Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

 

4 minutes ago, aram said:

maslinovo mi baš ne ide u makalo, prejako mi je... ovde treba baš nešto neutralno. inače, ovo je ustvari libanski toum, za to ima dosta recepata po internetu.

 

može obično, naravno. isto i u crveno. maslinovo i paprike ne mogu nikako. 

količine su mi od oka, ali rekla bih da je manje masno od tog tvog.

Edited by beyoncé
Link to comment
1 hour ago, beyoncé said:

nisam probala ovo, tnx!

ja pravim tako što ulupam u avanu prethodno pokvašen, oceđen i osušen stari hleb sa belim lukom u pastu, dodam m. ulje tako u mlazu do željene gustine, doteram limunom, solju (biber, peršun... najčešće ništa) i udri. obično uz drugo meze ili povrće, meso.

Isto ovo, samo sa kuvanim krompirom umesto starog hleba :happy:

Link to comment
2 hours ago, beyoncé said:

isto ovde.

s tim da najviše volim homemade :)

 

 

 

probaj u gostionici dukat sledeći put kada se zatekneš.

 

Na ulica Teodosi Gologanov, kaj restoranot Vodenica, prv na kjoš, taka li e? :)

Često smo tamo. Idemo i u Kamin Čamo (favorit), staru Idadiju, Makedonsku kuću, kaj Žabarot (na žablje batake, nismo odavno)... 

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Skyhighatrist said:

Isto ovo, samo sa kuvanim krompirom umesto starog hleba :happy:

 

obožavam jednu varijantu „makala“ (iako je ovo gusto kao pire) s krompirom. s tim što se suve crvene paprike (još ako su ljute :rolleyes:) bace u lonac sa krompirom da se kuvaju. kada se ohlade, otvore se i „meso“ se izdubi kašikom. u avanu se prvo usitni beli luk, pa se dodaju paprike i krompir - za to su najbolji oni veliki drveni avani. posoli se, zaprži vrelim uljem (ozgo) i ulje se dobro umeša u krompir: nezaustavljivoooou (glasom olivera nektarijevića)

 

probaj ovo s hlebom, drugačiji je ukus i konzistencija je više kao mus, manje kao pire. zato je fora da se radi u avanu (isto, najbolje većem, drvenom), a ne u blenderu. treba da odstoji pre upotrebe malo, kako bi hleb upio ulje i aromu belog luka. kao meze uz salate i alkohol, dobro je kada se pospe seckanim orasima.

 

13 hours ago, banatjanin said:

 

Na ulica Teodosi Gologanov, kaj restoranot Vodenica, prv na kjoš, taka li e? :)

Često smo tamo. Idemo i u Kamin Čamo (favorit), staru Idadiju, Makedonsku kuću, kaj Žabarot (na žablje batake, nismo odavno)... 

 

:cool:

 

 

ove boldovane ne znam

 

Edited by beyoncé
  • +1 1
Link to comment

Mini bageti, malo mulja i sosa od bvina, bluka i ruzmarina, premazao, malo zapekao na gril tiganju, abc sirni namaz, ostaci bataka na trakice, belolucana ppaprika na trakice, loma kornišona, majonez i zelena.

Sendvaja do jaja #2

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...