Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

On 17.1.2020. at 20:10, Barsa said:

pho

 

eFJQE4l.jpg

 

Vijetnamci to cepaju za doručak. Mnog dobra supa, dugo je nisam pravio. Pokušaj sledeći put sa bò kho. Nešto je gušće strukture, a od začina dominira kineski five spice. Služi se ili uz banj mi hleb - bò kho bánh mì - ili sa fo nudlama - phở bò kho. Biraj... :)

Edited by rezwalker
Link to comment
Pa ovo je zapravo više pita no baklava, kao ona madžarska baklava ili kako već.
Dosta mekše od baklave...



... Shiit has hit the fan...



Ne znam kakva je ta madžarska, ali ok, verujem ti [emoji3]
Ovako sočna i sjajna, zbog šećera jelte, deluje kao bomba
Link to comment

moj drugar je presao na casove pravljenja hlebova, briosa i raznih ostalih stvari koje se mese. trci kuci sa posla da premesi testo, svaki dan donosi nesto cemu ni ja ne mogu da odolim, ovog puta neki rolat sa likerom od narandz i koricom  (istina, ja to samo probam, jedem u iznimno malim kolicinama) i tako svakog dana.... da nemam problem koji imam imala bih 70 kila. no, za nedelju dana prelazi na casove vege kolaca i torti, valjda ce biti bolje.

IMG-ee13c285d2e735f0efd5f00bc06f41b2-V.jpg

IMG-03ba98afab449125528a0e596ef3a04e-V.jpg

Edited by nezvanova
Link to comment

nemam pojma, hoce sad i u barselonu kod nekog majstora poslastica skroz zdravih, vege i bez secera. svestan je da ne moze da naplati to kod nas u zrenjaninu, ali je kao malo dete koliko je srecan dok to radi. pogotovo sad kad nabavlja i air brush za dekoraciju, sve neophodne skalamerije za taj posao, pa mu uskoro krecu one torte sa sarenom cokoladnom sjajnom glazurom,  sve u svemu, jos nema biznis plan, ali em je iz porodice preduzetnika, em je mala ruskinja opasna a on vredan do ludila, tako da ne sumnjam da ce naci nacin da nekako to i plasira i naplati svoj trud a i vrati bar deo para koje je uloyio u edukaciju.

Link to comment

nije jos, a mislim i da to ne spada u taj njegov kurs. jos dva dana radi ove kolace koji se mese, pa onda pocinje da radi cokoladu i trufle i ostale cokoladne vragolije, pa mus torte, pa klasicne torte, pa vege torte i kolace...  a sve radi sa najkvalitetnijim namirnicama, puter, pavlaka, likeri, bademovo brasno, paste od vanile itd.... sva sreca pa nemam bas apetit kao nekad pa mi je parcence sasvim dovoljno, a i kontrolisem se dobrano, da sam ona stara ja, do rodjosa bih imala 75 kila :D

Link to comment

juce si rekla 70 :laugh:

 

sve u svemu, drago mi je sto nije moj kolega, previse iskusenja. sta je najbolje od onog sto si do sada probala? :)

 

 

Edited by darling
Link to comment

od juce do danas sam dobila 5 kila xaxaxaxa... salim se, lupam, zaboravila i sta sam rekla. ali svojih sadasnjih 58 sam tako tesko vratila, istina bez namere, ali sad kad ulazim u farke 27- 28 jesam pomalo zabrinuta. 

a najbolji mi bio jucerasnji rolat. to je neki francuski recept i ne mogu da objasnim koiko je samo testo ukusno, skroz na puter vuce, kao da je fil a ne testo. i taj karamel odozgo je sa slatkom pavlakom pa mu to dodatno daje taj mlecni ukus, a pomorandza u vidu korice i dzema u testu, samo su stavile tocku na i :D 

iako su i tartovi bili fenomenalni (jedan sa slanom karamelom i ganasom drugi sa vanilom i malinom), ekleri, pticije mleko, a i danasnji i ne-znam-kako-se-zove kolac, sa ganasom gore a testo je opet bilo nekog puter vanila intezivnog ukusa...

sve je odlicno, opasna konkurencija gospodji mirkov stize s ledja, iz banata, nek se cuva :cool:

on se sad ostri da pravi nesto vrhunsko za njegov rodjos, koji ce uskoro, a biznis plan mu je da otvori poslasticarnicu negde na moru. ja mislim da ce mu biti pametnije da poprica sa banacaninom i da mu ovaj kaze sta tako ekskluzivno i gde moze da prodje (posto ipak ne verujem da ce da se seli iz zrenjanina, mada, nikada se ne zna)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...