Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Ne razumem ovo, Mario ne ume dva puta da tapne loptu, a da mu ili protivnik ukrade ili pogodi svoju nogu i ode u aut, njegova igra se svodi da opali trojku kad dobije loptu, da se pravolinijski zatrči ka košu, ili da zakuca u kontri. Uostalom to je i razlog što je otkazao reprezentaciji da bi radio na tim stvarima koje je trebalo da savlada još u kadetskom uzrastu.

 

Bender mi isto deluje da je na njegovom putu, momak nema nikakvu igru u napadu

to je ono sto sam pricao za nase centre. ne nauce tehniku kada treba, igraju na ciste fizikalije. i Hezonja i Bender su strasne atlete. Hezonja je brz, skocan, jako meka ruka... sa tim si u mladjim kategorijama dominirao. cak ima dovoljno fizikalija da u Evropi uspe. ali dzabe ti fizikalije kada trebas igrati protiv Westbrooka ili Walla koji da su igrali bilo sta od hrkljusa do povlacenja konopca, oni bi bili dominantni i ti te ljude nemos pretrcati ili preskociti... Bender isto tako, covek ima nenormalnu motoriku za nekog od 215, apsolutno ga je bilo nemoguce cuvati, ali kod njega se vec u Makabiju videlo da se muci.

na drugoj strani imas Divca ili Kukoca. obojica su bili sjajne atlete, fenomenalna motorika, ali sigurno nisu bili bolji od Shaqa ili Malonea... ali su ljudi sa 15 godina vec znali kosarku pa kada su otisli u NBA mogli su da igraju. a danas mi decu od 15 godina ucimo kako da igraju zonu i pravimo taktiku da imamo pozitivan matchup u napadu, pa onda Musli na snagu izgura ceo protivnicki tim i polozi lagano, i kao to je super. i onda dodje u seniore i ne zna sta da radi jer ne moze vise nikoga da izgura a niti ume da pivotira, niti da doda, niti da se otvori iz pnr...

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

...Litvance ni ja ne bih nikako voleo, a ni Hrvate. Uvek je sa njima frka iako ih uvek nekako prejebemo, a ne moze doveka trajati to prokletstvo, mada to svake godine kazem vise kao anti-jinx

Ove godine su već jedno prokletstvo (vaterpolo) skinuli... :o

Mnogo bi im bilo i ono drugo. Pošteno su ga zaslužili, nek se pate još 20ak godina :wicked:

 

 

Послато са SM-N910C

Link to comment

to je ono sto sam pricao za nase centre. ne nauce tehniku kada treba, igraju na ciste fizikalije. i Hezonja i Bender su strasne atlete. Hezonja je brz, skocan, jako meka ruka... sa tim si u mladjim kategorijama dominirao. cak ima dovoljno fizikalija da u Evropi uspe. ali dzabe ti fizikalije kada trebas igrati protiv Westbrooka ili Walla koji da su igrali bilo sta od hrkljusa do povlacenja konopca, oni bi bili dominantni i ti te ljude nemos pretrcati ili preskociti... Bender isto tako, covek ima nenormalnu motoriku za nekog od 215, apsolutno ga je bilo nemoguce cuvati, ali kod njega se vec u Makabiju videlo da se muci.

na drugoj strani imas Divca ili Kukoca. obojica su bili sjajne atlete, fenomenalna motorika, ali sigurno nisu bili bolji od Shaqa ili Malonea... ali su ljudi sa 15 godina vec znali kosarku pa kada su otisli u NBA mogli su da igraju. a danas mi decu od 15 godina ucimo kako da igraju zonu i pravimo taktiku da imamo pozitivan matchup u napadu, pa onda Musli na snagu izgura ceo protivnicki tim i polozi lagano, i kao to je super. i onda dodje u seniore i ne zna sta da radi jer ne moze vise nikoga da izgura a niti ume da pivotira, niti da doda, niti da se otvori iz pnr...

zbirno srbija i hrvatska nisu nikad imale vise igraca u nba

koliko je uopste igraca iz ex yu trenutno tamo? 15ak?

mozda nijedan sledece sezone nece imati statisticki sezonu kao najbolja stojakoviceva ili petroviceva ili ulogu u sampionu poput kukoca, ali ce zajedno imati verovatno najvise minuta ikada (u odnosu na ex yu igrace u nba)

plus klinci na celu sa doncicev, koji se tek spremaju za nba, cije god drzavljanstvo imali

 

poredis neuporedivo, jbt kukoca i divca, prva i druga najbolja petorka ikada sa ovih prostora, sa muslijem, te hezonjom i benderom

mozda stoji to sve sto si napisao, ali ti je izbor igraca vrlo diskutabilan

Link to comment

Ove godine su već jedno prokletstvo (vaterpolo) skinuli... :o

Mnogo bi im bilo i ono drugo. Pošteno su ga zaslužili, nek se pate još 20ak godina :wicked:

 

 

Послато са SM-N910C

 

Mislim da te dve stvari ne mogu da se porede. Koliko znam, Hrvatska nikada nije dobila Srbiju (uklj. i SCG/SRJ) u kosarci (bar ne na nekom takmicenju, ne znam za prijateljske utakmice, pripremne turnire i sl.). A nismo se nesto ni mnogo sastajali...koliko je bilo, 4 utakmice ukupno na velikim takmicenjima?

