Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

3 hours ago, aram said:

i prošli put si samo poslao na PM renneu :cry:

klik

Elem, ide ovako: 

 

mere su za oko 1,5 kg repova

- 6 cenova bluka

- 3 lovorova lista

- dobar komad djumbira (kao palac recimo)

- 3-4  star anisa

- 6 karanfilica

- pola solje pirincanog vina

 - 5 supenih kasika soja sosa

- 1 supena smedjeg secera

- 1 1/2 solja vode

Repovi se prvo zapeku sa svih strana u malo ulja, povade iz suda i na istom ulju proprziti kratko  sve zacine (anis,lovor,karanfilic,bluk,djumbir) Nakon toga naliti vodu soja sos i p vino i pustiti da provri.U to se opet dodaju repovi,pustiti da prokljuca i smanjiti vatru da tiho krcka nekih 2 sata.Podlivati sa malo vode ako je potrebno i na kraju ostaviti da se tecnost redukuje a sos postane gust.Jednostavno.

 

Link to comment
On 16.7.2019. at 16:37, Host said:

Makedonski comfort food, papoutsakia.

 

Dva plava patlidzana prepolovio, skorovao™ i ubacio u rernu na 200 stepeni. U namuljen tiganj ubacio kvoter mlevenog, pola izvadio nakon sto je dobilo boju, pola ostavio da malo izgori, deglazirao belim pa izvadio. Cluk, bluk na mulje, vratio meso, ubacio stanglu cimeta, persun, paradajz i malo kajena (moze bez, ja volim da malo zaljuti). Sacekao da ispari, napravio besamel, ubacio pekorino do topljenja. Udubio patlidan, napunio, prelio besamelom i nazad na rernu do rumenila (dve cigare vremena). Prelio persunom u ustaskom mulju i posluzio na odisaj javnosti. Grom i pakao.

 

Patlidzani treba da budu malo veci, al me mrzelo do pijace.

 

99yjcn.jpg
 

Sve sam isto uradio, samo bez bešamela, to mi je overkill...još kako ovi moji grcite prave bešamel, sa jajima :isuse: samo sira. Pecorino plus feta. 

Link to comment
16 hours ago, Skyhighatrist said:

Srdele na savor :)

 

savur je komplikovano za moje stanje duha, plus ne mozes higijenski da vadis i jedes prstima. upravo zato upravo sad jedem srdele od prekjuce :D

 

Link to comment

 

y4mojduwfoSV2HqiaX2dRlhsnoItuou0ThrwDnGk

 

pljeskavice od tikvica i patlidžana (izrendao, posolio, ocedio, začinio biberom, belim lukom, paprikom i bosiljkom, sjedinio sa projanim brašnom i jajima)

poslužio sa kiselim mlekom

ostalo pojeo s nogu

kafa, suba, pa da radim i nešto korisno 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...