Jump to content
IGNORED

Odbojka


levi

Recommended Posts

 

 

 

 

   

Sada je najvaznije da se plasiramo na OI.

 

 

Kako to ide? mislio sam (tj. nacuo nesto) pogresno da prvih 5-6 na ovom mondijalu ide... ili to vazi za sledece EP?

 

 

 

 

Bravo za devojke, bice medalja... makar i bronzana kad opet padne brazil a nek osvoje (opet) neke amerikanke. nek se ponovi scenario kao i sa muskarcima i ja zadovoljan

Link to comment
10 minutes ago, mlatko said:

 

Kako to ide? mislio sam (tj. nacuo nesto) pogresno da prvih 5-6 na ovom mondijalu ide... ili to vazi za sledece EP?

 

 

Nije još sigurno kakav će biti sistem kvalifikacija. U svakom slučaju, nema šanse za direktan plasman preko SP/EP, najverovatnije će opet biti u igri tri kruga kvalifikacija. Na prvi kvalifikacioni turnir, onaj što je ranije bio Svetski Kup, najverovatnije se nećemo plasirati jer tamo sa svakog kontinenta idu po dve najbolje plasirane selekcije, a mislim da nam je to nedostižno. Ostaju onda još evropske kvalifikacije i na kraju interkontinentalne, za koje je opet važan plasman na svetskoj rang listi da bi se dobili lakši protivnici u grupi.

Ali kažem, nije to još sasvim sigurno.

 

Što se devojaka tiče, ranije su pobeđivale Brazil u Gran Priju, ovo je prva pobeda nad njima na SP. Gubili smo od njih '06 i '14, kao i na OI '08 i '12.

Link to comment
1 minute ago, Halvard said:

 

Nije još sigurno kakav će biti sistem kvalifikacija. U svakom slučaju, nema šanse za direktan plasman preko SP/EP, najverovatnije će opet biti u igri tri kruga kvalifikacija. Na prvi kvalifikacioni turnir, onaj što je ranije bio Svetski Kup, najverovatnije se nećemo plasirati jer tamo sa svakog kontinenta idu po dve najbolje plasirane selekcije, a mislim da nam je to nedostižno. Ostaju onda još evropske kvalifikacije i na kraju interkontinentalne, za koje je opet važan plasman na svetskoj rang listi da bi se dobili lakši protivnici u grupi.

Ali kažem, nije to još sasvim sigurno.

 

Što se devojaka tiče, ranije su pobeđivale Brazil u Gran Priju, ovo je prva pobeda nad njima na SP. Gubili smo od njih '06 i '14, kao i na OI '08 i '12.

 

Mislim da prvak Evrope na EP 2019 ide direktno.

Plus dva kvalifikaciona kruga  od po 12 timova gde se gleda FIVB lista plus rezultat sa SP, tako da upadamo.

Trebali bi da prodjemo.

Link to comment

nisam previse pratio sta se desava, ali vidim da se Maja vratila. otkud to? nije da se bunim, mislim da je ona i dalje klasa za Zivkovic, samo sam mislio da se ona oprostila sa Riom... izgleda sam pogresio :D ali svakako moramo naci novog tehnicara jer i Zivkovic je vec preko 30, a Ana je zavrsila(kakva jebena steta... ta devojka je mogla biti najbolji igrac sveta). ono, morace i posle Tokija neko da igra :D 

Link to comment
19 hours ago, pasha said:

 

Mislim da prvak Evrope na EP 2019 ide direktno.

Plus dva kvalifikaciona kruga  od po 12 timova gde se gleda FIVB lista plus rezultat sa SP, tako da upadamo.

Trebali bi da prodjemo.

 

Ne ide prvak Evrope. Sp i ep su za oi bitne samo u tome sto se tako skupljaju bodovi za cev i fivb listu preko kojih idu dalje kvalifikacije tj ulaz na kvalifikacione turnire. U muskom delu taj turnir sto menja sk, navijamo za evropske timove. U zenskom navijamo za naše :)

Link to comment
1 hour ago, freakns said:

nisam previse pratio sta se desava, ali vidim da se Maja vratila. otkud to? nije da se bunim, mislim da je ona i dalje klasa za Zivkovic, samo sam mislio da se ona oprostila sa Riom... izgleda sam pogresio :D ali svakako moramo naci novog tehnicara jer i Zivkovic je vec preko 30, a Ana je zavrsila(kakva jebena steta... ta devojka je mogla biti najbolji igrac sveta). ono, morace i posle Tokija neko da igra :D 

 

Vratila se jer su i Živković i Antonijević bile užasne tokom Lige Nacije i bilo jasno da uz takvu igru do medalje na SP ne možemo nikako. Inače, jeste se ona bila povukla posle Rija, ali ostavila je mogućnost da se u nekom trenutku vrati. Interesantno je da kako se Maja vratila, tako je Antonijević otišla "iz ličnih razloga". :rolleyes: Mada nije neka šteta, jasno da je ona nije ni senka igračice kakva je nekad bila. 

