Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

13 minutes ago, maheem said:

Taj obrok i ja preskacem uglavnom. Mozda doruckujem dva puta sedmicno. Kod kuce se sad zbog obaveza ukucana uveo rani rucak 13-14 sto mi ne odgovara jer mi je isuvise rano.

Preskacem dorucke, volim da rucam oko 4/5pm, vecera oko 22 i tako se uglavnom i hranim kad sljakam

Gresis, sinko, gresis :sleep:

Dorucak je 1 zakon, 1 imperativ u svim okolnostima, u bilo koje vreme pa i po cenu nesto ranijeg ustajanja.

1 jak dorucak dozvoljava i opusteniji pristup ostalim obrocima, ako se zbog prirode posla, na primer, desavaju pomeranja, preskakanja...

 

I za porodicne ljude, poput tebe :tongue:, dorucak ima i specificnu, psiholosku funkciju: pripremanje dorucka, natenane, opusteno i bez zurbe je odlican uvod u radni dan, kakav god ce da bude i sta god da se dogadja. Tisina oko tebe, eventualno mizicka pratnja po izboru, kafa - obavezno posle dorucka - popijena u tisini, itd, itd, vredi cak i sat vremena ranijeg ustajanja.

Ima i zastitnutm funkciju: jak dorucak te obezbedjuje cak i za slucaj da se dan namesti tako da moras da zaboravis na ostale obroke, drzi te, obaska sto si bolje pripremljen za duvan, kafe, itd, itd...

Ali - tehnikalije na stranu: dorucak, obavezan, pa sve ostalo...

Link to comment

imam isto misljenje kao namenski...jak dorucak pa posle moze kako hoces!

neretko posle mog dorucka mogu da ne jedem i do 8sati..

takodje ustajem i sat vremena ranije da doruckujem i popijem caj...

 

ali nije obavezan za ljude koji to ne zele ili nemaju potrebu ili naviku..

 

 

 

 

2 hours ago, InvisibleLight said:

ovo i meni zapalo za oci kao najveci benefit sto se mene tice

a kako se proveravaju ti markeri zapaljanja ?:+)

 

 

analizom krvi

Link to comment

dorucak ide s godinama, to je vesnik starosti. 

dok covek ne doruckuje, jos ima neke nade. kad pocne da jede ujutru, kola su krenula nizbrdo... 

Edited by darling
Link to comment

Evo ja doručkovao. 

Individualno je to. 

Neko ogladni u snu, a neko se samo resetuje. 

Ja i kad legnem gladan izjutra mi ništa ne treba. Osim kafe. Mislim mogu I bez toga, al volem. 

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Zezam se, pročitao sam sve što pišete sa zanimanjem. Kada je ishrana u pitanju pokušavam da pronađem balans, ubija me vreme na poslu i organizacija obroka.

 

Eto, lako se covek navikne, ja kao da nisam nikada doruckavo.

 

Ja rucam oko 13-14h i posle oko 20-21h neka vecera i to je to. Izmedju semenke ako zatreba i miran si.

 

 

Link to comment
17 minutes ago, darling said:

dorucak ide s godinama, to je vesnik starosti. 

dok covek ne doruckuje, jos ima neke nade. kad pocne da jede ujutru, kola su krenula nizbrdo... 

 

 

pa nije tacno..ja oduvek doruckujem,ali oduvek od malih nogu..to je samo stvar navike

i to uvek slan dorucak..ako bih pojela sladak dorucak svarila bih sama sebe..i to je stvar navike moja mama nije verovala u sladak dorucak

Edited by ivy
Link to comment

ivy, kako se analizom krvi ustanove markeri zapaljenja? 

ja znam da sam u vezi raka citala da su tii procesi najopasniji, da su najcesce izazvani secerom i da zbog toga ne valja jesti secer jer potpomazu te procese...ali nigde nisam naisla na podatak kako se to meri i ustanovljava van tih extra istarzivackih labaratorija...

koji su to markeri,? sta se gleda da bi ustanovio da imas zapaljenske procese... tj konkretno koja to analiza pokazuje? 

