Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Kod nas ovde na ribnjaku na Tisi ih je bilo ali su to znali oni sto su tamo zapolseni kad selektuju ribu i kad nalete na bandara da sebi odvoje, toliko je dobar. Cale je znao povremeno da ga nabavi od njih, jos je lepsi od smudja.

 

Smudj u mileramu i limunu

Savrsen recept za smudja ako ga nabavite svezeg. Kod nas ovde na Tisi ima da se nadje kod alasa, ociscen i sredjen. 

U vatrostalnu, sa sve glavom poredjati dva tri smudja, umutiti dva-tri decilitra pravog pijacnog milerama sa malo bibera i soli i jednim celim limunom iscedjenim i koricom narendanom i time zaliti smudja pa u rernu. Treba onako da pliva u mileramu, da ga prekrije, malo ga razrediti ako je jako gust. Sve to zapeci dok ne dobije koricu zlatno zutu i meso bude onako flakes belo. Koji krompir moze da se poredja pored. Jako dobro. 

 

Link to comment

lqjv0o0.jpg

 

moleta, osliceva sestra za siromasne (20 kuna kilo), ol dej long. za rucak przena + bljitva, za veceru lesada. divna hrana. 

(osnovano sumnjam da je moleta tu ono sto je na visu tabinja, moram jos da istrazim.)

jela sam nedavno prvi put u zivotu oslicevu nedonoscad, osliccke przene, prce velicine srdele, tako sam ih jela, ko srdelice, s kostima, a psu sarcu davala repice. odlicno.  

 

Edited by darling
Link to comment

Ju ja jeo ribu, šarana pržena, u kućerku na ribarcu. 

1 iskustvo za zaboraviti. 

Mora da je do mene. Nisam nešto ni bio zagrejan za ribu. Ni som što od dece ostade. 

A riba mi je uglavnom fazon mmmm, mljac fazon. 

Pio neki šardone. 

Meh. 

Sad sabijam pilsner urkel što ga tast donese iz češke i čvarke što su topili jutros. 

To je ok.

Link to comment
2 hours ago, darling said:

osnovano sumnjam da je moleta tu ono sto je na visu tabinja

jeste. moleta, mustela, tabinja, nevjestica, briota...  sve je to ista riba. jedan od jadranskih bakalara.

Edited by aram
Link to comment
On 24.8.2019. at 23:02, aram said:

jeste. moleta, mustela, tabinja, nevjestica, briota...  sve je to ista riba. jedan od jadranskih bakalara.

 

aa, nije, objasnjeno mi je da je moleta jedna riba, a tabinja neka sasvim druga. jesu rodbina, da ne kazem isti narod :D

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...