Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

to ti je medjimurska gibanica primenjena na atomsku pitu, il obrnuto :D

 

umesto brasna, secera i griza, ja sam po 2dl mlevenih oraha, mlevenog maka i mlevenih ovsenih (imala sam krupne, sitne ne bih mlela), plus prasak za pecivo. jabuka kilo i po pre ciscenja, nisam ih gulila, zaprasila ih cimetom. zalila sa promesanih 2 dl pavlake za kuvanje od 20 posto masnoce, jednim jajetom, jednim dl mleka, nesto vanile, i pekla 45 minuta na 180. prvo sam ostavila par sati da se preliv upije, i da budem sigurna da nema suvih dzepova. nisam dodavala secer, zlatni delises su bile dovoljno slatke za ceo kolac. jako ukusno, ne bi covek nikad reko da nesto nije u redu s tim kolacem doruckom :D

ovo sam radila u okviru svojih dijetskih parametara. da radim za normalne ljude, jos bih ubacila suve grozdjice natopljene rumom u jabuke, da moze nesto da se zvakne, isle bi i kandirane narandze. 

Link to comment

grasak na maslacu s krckavim buketom zalfije na maslacu. frikomov grasak odlican. pre je pisalo na kesi da se kuva za 20 minuta, sad za 10, i stvarno mu treba toliko. energetski razred A+ :D

 

Edited by darling
Link to comment

Pre nego što pređemo na rusku i prasetinu, pasta sa gamborima.

Bez eksperimentisanja, so, biber, kajenski biber, beli luk, malo belog vina, mini paradajzi i obilje peršuna.

Ispostavilo se da se šareni fuzili odlično slažu.

Link to comment

Vi već u modu. Ja ću sa prasećinom u ponedeljak početi, kad odem u pečenjaru. Da, bukvalno tada. Prošle godine dok su ga još sekli ja krenuo da čupkam, štrpkam I da se mastim. Ostavio telefon na putlu i odneo prase. Da sam glavu zaboravio ne bi bilo važno jer imam :piggy:

 

Elem jel nekom vasudevina salata sa mortadelom i prazilukom blizu, mislim recept. Misim može se to i intuitivno, al red je podsetiti se pisaca tih redaka u ovim svečarskim trenucima. 

Link to comment
On 26.12.2018. at 9:36, darling said:

 

moze, daj nesto gurmansko s rikotom il ovsenim :D

 

ko, na primer, ovo sto sad zdernjam. 

 

359bpea.jpg

 

 

Pristavio sam u rernu ovaj kolac.Posle danasnjeg doprinosa babi Cohano,nadam se da ce ovo da bude bolje.

Link to comment

al kolji tek ujutrru :D

 

 

jos dumam kako da u recept ubacim i rikotu, pa da bude ko prava fitnes medjimurska giba. problematican mi je taj secer, a necu da pecem s wheyom...

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...