Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

mrzim te banacanine :)

ja se tesim dimljenim curecim batakom na krompjeru i komoracu,ukrckano na belom vinu

 

iaCBeJG.jpg

Des kupio curetinu cenim da je dobra. Ja zadnji put imao ozbiljan promašaj, izgleda da sam uzo nešto matoro..
Link to comment

krizirao za slatkim pa otisao do marketa pa navukao peciva s orasi, peciva s jabloko, peciva sa cokoladom. ono sto mi se najvise dopada u danskoj je sto su peciva u marketu 100 puta bolja nego kod nas po pekarama

Link to comment

Haha,nema veze, cenim da je testo za buhtle standardno neko (mada napisi i to ako te ne mrzi), nego me vise interesuje fil, i sta je ovo cime je posuto, kim? Ne mora odmah, nije da cu da pravim veceras :lolol:, bukvalno kad stignes, tnx.

Link to comment

Dakle pravio sam od starta sa idejom da bude plek slanih, plek slatkih, testo isto. Te sam prosejao 650gr brasna, ostavio za to vreme da narasta kvasac razmucen sa kasikom brasna i kasikom secera u jedan deci mlakog mleka. U brasno utrljao oko 100gr maslaca, dodao dva jajeta, onaj kvasac, kasicicu soli i još oko 2dl mleka. To lepo zamesio dodajuci povremeno po koju saku brasna, da ostane meko a da prestane da se lepi. Mislim da mi je na kraju otislo dobrih 800gr. Uvezao vanglu u kesu, ostavio da raste dobrih dva sata, dok sam obilazio prodavnice...

Za slatke sam turio dzem od kajsija, a za slane sam umutio dva belanceta i jedno zumance, izmrvio oko sto grama neke fete i dodao jos toliko rendane gaude (sistem sta se naslo u frizideru). Sitno naseckao sto grama sunke, malo persuna, bibera i izmesao sa onim sirom. Podelio prvo testo na pola, onda otkidao loptice, svaku razvaljao, kasiku fila unutra i opet pravio loptice. Podmazao vatrostalnu ciniju puterom, pobacao loptice i ostavio da rastu jos pola sata. Premaz za slane ono jedno zumance, pola kasicice soli i kasika ulja. Pazi, to se bas zgusne kad se umuti. Posuo kimom i curekotom i 25 minuta na 200. Premaz za slatke zumance plus kasika vode, peku se isto, cim se izvade pospu se secerom u prahu.

Sad, znam da si pitao samo za slane, al jebi ga, ovako mi lakse :D

Mislim da cu sledeci put u fil za slane da dodam i trakice pecene paprike...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...