Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

2 minutes ago, freakns said:

i dalje smo mi prvi favoriti, zajedno sa Kinom i USA. Italija nije taj nivo. Rusija pogotovo. Rusija je bez Kosheleve, ne moze Goncharova sama.

 

ja bih rekao da su uz Italiju pre Japan i Holandija. Japanke su mlade, briljantne u polju i jos domacini. Holandija ima jednog od najboljih tehnicara na svetu, plus Sloetjes i Buijs. ne verujem da ce ijedna od ove tri ekipe uzeti zlato, ali medalju sigurno mogu. za zlato kao sto rekoh Kina, USA i Srbijja. e, da, i Brazil ne zaboraviti. jesmo ih mi oprali, ali opak je to Brazil

 

nisi gledao italiju, igraju fantastično

Link to comment

Italija je danas bila fenomenalna protiv Kine, i Tursku su lagano odradili. Odličan je to tim, Egonu uopšte nije daleko od nivoa Tijane Bošković, Sila igra odlično, Bozeti je kao defanzivni primač dosta bolja od Malešević i Buše, blok im je sjajan, kao i igra u polju... Čak mislim da su najviše pokazale od svih timova koje sam gledao.

Naravno, ne mora da znači da će nastaviti u istom tempu, ali ako ovako budu igrale do kraja, sigurno su u konkurenciji za medalju. 

Link to comment

nisam gledao Italiju, priznajem. zadnji put sam ih gledao prosle godine na EP kada ih je Holandija odvalila od zivota a Egonu nije bila ni blizu onoga sto pricaju za nju jos od OI... e sada, godinu dana u njenim godinama je puno, moguce da je zaista toliko uznapredovala, ali mi tesko ipak da poverujem da je na nivou Tijane. ona i Thing Zhu su svet za sebe. svakako da jesu u borbi za medalje, to sam i rekao, samo mislim da ne mogu do zlata i da nisu nivo iznad Holandije

Link to comment

dva slobodna dana, pa u nedelju Meksiko, u ponedeljak Nemacka, utorak slobodan, sreda Japan i cetvrtak Holandija

 

plus, jedina smo reprezentacija koja do sada nije izgubila set na prvenstvu.

Link to comment

odgledao snimak. Maja je odlicna, ali odlicna. kao i Rasic i Brankica. za Tijanu ne vredi pricati, ona je devojka vanzemaljac. blok solidan, igra u polju fenomenalna. prijem pak plac majke bozije. najgore od svega, u setu koji smoo dobili 25-14, Malesevic je uspela da popase klupu :isuse: Busa usla, igrala do kraja, i skupila ceo jedan poen... i to iz bloka. 

 

ono sto je bitno, kao sto rekoh, to je da smo i teorijski medju sest. sada mozemo ladovinu protiv Japana i Holandije.

Link to comment
16 minutes ago, freakns said:

odgledao snimak. Maja je odlicna, ali odlicna. kao i Rasic i Brankica. za Tijanu ne vredi pricati, ona je devojka vanzemaljac. blok solidan, igra u polju fenomenalna. prijem pak plac majke bozije. najgore od svega, u setu koji smoo dobili 25-14, Malesevic je uspela da popase klupu :isuse: Busa usla, igrala do kraja, i skupila ceo jedan poen... i to iz bloka. 

 

ono sto je bitno, kao sto rekoh, to je da smo i teorijski medju sest. sada mozemo ladovinu protiv Japana i Holandije.

Yep. Stvarno steta za Bojanu, taman smo dobili korektnu napadacicu na primac 2 poziciji... 

 

Nego, sta se dogadja sa Lazovic? Ona mala koja je igrala u vizuri? Ona je kao trebala biti super talentovana. Halvarde? 

Link to comment

Lazović je bila u ekipi čitavo leto, prošla je i kompletne pripreme za SP. Nije stavljena na konačan spisak što je bilo i očekivano s obzirom da i u Ligi nacija i u prijateljskim utakmicama gotovo da nije ulazila u igru. Ne znam, ja bih svakako potencirao nju naspram Buše koja poen može da osvoji samo slučajno, ali pretpostavljam da je Terzićev rezon bio da idemo sa dva ofanzivna i dva defenzivna primača i da je tu Milenković dobila prednost.

Čini mi se da Terzić malo tu ide iz krajnosti u krajnosti, pre 10 godina je stavljao praktično kadetkinje u A tim, dok sada i ovo malo talenata što imamo ne dobija adekvatnu šansu. Ne znam zašto npr. Maja Aleksić nije mogla da odigra ni poen protiv Kenije i Kazahstana. 

 

Pomalo je zajebano što nam turnir zapravo počinje tek u trećoj fazi jer nismo imali adekvatne protivnike do sada. Treba pametno iskoristiti ove dve utakmice da se pripremi tim za ono što predstoji. I nadam se da neće biti nekih kalkulacija tipa da se igra da ispadne Brazil i slično. Dovoljno smo luzerskog mentaliteta pokazali u Ligi nacija, ne treba nastavljati tu tradiciju. 

Link to comment

Okay. Ali koliko nam Malesevic I Busa prave razliku na prijemu? Nije kao da imamo perfektan prijemu kad se na njih servira. Ja obozavam Tijanu Malesevic ali, iskreno, je totalno neupotrebljiva u napadu. Sad, lako je kenjati, kad se Bojana povreda - Ali je jasno da nam prijem servisa nije jaca strana, moramo da odmorimo Brankicu i Boskovic. Ja ne znam kad nisu imali bar dupli blok protiv njih. Something to think about...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...