Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

A jeste ne mozes da zamislis... Dodju i kazu ti, ok ako ostanes preko leta radicemo s tobom 24/7, imaces sezonu iz snova, bices prva opcija ko jebe Karmela itd. Ali ako ti zelis da gubis vreme sa tamo nekim kvalifikacijama koje necete ni proci, rizikujes da se povredis, to pokazuje da nisi spreman za ovakvu odgovornost, blabla truc truc.

Link to comment

ma zajebavam se, ali ovo je samo njegova odluka i nema opravdanja. ako se u buducnosti javi misko i kaze da je jokic morao da preskoci zbog denvera znaj da laze.

Link to comment

ma da ne mogu nikome ništa da zabrane nego mogu da mu preporuče. u porzingisovom slučaju pošto je jasno da je jedino što niksi imaju a da vredi za budućnost, on već ima leverage da ih odjebe ali očigledno neće

Link to comment

Videćemo. Porzingisa još i ne bi mogli nešto da ucenjuju, jer realno takvog drugog nemaju. Jokićeva situacija je malo drugačija, pošto Denver ima i Nurkića, koji nije ništa slabiji projekat, osim ako ga sad ove povrede skroz ne unište.

Ne znam, možda je glupo što kukam i slutim nesreću, ali ne mogu da zamislim da npr. Bogdanović javi da hoće da radi na sebi u Feneru i neće da igra za repku. U evropskim klubovima se prosto ne razmišlja o tome da igrač ne igra za repku, to se uopšte ne postavlja kao pitanje. To je nba donela u naš mali svet.

Link to comment

ma jok, niko ga nece ucenjivati, misko je pitvrdio da ce jokic igrati sigurno tako da je tu stavljena tacka. to su u nas mali svet doneli agenti.

 

inace, coki i misko nisu pustali igrace na razna reprezentativna takmicenja i okupljanja tako da je to vise do agenta i kontroverznih rukovodioca. sto se nba tice, igraci nisu imali problem da igraju na takmicenjima. olimpijada na stranu, ali pogeldaj koji igraci su igrali na svetsim prvenstvima, bukvalno buducnost nba lige.

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Ne znam, meni je bilo logike da igrac moze ekstremno mnogo da napreduje ako preko leta u Nba uzme i odradi treninge sa Hakimom, KAJ i slicno, a onda pogledam recimo razvojni put Nowitzkog koji je manje vise slican Portzinigisu, i on je igrao maltene sva reprezentativna takmicenja. Cini mi se da, ako igrac igra za svoju reprezentaciju znacajnije minute - to apsolutno vise znaci nego treninzi preko leta.

Kod Jokica je to obrnut primer, cini mi se da je bio dosta underrated jer je iz Mege, dosta ljudi je stavljalo Milutinova ispred njega i pitanje je koliko bi igrao ( a one minute sto je igrao, mogli su slobodno da preraspodele Stimcu da se Nikolica ne zajebava celo leto ), tako da je njegov ostanak u Americi totalni pogodak.

Link to comment

jokicu je znacilo zato sto se fizicki doveo u red, u reprezentaciji ne bi imali vremena da sa bave njime toliko. mene je zacudilo da se on ovako doveo u red.

Link to comment

jokic ne bi bio u stanju da igra nba kosarku da nije ostao da radi sa hessom preko leta. 

 

drugo, ko je zivota ti stavljao milutinova pre jokica? selektor je sam rekao da ce jokic biti nosilac igre kad se odazove. nije bas da forumasi vode reprezentaciju pa da biraju igrace napamet i po navijackim preferencijama.

 

uzgred, kad se povela ta tema, i gobert i janis propustaju ove kvalifikacije.

Link to comment

Mislim ovako generalno na sagovornike, forumase, itd. Ne na profi trenere :)

Steta za Janisa bas sam skoro razmisljao kako bi bilo interesantno videti ga protiv evropskih ekipa.

Link to comment

super. ali mogli su da umetnu i ovaj motiv, da slika bude kompletna. 

 

13040_aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahab

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 3 weeks later...

FIBA još nije zvanično objavila spisak ekipa koje će se takmičiti u prvoj sezoni Lige šampiona. Ali, prema informacijama do kojih su “Novosti” došle, na njemu nema klubova iz Španije, Srbije, Nemačke, Crne Gore, Makedonije...

 

Italijansku košarku predstavljaju Kremona, Avelino, Pistoja, Venecija, Vareze, Bolonja, Pezaro i Torino, Francusku Strazbur, Le Man, Nanter, Šalon, Monako, Gravelin, Ortez i Asvel, tursku Karšijaka, Banvit, Bešiktaš, Gazijantep, Ušak, Trabzon i Bujukčekmeče, a grčku Aris i PAOK.

Ostatak Lige šampiona popuniće: Cibona, Zagreb, Split (Hrvatska), Krka, Laško, Celje, Rogaška (Slovenija), Dnjipro, Himik, Budiveljnik (Ukrajina), VEF Riga, Ventspils, Jurmala, Lijepajas, Valmiera (Letonija), Ostende, Šarlroa, Antverpen, Mons (Belgija), Cmoki (Belorusija), Lukoil, Rilski Sportist (Bugarska), Nimburk (Češka), Kalev, Tartu Rok (Estonija), Talina Ulikol (Estonija), Kuvot, Tamperen, Kataja (Finska), Šopron, Fehervar, Solnok, Kormend (Mađarska), Makabi Haifa (Izrael), Rosa Radom, Anvil, Torun (Poljska), Steaua, Kluž, Targu Mureš, Oradea (Rumunija) i Sodertalje (Švedska).

Uz projekat Svetske košarkaške federacije stali su najbolji francuski klubovi, dok na listi nema trenutno drugoplasiranog tima italijanskog šampionata Ređo Emilije. Odavno je poznato da je milanski Armani učesnik Evrolige sa desetogodišnjim ugovorom. U Ligi šampiona neće igrati ni najkvalitetniji turski timovi - Fenerbahče i Efes takođe imaju garantovana mesta u Evroligi, Darušaka je dobila specijalnu pozivnicu, dok je Galatasaraj izborio mesto kao pobednik Evrokupa.

Na nedavno održanoj sednici Skupštine ABA lige klubovi su potvrdili podršku ugovoru sa Evroligom o nastupu u tom takmičenju i Evrokupu, ali i slobodu izbora svakog učesnika regionalne lige. Zbog toga će zagrebačka Cibona biti učesnik FIBA Lige šampiona, u kojoj će se takmičiti 32 tima, računajući i one koji uspešno prebrode kvalifikacije.

 

jedan od komentara:  Što ne ide Mega, Vojvodina ili Konstantin?  :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...