Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

jebaj ga. meni se dopada. nekakav namaz. ukus mi odgovara, a mislim da sam skoro negde pisao da nikad nisam jeo rogač. 

 

 

 

NATURELA  SA ROGAČEM I MEDOM
Ovaj ukusan namaz namenili smo onima koji, brinući za svoje zdravlje, traže alternativu za čokoladne namaze. Rogač svojim ukusom vrlo podseća na čokoladu, a pošto je sam po sebi sladak, traži samo malu količinu dodatnog zaslađivača (u našem slučaju meda). Sadrži nezasićene masne kiseline, omega 6 i 9, koje pružaju dragocenu pomoć u borbi protiv holesterola i kardiovaskularnih oboljenja. Od minerala je bogat gvožđem, magnezijumom, manganom, fosforom i bakrom, te vitaminom E (moćan antioksidant).

Ne sadrže holesterol, hidrogenizovane masti, gluten ni kazein. 

Naturela je postan proizvod.

Sastav: suncokretovo seme 65%, med 20%, nerafinisana kokosova mast 5%, suncokretovo hladno ceđeno ulje 5%, rogač 5%, aroma pomorandže 0,1%.

Sadrži:
NEZASIĆENE MASNE KISELINE: omega 6 i 9, koje pružaju dragocenu pomoć u borbi protiv holesterola i kardiovaskularnih oboljenja
AMINOKISELINE: gvožđe, magnezijum, mangan, fosfor i bakar
MINERALE: magnezijum, kalijum, beta karoten, kalcijum, fosfor, gvožđe, riboflavin, niacin
VITAMINE: E (moćan antioksidant)
Upotreba:
Pored toga što se koristi kao namaz, Naturela se može koristiti i kao fil za palačinke i kolače, ili u pripremi poslastica od sirovih sastojaka.
Link to comment

to sam baš hteo da vas pitam. kako se pravi i koja su to osnovna sredstva što reče draga. očiščenog bundevinog semena ima po zdravim hranama pretpostavljam. to može da imponuje prostati mi :P

Link to comment

Sto se zove sa rogacem a ne suncokretovo seme i ulje.

 

 

bas htedoh pitati  :lolol:

 

 

puteri od oraha i semenki su ukusni i jaakoo kaloricni a pojede se tegla za cas..,tako da valja pripaziti..just saying  :fantom:

Link to comment

to sam baš hteo da vas pitam. kako se pravi i koja su to osnovna sredstva što reče draga. očiščenog bundevinog semena ima po zdravim hranama pretpostavljam. to može da imponuje prostati mi :P

 

jel da je masiras maslacem od bundeve kao u poslednjem tangu u parizu? :D

 

treba da imas neki blender ili seckalicu ovog tipa. postupak je da u seckalicu ubacis kostunjavo i meljes dok ne pusti ulje, odnosno dok se ne pretvori u puter. razlicito kostunjavo ima razlicite kolicine ulja, pa ce ti se tu razlikovati rezultati. treba samo da budes dovoljno uporan, da ne odustajes, da verujes u masinu i da je pustas da se odmara da ne pregori, i kad god udjes u kuhinju ukljucis na minut da radi. znaci, imas faze mleveno, fino mleveno, slepljeno slepljeno slepljeno koje mslis da nikad nece proci, i u jednom trenutku samo vidis da izlazi ulje i smesa postaje tecna poput asfalta. ovako nekako.

 

razlicito kostunjavo ima razlcite kolicine masti, pa ce s nekim ici brze i lakse, s nekim sporije. iz suvopecenog kikirikija (s tim radim, onaj gudfud neslani je super) ne moze da se istera ulje, pa kad vidim da ne ide dalje, ulijem na 200 grama kasiku maslinovog ulja i zacas se pretvori u puter. 

orah je mastan, sigurno ide brzo, al nisam pravila. bundevine semenke verujem isto. 

najvise volim od pecenog lesnika. pravila sam i badem (nisam pekla, od sirovog). jedino nisam uspela da napravim puter od kokosa. pravila sam od kokosovog brasna i napravila sam neko sranje. verovatno moze od sirovog kokoksa. 

 

e sad, pre sam imala neki jadnu braun seckalicu s motorom od 250 w, taj je odlicno radio, al je casa mala pa nisam mogla vise od 100 grama odjednom. u isto vreme sam imala i bos od 350 w i on nije uspevao da istera kap ulja ni iz cega. da l moze il ne moze zavisi od snage motora i ostrine nozeva. ne znam da li moze nutrijem buletom koji ima manje vise svako prosecno srpsko domacinstvo na forumu. 

 

sad imam neki braun od 750 w. 600 grama putera od kikirikija odjednom :)

Edited by darling
Link to comment

ne znam da li moze nutrijem buletom koji ima manje vise svako prosecno srpsko domacinstvo na forumu.

Itekako.

 

Kljuć je u odmaranju sprave, moj je jedared samo stao, ja reko spalio sam ga, kad ono pametnica ima neki termo osigurač, sam ode u sleep kad se pregreje.

Čim se ohladio (a potrajalo je), proradio.

 

Najvolijem badem, ljušteni, blanširan, sa malo meda.

Link to comment

Žabe, ucelo, bez glave i očišćene, ali s kožom. Hrskavo i divno, sa pravom merom korijandera. To posle morskih puževa u lemongrass umaku. Zalivam Tiger pivom, sedim na plastičnoj stolici, gledam u saobraćajni haos Sajgona i eto, setim se i foruma, ebo me on.

Link to comment

Žabe, ucelo, bez glave i očišćene, ali s kožom. Hrskavo i divno, sa pravom merom korijandera. To posle morskih puževa u lemongrass umaku. Zalivam Tiger pivom, sedim na plastičnoj stolici, gledam u saobraćajni haos Sajgona i eto, setim se i foruma, ebo me on.

 

26-bourdain-obama-vietnam.w1200.h630.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...