Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

Zlato mi je skoro nebitno jer u ciklusu ne znači ništa sem jednomesečnog loženja max. Tako smo i sa Dudom uzeli medalju a onda na sledećem EP koje je bilo kvalifikaciono kada su ekipe došle u najjačem sastavu ispušili. Ne kažem da će tako sad da bude ali će lista otkaza najboljih igrača biti blago rečeno dugačka u svim ekipama.

Link to comment
  • Replies 25.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    936

  • б1lme3

    907

zar ta medalja nije osigurala i kasniji nastup na sp? gde smo bili drugi cetvrti

jbg, jeste da neko rangiranje ide oi-sp-ep(kontinentalno) ali nije ni izbliza takva razlika u znacaju tih takmicenja pa da se na ova prva dva ide turisticki

Link to comment

Joj jadnicak..tek ce da se navikne, polako.

Los, nabedjen, nadobudan covek ne bi mogao ovako da reaguje. Reprezentacija ima na cemu da gradi dalje nastupe.

 

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk

Link to comment

Sve razumem, ali da je nekome svejedno da li cemo napasti zlato dogodine... Ova generacija na celu sa Teom je zasluzila da se oprosti tim zlatom i moramo da povedemonajbolje sto budemo mogli. Kvalifikacije koje ce biti godinu dana posle su smejurija i ko zna ko ce igrati za bilo koju reprezentaciju.

Link to comment

 

 

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević je u intervjuu "NIN-u" pričao je o tome da li će ostati na čelu nacionalnog tima, o odnosima sa premijerom Aleksandrom Vučićem i predsednikom KSS Draganom Đilasom, ali i o izjavi Andrije Prlainovića, koja je podigla mnogo prašine.

 

"Ima dosta istine u tome što je rekao Prlainović. Možda bi, recimo, mogla da se promeni preraspodela novca na nivou lokalnih samouprava, jer 80 odsto iz budžeta za sport odlazi na fudbal. To je porazno za druge sportove, posebno za nas koji donosimo medalje", istakao je Đorđević za "NIN".

 

Selektor je u isto vreme pohvalio saradnju koju ima s premijerom Vučićem.

 

"Sreli smo se nekoliko puta i mogu reći da je njegov odnos prema reprezentaciji izuzetan. Kada smo se prošle godine vratili sa EP bez medalje, pitao je da li je potreban novac da Beograd dobije organizaciju kvalifikacionog turnira za OI. Nakon što je od Đilasa dobio potvrdan odgovor, Vučić je rekao da se kandidujemo i obećao da će taj novac biti obezbeđen", rekao je Đorđević.

Link to comment

+

"Zacrtao sam određene ciljeve, imam obaveze prema igračima, ljudima sa kojima radim. Naš cilj je kontinuitet u osvajanju medalja i to je ono što me čini najzadovoljnijim. Za tri godine smo osvojili dve medalje, igrali jedno polufinale i postali zvanično treća reprezentacija sveta"

 

"Bilo je ozbiljnih provokacija, koje su možda čak bile i sračunate. Reč je o pokušaju manipulacije na izuzetno visokom nivou".

 

"Ljut sam na Marjanovića, jer ne zna šta propušta. Kada igrač završi karijeru, žali za onim što nije uradio, a ne zbog onog što je uradio. Ne želim da im dozvoljavam da propuštaju velike stvari zbog razloga koji su nejasni. Marjanović je propustio priliku da bude deo istorijskog uspeha, da svom narodu donese radost...

 

"Dobiće poziv naredne godine ukoliko bude dobro igrao i ukoliko ja kao selektor budem mislio da zaslužuje da bude pozvan. I opet je na njemu da se odazove ili otkaže. To nikakve veze nema sa mnom. I to je onaj deo u kome je u javnosti kreirana lažna slika.

Link to comment

korisno je videti ko sve ne propusta da se zahvali premijeru, za sledeci put kad neko krene da pravi svete krave od sportskih delatnika i tera ljude u picku materinu ljude koji se drznu da kazu losu rec protiv njih. 

Link to comment

Uf, uf....pošto nismo mogli da pljujemo ćelavo grobarsko govno zbog (ne)uspeha na OI, terajmo ga u p.m  sad jer se zahvalio premijeru na podršci.

Čiji ono beše Picoder šipkaš...?  :fantom:

Link to comment

korisno je videti ko sve ne propusta da se zahvali premijeru, za sledeci put kad neko krene da pravi svete krave od sportskih delatnika i tera ljude u picku materinu ljude koji se drznu da kazu losu rec protiv njih. 

 

Pa sto je toliki problem reci da neko ima dobar odnos prema kosarkaskoj reprezentaciji i da je pomogao oko dobijanja kvalifikacionog turnira? Nije svako pominjanje premijera u pozitivnom kontekstu lizanje dupeta i dokaz amoralnosti ili cega vec. Covek je sportski delatnik, a ne opozicioni politicar. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...