Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

Rostilj je gotov, jebo rostilj :sleep: Ja cu prvo da se osladim delovima™ pileta iz supe : nogice, glava,bubac, malo kelerabe  i celera :evil:

 iMSALED.jpg

  • +1 1
Link to comment
23 hours ago, banatjanin said:

 

 

potpuno sam bezveze uslikao i to već raskupusan tanjir, ali kako sam je ovo dobro ispalo!

 

ovaj sos ću nastaviti da pravim, izvrstan je na ribi. na hcmulju otopio par filet inćuna i propržio bluk i šaku iseckanog peršuna. deglazirao belim vinom, pa umuljao kašiku koncentrata od paradajza, dodao dagnje i prokrčkao, dok se tečnost nije zgusnula

 

 

 

 

dagnje su pretpostavaljam one zamrznute?

Link to comment
18 minutes ago, banatjanin said:

 

nikad nisam probao sveže, a suve obožavam 

 

 

ja nikad nisam probala suve a sveze obozavam :D ..ali jedem ih svake druge godine mozda dva puta :D 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, hansolo said:

WTF je smrčak?:D Di to ima? 

 

Gljiva, i to vrhunska, rano proleće joj je sezona, tj sad. Beru je kod nas onoliko, nađe se kid pečurkara, uglavnom suva. Ima i iz uvoza, prilično skupa. Najjeftinije sam nabavljao u Makedoniji. 

Ima jedinstven, jako fin miris i ukus, lešnikast i zemljan, recimo . Za sosove neprevaziđena. 

Link to comment
36 minutes ago, banatjanin said:

 

Gljiva, i to vrhunska, rano proleće joj je sezona, tj sad. Beru je kod nas onoliko, nađe se kid pečurkara, uglavnom suva. Ima i iz uvoza, prilično skupa. Najjeftinije sam nabavljao u Makedoniji. 

Ima jedinstven, jako fin miris i ukus, lešnikast i zemljan, recimo . Za sosove neprevaziđena. 

Uf, dobro zvuči, potražiću :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...