Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

Naravno da nije poenta da treba da imamo još jednu Tijanu Bošković, besmisleno je i pomišljati na to. Samo, i njoj možda nekad ne bude dan, umori se, nije dovoljno fizički spremna i slično. I tu nam treba neko ko će moći da makar koliko-toliko nadomesti njen izostanak. Kao recimo u finalu EP '11, Brakočević na kraju više nije fizički mogla da izdrži, zato je ušla Malagurski i donela preokret. Danas nemamo nikoga ko bi mogao da odigra takvu ulogu. Mislim, lako je protiv Kazahstana, ali mi ove godine u Ligi nacija ne bismo mogli jednu Poljsku (koja se nije ni plasirala na SP!) da dobijemo da Tijana u par navrata nije ulazila da prelomi set.

 

Kažem, od sistema koji je izbacivao dobre do odlične korektore jednog za drugim, spali smo na to da nam prošle godine u finalu plej-ofa domaće lige igraju dva tima bez korektora. Slažem se da je tehničar najveći problem, ali mora se i o ovome razmišljati. 

Link to comment

mora se o svemu razmisljati... nemamo mi bazu Rusije, Kine ili Amerike, pa da znamo da ce se vec naci neka igracica :)

 

elem, ono sto se zna.

Srbija je prosla dalje. Brazil mora da pobedi 3-0 da bi prosli dalje. Ukoliko ne pobede 3-0, Japan i Holandija idu dalje. Ukoliko pobede 3-0, onda Holandija prolazi ako uzme makar set protiv Srbije, a Japan prolazi ukoliko dobijemo 3-0... Bitno je istaci da se prvo igra Srbija-Holandija

 

u drugoj grupi Italija i Kina su prosle dalje. Amerikankama za prolaz treba pobeda. Rusiji za prolaz treba bilo koja pobeda protiv Kine i bilo koji poraz Amerike od Italije. Amerika i Italija igraju prvi.

Link to comment

bukvalno ponizenje. bilo je tuzno gledati Bjelicu i Stevanovic. prijem nepostojeci, igra u polju losa, Maja bez energije, bukvalno je mrzelo da se pomeri, i napad... misim da nisam video ovako los napad Srbije. sto je najgore, na pola treceg seta konacno krenulo Brankicu, i onda je Terzic brze bolje izveo napolje :D  ali highlight je ipak Bjelica. nisam gledao prvi set, ali drugi i treci, zenu su izblokirali jedno 10 put, plus jos toliko puta sto je odbrana uspela da pokupi. nijedan poen, nijedan blok out da ispuca. tek na kraju treceg seta uzela dva poena. mind blowing.

 

plus sada definitivno ne znam ko ce na prijem uz Brankicu. posle jucerasnje tekme bio sam ubedjen da ce Busa, ali danas Malesevic ovaj set ipo sto je odigrala bila mozda jos i najbolja... 

Link to comment

Italija jako do samog kraja, potpuno nebitna utakmica rezultatski za njih... Ne sviđa mi se ovaj beskrvni pristup protiv Holandije a još manje pravi debakl. Trebalo je uzeti prvo mesto u grupi. Sad da dobiju grupu Italija, Kina pa nek se igraju :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

dobila Kina 3-1, odigrale posteno do kraja.

Italija

Kina

USA

 

kod nas, Japan je imao mec lopte za 3-0 i prvo mesto, ali fulale. sada je u toku treci set. ako dobiju mec, druge su. ako izgube, trece su. u svakom slucaju, druge ili trece, bilo bi lepo da nam one upadnu na zrebu :)

 

ps. pisalo je da Tijana ima povredu trbusnog misica... obzirom da nije bilo buke oko toga, verovatno je manja nelagosnost samo i bice OK za top6

Link to comment

U redu je da se ne zapinje kad si već obezbedio plasman i ne rizikuju povrede i premor, ali ne moraš baš ni da se blamiraš. Ipak su naše šampionke Evrope, treba misliti i na reputaciju. 

Imaju sada dva dana da se presaberu, valjda će i Tijana biti maksimalno spremna, ali mislim da nam ovo baš i nije trebalo. Bojim se da su sada potpuno izgubile momentum i ušle u kontra-ritam. 

 

A Brazilkama svaka čast, znale su da nemaju šansi za F6, a borile su se kao da je finale i preokrenule meč.

Link to comment

a mi smo ipak treci, smaknuo sam s uma da su Japanke uzele bod sa 2 seta... 

 

 

onaj sto prenosi rece da je izvlacenje oma danas, ali ni on nije bio siguran... videcemo.

uglavnom, Italija ili Holandija, to nam svejedno

Japan ili Kina, rekao bih da nam ovo nije bas svejedno :D 

 

EDIP:  oma je izvlacenje, evo link:

 

 

Edited by freakns
Link to comment

e kurac izvlacenje... ovo su konferencije za stampu... prvo je bila selektorka, jedno pola sata, pa sada tri igracice... da je veci sto, doveli bi ih vise tacno. i naravno, sve je na japanskom, i naravno, prevodilac prica engleski lvl Ivica Dacic

 

dajte izvlacenje jebote!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...