Link to comment
29 minutes ago, maheem said:

Ma doruckujem ja u nekim periodima, al uglavnom ne osecam potrebu za time

Potreba ne potreba, stvar je verovatno u navici, ali dorucak po svaku cenu...

23 minutes ago, darling said:

dorucak ide s godinama, to je vesnik starosti. 

dok covek ne doruckuje, jos ima neke nade. kad pocne da jede ujutru, kola su krenula nizbrdo... 

Govori u svoje ime :sleep:

Meni su dakle kola krenula nizbrdo od kada sam krenuo trbuhom za kruhom, znaci tamo negde od 15-te godine...

Ono, nije da nije, starim od kada sam se rodio, to si u pravu...

Bas ti hvala :sad:.

 

Pogubno utices na omladinu...

 

 

Link to comment
4 minutes ago, nezvanova said:

ivy, kako se analizom krvi ustanove markeri zapaljenja? 

ja znam da sam u vezi raka citala da su tii procesi najopasniji, da su najcesce izazvani secerom i da zbog toga ne valja jesti secer jer potpomazu te procese...ali nigde nisam naisla na podatak kako se to meri i ustanovljava van tih extra istarzivackih labaratorija...

koji su to markeri,? sta se gleda da bi ustanovio da imas zapaljenske procese... tj konkretno koja to analiza pokazuje? 

 

visok crp bi trebao biti pokazatelj prisustva zapaljenskih procesa. 

 

Link to comment
39 minutes ago, nezvanova said:

ivy, kako se analizom krvi ustanove markeri zapaljenja? 

ja znam da sam u vezi raka citala da su tii procesi najopasniji, da su najcesce izazvani secerom i da zbog toga ne valja jesti secer jer potpomazu te procese...ali nigde nisam naisla na podatak kako se to meri i ustanovljava van tih extra istarzivackih labaratorija...

koji su to markeri,? sta se gleda da bi ustanovio da imas zapaljenske procese... tj konkretno koja to analiza pokazuje? 

 

 

ne znam kako secer moze da izazove toliki imunoloski odgovor da izazove upalnu proces,mozda ima veze sa insulinom ali secer je ugl glukoza koja se trosi..nemam pojma,to je bas cudno...

sada je popularan gluten kao veliki izazivac.. a losa crevna flora je jedan od vecih izazivaca imunoloskog odgovora organizma koji izaziva upalne procese zato sto se ogroman procenat imunoloskih receptora nalazi u zidovima creva plus sindrom propusnog creva gde se stvaraju mikro ranice na zidovima creva koje em trebaju da se zakrpe em ispustaju bakterije izvan u organizam pa to zajedno izaziva ludilo u imunoloskom odgovoru organizma koji ne zna gde ce pre pa pocne da udara i gde ne treba...

to sve nas organizam radi ali problem je visegodisnja izazvanos imunoloskog sistema,antibiotici i ostalo..

 

a za analize,nemam pojma,evo prostim guglanjem sam nasla nekoliko laboratorija npr Jugolab

 

 

digne mi se kosa na glavi kad cujem o ,,preparatima za podizanje imuniteta,, dok svi jedu mrtvu hranu i zive u domestom polivenim i sterilnim stanovima..

 

 

 

naravno ja nisam lekar i moja zona interesa je ishrana tako o drugim delovima organizma slabo znam :D

Edited by ivy
Link to comment

hvala vam drugari!

evo sad sam visela da je to taj CPR koji se meri (to me je zanimalo, zapravo)

vidim da je nesto poput sedimentacije i da je povezan i sa malignim bolestima...

 

 

Link to comment

Što se doručka tiče jbg ja radim noćnu tako da više i ne znam šta bi mu bio doručak. Ujutru mi svakako ne bi prijalo da pred spavanje uzmem jaja ili pekaru a kad ustanem malo se založim pa ručam kao čovek.

A što se teme tiče otkrovenje za ovu nedelju IKEA haringe u senfu. Crni hleb ispod, crni luk iznad i pivo sa strane.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...