 

U vaterpolu je bilo mnogo vise susreta, dosta hrvatskih pobeda i Hrvatska je osvajala prvenstva, koliko se secam i nakon direktnih duela sa Srbijom/SCG/SRJ, i pre ovoga ove godine

Link to comment

Bez obzira što Hrvate uvek nekako dobijemo, manje više su to uvek bile tesne utakmice, čak i kad smo po kvalitetu trebali da ih odvalimo sa 20+ razlike, imam utisak da uvek podbacimo protiv njih. Sa ovim njihovim sastavom, da se zovu recimo Holandija, ne bih ih se uopšte pribojavao, ovako... osim Bojana i Darija njihov sastav je užas, bekovska linija im je bože sačuvaj, Ukić, Marko Popović (nisam ni znao da još igra), Krušlin, Ramljak, Marko Tomas za kog je pitanje da li može da sastavi 10 minuta igre da se ne povredi, centarska linija sa Planinićem koji zicer ne može da pospremi i mrtvim Žorićem itd., i sa sve Acom na klupi, realno trebalo bi da bude bar stoka razlike za nas u tom susretu, ali...

Link to comment

Pa upravo to. U kakvom god sastavu da dodju to su, jbg, takve utakmice da su uvek stresne, zato i napisah da ih nikako ne prizeljkujem. Pleja nisu imali jos od pokojnog Drazena, jaci smo sigurno, ali jednostavno ne volim te utakmice

Link to comment

ja petrovica nikad nisam dozivljavao kao pleja

odnosno, uvek sam ga vise dozivljavao kao beka

 

mada da, ne bi se bunili da na pleju imaju nekog drazena, siguran sam :D

 

 

jao, pa njima zoric igra? e onda smo sigurni

petrovic sa klupe, ukic na pleju i zoric na centru, ne bi nas dobili u narednih 100 utakmica :fantom:

 

(naravno da nas mogu dobiti, samo saric i bogdanovic su dovoljni da mogu dobiti bilo koga na turniru, ali ovo nabrojano zaista jesu slabe tacke)

Link to comment

naravno da ga ne dozivljavas kao pleja kad nije bio plej nego bek. kod hrvata je aco najslabija tacka, koji god tim da dovedu raspasce se u nekom momentu i biti izbaceni od skotske ili finske.

Link to comment

razlika izmedju tebe i mene:

1- ja nisam pratio pripreme, i dao sam ocenu ko ce i kako da podbaci ili uspe. laicki. nije problem ni da promasim. mislio sam da zato forum i sluzi.

2- ti si pratio pripreme i dao si ocenu o meni, sto nije povezano jedno s drugim, ali nema veze. ti ocigledno mislis da forum sluzi za napusavanje.

 

ps. i dalje stojim iza onog sto sam rekao. Hrvati nisu opasnost i nece uzeti medalju. Spanija i Francuska su uz nas najbolje ekipe. ako naidjemo na Litvaniju, iako smo bolji tim, bice nam pakao da ih dobijemo. Turska ce uzeti medalju na publiku, FIBA i sudije. jedino sam za Cehe mozda pogresio... ali videcemo

Pa to je problem, sto ne pratis ali dajes ocene. I tako na nekoliko razlicitih topika.

 

Moguce da tebi forum sluzi za neke laicke opservacije zasnovane ni na cemu. Ali mozda bi mogao da ti posluzi i da se prvo raspitas, pa tek onda das svoje misljenje? Najbolje bi bilo kad bi samo neobavesteni pisali ovde pa bi tako recimo ja na tvoje "Litva nam ne lezi" napisao pa dobili smo ih '95, '96 i '97. Lupas nesto napamet i onda se bunis kad ti to neko kaze.

Link to comment

Kakav crni bek Drazen, kad je uvek prenosio loptu i razigravao. U tranziciji je uvek lopta isla odmah njemu da se odigra. Govorim o predratnom periodu, narocito u Zagrebu recimo. On je tek u NBA prebacen tamo kao SG u repki je bio plej. Jeste igrao sa Jurom sa vremena na vreme u postavi, ali to bi bilo isto kao reci da je Teo dvojka

A za Aca se slazemo u potpunosti

Uglavnom nije ni bitno oni pleja nemaju sto godina, to im je neresiv problem  :)

Edited by Giggsy
Link to comment

Jbg sad kad razmislim u pravu ste :D Ali kao sto rekoh pamtim snimak Zagreba, dao je onih nekoliko nestvarnih pasova Divcu i Radji iz tranzicije, na osnovu toga sam i poceo ovu polemiku. Tad je ako me pamcenje dobro sluzi Zdovc krenuo u postavu sa njim, nesto slicno kao Pefi i Teo

U svakom slucaju ko sto rekoh, nemaju pleja, ali ih se uvek plasim. I prosle godine je bila frka narocito kad je Bogdan izaso posle pete licne

Edited by Giggsy
Link to comment

Jbg sad kad razmislim u pravu ste :D Ali kao sto rekoh pamtim snimak Zagreba, dao je onih nekoliko nestvarnih pasova Divcu i Radji iz tranzicije, na osnovu toga sam i poceo ovu polemiku. Tad je ako me pamcenje dobro sluzi Zdovc krenuo u postavu sa njim, nesto slicno kao Pefi i Teo

U svakom slucaju ko sto rekoh, nemaju pleja, ali ih se uvek plasim. I prosle godine je bila frka narocito kad je Bogdan izaso posle pete licne

ma on je mogao igrati pleja i igrao je

ali je primarno bek

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...