Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

Problem je što se u toku priprema za SP povredila Jelena Blagojević. Po svemu sudeći, trebalo je da ona bude u startnoj postavi, a onda bi Milenković ulazila da malo odmori Brankicu ili da po potrebi zameni Blagojević u nekim rotacijama kad je ova napred. Mislim da bi to funkcionisalo sasvim OK. Ovako, budući da su obe povređene, Malešević/Buša kao starter je iznuđeno rešenje i prema viđenom protiv Nemačke, pravi Sofijin izbor - Buša je koliko-toliko držala prijem, ali u napadu ne postoji, dok bi Malešević eventualno i mogla da ispuca neki blok-aut, ali je zato na tri uzastopna prijema napravila katastrofalne greške. Ali ništa, to nam što nam je, da Tijana i Brankica nastave da prže ovako, Rašić je u odličnoj formi posle za nju nešto slabije sezone, treba i drugog blokera više uključiti u napad (ovde je problem što Maja nikako ne ume da se skapira sa Jovanom Stevanović) i da se nadamo najboljem.

Ne znam stvarno šta se dešava sa Tijanom Malešević. Pre tri godine je bila baš ono što nam treba - primač koji može da donese 2-3 poena po setu i rastereti ostale napadače. Sada je jako daleko od tog nivoa, Blagojević može da ima tu ulogu samo što ona već ima 30 godina i nije baš više neko dugoročno rešenje. Pitanje je šta će biti sa Bojanom posle ove povrede, Sanja Malagurski se nikada nije vratila na pređašnji nivo. Ostale su bez ikakvog iskustva u vrhunskoj odbojci da bi se sa sigurnošću moglo reći hoće li biti nešto od njih.

Link to comment

Brazil dobio Holandiju 3-2. i vuk sit i ovce na broju. Brazilu treba da mi uzmemo makar set japankama, pa da igraju zadnje kolo sa njima za prolaz... Holandiji za siguran prolaz treba set protiv nas u zadnjem kolu... a ako mi pobedimo Japan ili izgubimo 3-2, prosle su sigurno

 

u drugoj grupi Rusija uzela prvi set protiv Italije. fenomenalan zadnji poen :) Rusija je inace bez Goncharove. odlicni blokovi i odbrane na obe strane, napadi malko skripe. 

Link to comment

dobise Italijanke 3-1. Rusija kontrolisala igru do 18-13 u drugom setu, i onda su samo potonule. Italijanski blok je briljantan. njima je tacno Chirichella najvazniji igrac. Egonu tuce ko maljem, odvaljuje, however, lose koriguje prilaz na lose podignute lopte i ako je izblokiras pocne da kuva i plasira... tako su je Ruskinje drzale oko set ipo, medjutim onda je pocela da bije, i to je bilo to. i dalje sam ubedjen da nije Tijanin nivo :bee: 

Link to comment

sada sam ukljucio. vidim da gubimo 2-1 bez Tijane. nije strasno, ali mogle bi da se trgnu i dobiju ovo

 

EDIP: e jbg, nema ni Maje, Brankice i Rasic... cini mi se da bas i ne vijamo pobedu :D 

Edited by freakns
Link to comment

i dobise Japanke... nije nam znacilo, istina, ali Malesevic i Bjelica nisu za nivo trece srpske lige. razumem da Japanke igraju odlicnu odbranu, ali bre, ako si 1 na 1, odvali to. njima dvema su sve uvatili.

Link to comment
4 hours ago, freakns said:

i dalje sam ubedjen da nije Tijanin nivo :bee: 

 

Pa ne kaže niko da jeste, samo nije nešto nezamislivo daleko od toga. :D Pogotovo kad uđe u ritam. Opasna je Italija, neće nam uopšte biti lako protiv njih ako se budemo sreli. 

 

Sa Japankama imamo "posebne odnose" još od 2012. kad su nas pustile u kvalifikacijama za OI. A bolje da nisu, s obzirom šta se sve izdešavalo posle. :rolleyes: Nije ovo danas bilo ništa previše neočekivano, naročito uz ovakav sistem takmičenja, ali svejedno ja to ne volim.

 

Jbt, koliko je Malagurski propala kad je ovakva Bjelica bolja od nje, a realno jeste. Što je najgore, pre 10-ak godina smo proizvodili korektore kao na traci, sad ni na vidiku nema nekog ko bi pružao bar trećinu onog što može Tijana Bošković.

Edited by Halvard
Link to comment

malo je neposteno da uporedjujes bilo koga sa devojkom koja je savrseno gradjena za odbojku, ima neverovatnu motoriku za nekog njene visine i uz sve to je levak i verovatno najbolja igracica sveta. Joca u svom primeu nije bila na nivou na kojem je Tijana danas. a razlika izmedju njih dve je 10 godina... znaci nas sledeci extra korektor, ako budemo imali srece, danas ima 10 godina :D 

 

nas najveci problem danas je tehnicar. Tijana je maltene i dalje juniorka, na prijemu imamo Lazovic i Milenkovic a i Brankica ima jos par godina, taman dok njih dve dostignu zenit, na sredini pored ove tri devojke imas jos 3-4 sto dolaze... ali Maja ima 35 godina a ni Zivkovic nije puno mladja, a iza njih je ponor. ne znam da li imamo neku klinku od 15-16 godina od koje nesto moze biti, jer ako nemamo, ne pise nam se nista dobro

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...