Jump to content
IGNORED

Basket news


Ros

Recommended Posts

ja ne znam kako oni misle da ova kaubojstina da rezultate na duze staze? sad ce oni da ujebu par reprezentacija za takmicenje ili dva, ali ovime ce samo sebe da ugase. ako im je to rezon, alal im kurac.

Link to comment

MOK podrzava FIBA-u. Vecina saveza na svjetu podrzava FIBA-u. Jedino savezi koji su za evroligu su protiv a oni su manjina. Svi su ovdje pomalo krivi ali se na ovom forumu samo FIBA kritikuje. Svi ste zaboravili kako ta evroliga svake godi e bira klubove.

Link to comment

MOK verovatno principijalno podrzava FIBA-u, ali nekako ne verujem da je u interesu olimpijskog takmicenja da nekoliko veoma poznatih ili cak najboljih reprezentacija ostane van OI zato sto neki cinovnik iz FIBA ne zna kako da doaka svojim protivnicima na potpuno drugom terenu.

Link to comment

Objasni mi ko je to sve kriv sto se evropski prvak i olimpijski viceprvak izbacuje sa takmicenja?

 

Videcemo ko ce podrzavati takmicneja bez Spanije, Srbije, Grcke i ostatka manjine narednih godina. NBA timovi ce sigurno biti manje voljni da pustaju igrace, ni ti koji ostanu nece moci da skupe najbolje ekipe.

Link to comment

Vjerovatno ce ih pritisnuti na neki kompromis. Ali za kompromis moraju biti dvije strane. Evroliga nije pokazala da je za kompromis. Ta evroliga vec deset godina ne uspjeva da napravi profitabilno takmicenje za klubove. Kosarka je drugi sport po popularnosti u svijetu. Ragbi takmicenje je profitabilnije od evrolige.

Link to comment

Ma stvar jasna ko dan. Gomila debeloguzih birokrata sa privilegijama, naravno da podržavaju jedni druge, šljam. Jordi im je je razdrmao monopol i sad su krenuli da prete i ucenjuju jer jedino to i umeju. Voleo bih da ECA ide do kraja i rasturi govna po sudovima, ali ipak pretpostavljam da će se neki kompromis naći...s tim da je moguće da buranija poput nas ipak na kraju najebe.

Link to comment

Vjerovatno ce ih pritisnuti na neki kompromis. Ali za kompromis moraju biti dvije strane. Evroliga nije pokazala da je za kompromis. Ta evroliga vec deset godina ne uspjeva da napravi profitabilno takmicenje za klubove. Kosarka je drugi sport po popularnosti u svijetu. Ragbi takmicenje je profitabilnije od evrolige.

ti si svestan da je fiba ponudila takmicenje sa visestruko manjim nagradnim fondom kao alternativu?

 

ljudi koriste polozaj da sprovode nesprovodivo na silu. kakvi kompromosi, kakvi bakraci, ljudi se ponasaju kao obicna banda. potezati nagradne fondove i sitem evrolig je potpuno bespredmetno ovde, a nije da je to stvarno fibina briga, da se ne lazemo.

Link to comment

MOK podrzava FIBA-u. Vecina saveza na svjetu podrzava FIBA-u. Jedino savezi koji su za evroligu su protiv a oni su manjina. Svi su ovdje pomalo krivi ali se na ovom forumu samo FIBA kritikuje. Svi ste zaboravili kako ta evroliga svake godi e bira klubove.

e to je sustina problema

niti je tacno, a niti bitno koga mi kritikujemo

i zasto je bitno koga podrzava "vecina saveza na svetu"? treba ks filipina da odluci o tome kako ce izgledati evroska klupska takmicenja?

Link to comment

Vjerovatno ce ih pritisnuti na neki kompromis. Ali za kompromis moraju biti dvije strane. Evroliga nije pokazala da je za kompromis. Ta evroliga vec deset godina ne uspjeva da napravi profitabilno takmicenje za klubove. Kosarka je drugi sport po popularnosti u svijetu. Ragbi takmicenje je profitabilnije od evrolige.

da je ta fiba napravila ozbiljno takmicenje klubovi ne bi ni dosli u priliku da sami organizuju isto

 

meni samo jedna stvar nije jasna, a neko je skoro pomenuo ovde na forumu

ko je te idiote postavio na pozicije? morali su ih predloziti neki savezi, pretpostavljam da ovi najjaci imaju najvise uticaja. opet u savezima (drzava) sede ljudi iz klubova. i sad se dolazi u situaciju da se taj sljam suprostavljava maticnim savezima koji su ih i izabrali na funkcije

Link to comment

Oni su sad zaskocili EL jer je Djordi potpisao ugovor sa IMG-om koji garantuje dobre pare u sledecih deset godina i nanjusili su da bi mogli da omaste debeloguzi brk. Boli njih ona stvar za interese kosarke.

Link to comment

opet u savezima (drzava) sede ljudi iz klubova.

dal? ko sedi u nasem savezu? da u savezima sede ljudi koji imaju deo ulebovog kolaca lagano bi se otkacila fiba. ovako, oni mogu samo da ga tupe i lazno moralisu, poslednju rec na kraju  daju klubovi.

Edited by cvrlle
Link to comment

Vjerovatno ce ih pritisnuti na neki kompromis. Ali za kompromis moraju biti dvije strane. Evroliga nije pokazala da je za kompromis. Ta evroliga vec deset godina ne uspjeva da napravi profitabilno takmicenje za klubove. Kosarka je drugi sport po popularnosti u svijetu. Ragbi takmicenje je profitabilnije od evrolige.

 

Ali oni nisu ni probali da dobiju podršku javnosti, objasne svoj demokratski projekat. Verujem da niko ovde nije presrećan Evroliginim odnosom prema Balkanu, ali i pored toga niko nije lud da podrži FIBA stranu, jer su ih zaskočili sad, što kaže Malvo da omaste brke, bez ikakve šargarepe, samo prutom. Slažem se da Evroliga ne radi dobro niti dovoljno za košarku kao sport, ali nemamo nikakvu naznaku da bi FIBA bila bilo šta nego još gora. Uostalom videlo smo i kako su oni organizovali to takmičenje, zbog njih je i nastala Evroliga.

Edited by nemoderisani
Link to comment

Iako sam vec duze vreme protiv Fiba, jedino sto mi je skoro palo napamet je da u ovoj situaciji ni klubovi nisu naivni. Zapravo pustaju Fibu da se cima sa mladjim kategorijama, prvenstvima za klince i slicno, koji su realno neprofitabilni, a onda ih lepo uzmu i organizuju svoju El od cega Fiba ne vidi ni dinara.

Mislim, jasno je da je Fiba vece zlo, jer je njeno takmicenje finansijski i sportski lopovluk, ali definitivno ima krivice i na drugoj strani, jer se klubovi oko EL niti sama njena organizacija ne zele da cimaju oko drugih aspekata. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...