Jump to content
IGNORED

Hladni rat


bigvlada

Recommended Posts

1 hour ago, ObiW said:

ako hoces brodom da udjes u Galveston Bay, na cijem kraju se nalazi hjustonska luka, moras da prodjes pored Galvestona. 

 

Alternativna teorija je da su hteli da nadju nekadasnju rusku (a sada srpsku) pravolslavnu crkvu, a to bez detaljne mape nemere da se nadje...

Pa da, ali pod kojim scenarijem je uplovljavanje SSSR mornirice ili pjesadijski desant u Texas moguce? Pogotovo sto se radi 1:10000 mapa (kad je inace standard 1:25000, a pod posebnim uslovima se radi 1:12000).

 

NIje ni cudo da su izgubli rat, kad su se bavili trivijalnostima.

Link to comment
  • 3 weeks later...

moze na hladni rat. ( hahaha mora na edit. nepismen sam i praznoslovim ali gde bas prvo slovo 🥴

aldo moro.

sad na preskoke odgledah talijanski film na temu tragicne sudbine alda mora.

strasna sudbina u tim olovnim godinama. 

imam osecaj kao da je moronzrtvovan i da su skoro svi politicki faktori italije odahnuli kad su saznali da je ubijen.

a pre neki dan sam gledao nekakav tv trezor i berlinguera i nekakav ogroman miting njegovih (euro)komunista valda u sijeni. za neverovati koliko je tamo bilo ljudi. raznih verovatno, iskrenih, iz mode ali i to je bitno. danas su moderni trampardi. pa intervjui sa vodecim talijanskim komunistima i stalna propitivanja: a kakva je vas stav prema sssr-u?

sad mi je to izgledalo kao kad krletina pita nekog iz ne davimo beograd: a vas stav o srebrenici, mladicu, kosovu i sl.

kad sam bijo klinac nisam bas cenio te eurokomuniste, narafski pod uticajem starijih. kao izdali su revoluciju, mora se rusiti sistem a ne biti sudionik.

kod spanaca je bio kariljo? ili sam se zajeb'o?

sve u svemu te 70-e godine su bile magical. nekakv umor od ideala 60-ih a opet puno dogadjaja, puno nade ali mozda vise kao nekakav back to reality, kao da im je bilo jasno kud sve ide ( u pm), i muzika je bila nervozna, histericna i sumanuta kao kad kazu babe kao da je slutilo neko zlo ( kad ne mozes da se smiris, deciji amok 😂)

u 70- im je sve opet pocelo..

 

Edited by bradilko
Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Ekipo,

neko moje razmišljanje o jednom momentu u počecima Hladnog rata.

Dakle, 1949. SSSR odrađuje uspješno test A bombe. U USA vjerovatno fras. 

Da bi uspješno napravili bombi Sovjeti su koristili ljude infiltrirane u SAD sistem, i to američke građane. Ukratko, pomogla špijunaža, USA bila izbušena.

Možete li pretpostaviti nivo nastale paranoje? 

Nastala paranoja bila je plodno tlo gdje se baš lagamo primio Makartizam i sve što on nosi. Negdje je bio razumljiv u tadašnjem kontekstu. Meni tako djeluje.

Ako se neko "upeca" i da svoje mišljenje, rado ću ga pročitati.

Edited by milfisland
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...