A u svakom slučaju moramo naći novog tehničara, samo što neke ekstra klase nema ni na vidiku, ni u mlađim kategorijama se niko ne ističe posebno. Možda bi trebalo forsirati Slađanu Mirković što više u narednom periodu, pa kako bude.

 

Zanimljivo je kako i u muškoj i u ženskoj konkurenciji imamo iste probleme na istim pozicijama.

Edited by Halvard
Link to comment

prodjosmo dalje bez izgubljenog seta. gledao sam pola treceg seta pre nego sam krenuo na posao, i ono nije licilo ninasta. bili smo bolji za toliko sto Portorikanke nisu mogle servis da pogode... ali igrali smo bez pet igracica iz prve postave, samo Veljkovic je igrala. cak i drugi libero.

 

sada idu dva dana pauze, pa ako sam skapirao kako ide ovo takmicenje, iz nase grupe dalje idu Srbija, Brazil, Dominikanska  Republika i Portoriko. ukrstamo s grupom A odakle dolaze Holandija, Japan, Nemacka i Meksiko i igramo sa te cetiri ekipe, znaci da se prenose rezultati prve grupe(da li svi ili samo s ova tri tima, ne znam)... pa onda tri prve ekipe idu dalje u one grupe od po 3, kao kod muskaraca. mislim da prolaz dalje ne bi smeo biti upitan. 

 

ostala je jos po jedna utakmica u svakoj grupi. kod nas nebitna, ali vamo igraju Japan-Nemacka, Rusija-USA, Italija-Kina. pogledao bih nesto, ali jbg, na poslu sam :( 

 

 

Link to comment
49 minutes ago, theanswer said:

povredila se bojana, veliki hendikep

Milenkovic? ou fuck :( a mozda se Tijana Malesevic seti da zna da igra odbojku :(

 

inace, ovatio sam online Rusiju i USA, Goncharova ubi u prvom setu, a od Murphy jos nista... malo sam iznenadjen, ocekivao sam da ce US of A da operu

Link to comment

Ozbiljno? Katastrofa. Sanji Malagurski je to uništilo karijeru.

 

Sad smo u popriličnom problemu jer nam se izbor drugog primača sveo na Malešević koja odavno ne postoji u napadu, a sad više nije sigurna ni na prijemu, i Bušu koja služi čisto da se popuni rotacija. Da se bar Blagojević nije povredila...

Definitivno će sad Tijana i Brankica biti više opterećene, moraju se i srednjaci koristiti što više. Ili što freak kaže, valjda će se Malešević konačno trgnuti.

 

SAD se ipak provukle protiv Rusije, 3-2. Rusija izgubila onako kako smo mi gubili u Ligi nacija, Gončarova ih držala u igri sve vreme, u 5. setu više nije mogla da prođe i to je bilo to. 

Italija dobila Kinu 3-1, što možda i nije iznenađenje. Italijanke su u velikom naletu, da sutra igraju protiv nas, ne znam ko bi tu bio favorit; dok Kineskinje za sada ne deluju previše ubedljivo.

Link to comment
5 minutes ago, theanswer said:

da se nije povredila bojana mislim da bi bile prve favoritkinje, pa onda italijanke i kineskinje, amerikanke i ruskinje

 

ovako, wide open.. 

i dalje smo mi prvi favoriti, zajedno sa Kinom i USA. Italija nije taj nivo. Rusija pogotovo. Rusija je bez Kosheleve, ne moze Goncharova sama.

 

ja bih rekao da su uz Italiju pre Japan i Holandija. Japanke su mlade, briljantne u polju i jos domacini. Holandija ima jednog od najboljih tehnicara na svetu, plus Sloetjes i Buijs. ne verujem da ce ijedna od ove tri ekipe uzeti zlato, ali medalju sigurno mogu. za zlato kao sto rekoh Kina, USA i Srbijja. e, da, i Brazil ne zaboraviti. jesmo ih mi oprali, ali opak je to Brazil

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...