Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

embed?resid=30485E1F704BB219!29874&authk

 

Kobasica - sveža sa sirom i halapenjom je iz Morave. Ova koja je preporučena nedavno: 

Pikantna je i jako dobra i zaslužuje preporuku.

Preporuka se poklopila sa mojom potragom za kobasicama koje bi bile pogodne da se od njih odvade kuglice za čorbu od sočiva, pa se eno i ta čorba kuva.

Kobasica je ispržena u posudi od livenog gvožđa, baget natopljen masnoćom iz posude i u slast sam je pojeo uz senf i sveži kupus.

Edited by Ras
  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment
26 minutes ago, beyoncé said:

ras je bliže.

 

@Ras

kakvo je varivo?

Odlično je i zapravo je obrok samo za sebe.

Planirao sam jednostavnu čorbu od sočiva uz ovaj ručak, ali su naletele kobasice i eto...

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Ras said:

Odlično je i zapravo je obrok samo za sebe.

Planirao sam jednostavnu čorbu od sočiva uz ovaj ručak, ali su naletele kobasice i eto...

super. 

 

odgledala sam refiku :wub:, sve 5. to "kreten" meze, pesto ili kako se zove dip sa ovčijim sirom, pravim sa pečenim crvenim paprikama umesto bosiljka i malo sitno seckanih oraha.

  • +1 1
Link to comment

Odlično izgleda @makondo!

 

Kod mene pita sa pečurkama sa tiganja:

 

embed?resid=30485E1F704BB219!29902&authk

 

Rp odavde: https://punkufer.dnevnik.hr/clanak/hrana-i-pice/tomislav-markovic-recept-za-sotirane-gljive-u-strudlicama-i-majonezu-od-cesnjaka-bez-jaja-napravljenu-u-svega-nekoliko-sekundi---809158.html

 

Umesto prosa koristio sam heljdu. Punjenje i pita su ispali vrh, ali ovaj "majonez" nisam uspeo nikako da umutim da bude penast. Ukus je bio tu i poslužio je, uz limun, kao izvanredan dresing za salatu.

  • +1 6
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...