji, shvatis da mora biti kanta. 

 

poenta je da to za zensku odbojku nije atipicno :D

 

nama je pre 20 godina jedan od primaca bila Djerisilo koja je u Zvezdi igrala korektora... pa onda Nikolic... Rusi su imali Godinu, Poljaci Skowronsku, Turci su imali onu naturalizovanu ruskinju... sve Evropske reprezentacije igraju tako vec vise od 20 godina...

 

jedino Brazil i Kina nisu ugrali tako... ali jbg, kad taj Brazil ima preko 200 miliona dusa, pa mozes da nadjes primacki par Paola/Mari i uzmes sve zivo i nezivo u periodu od 7-8 godina... 

Mislim da je dobro što nema "jakih" klubova, gde su bili išla je i lova a onda mafija i game over. 

Ovako neka deca igraju, neka se lepo razvijaju pa koliko pretekne za ta neka svecka prvenstva, pretekne. Kao da nismo nikada uzimali... :sleep:

  • +1 1
Link to comment

"najbolja rprzentacija sveta" isprasena po turu... 

 

Egonu je bukvalno sama izgubila prvi i treci set...  u prvom greska i dva bloka i poslednjih 5 poena, u trecem ispuca aut na set loptu i onda Brazil okrenuo. zena je napravila 6 gresaka samo u trecem setu :wacko:

 

Carol je odigrala perfektan mec. generalno blok Brazila izvanredan, ali ona sama je uzela 10ak poena u bloku. ludilo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...