Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

18 minutes ago, gospa buba said:

naravno da ne, da li si normalan :dry:

di se to tako daje.

sent from bubamoto
 

daje se, što da ne

bar ja, nema kod mene više bilo kakve emocije za te stvari, posle svega što je prešlo preko glava

  • +1 4
Link to comment
12 minutes ago, aram said:

do elaborate, please :)

Evo druže,

izvorni recept je sa belim mesom i obmota se slanna okolo pre pečenja (to je dok smo jeli meso) i moram da priznam da je bolje nego sa ribom ali i ovako je sasvim ok.

Filet soma sitno iseckati i staviti 2-3 čena bluka, peršun, začin c ili šta god, biber i malo bluka u prahu, 1 jaje i prezle i pomešati. Al.foliju podmazati uljem, formirati rolat na njoj i malo zaliti uljem. urolovati foliju i staviti u pleh, sipati malo vode(oko pola visine rolata) i peći na 200 stepeni dok voda ne ispari (oko 30-40 min). Boljoj polovini i meni je čak ukusnije kada se jede hladan.

Opciono može i neko kuvano jajce da se stavi pre rolovanja, isto je lepo, što bi jajca pokvarila.

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

 

12 minutes ago, Skyhighatrist said:

Onog pangasiusa ne podnosim, zato pitam :D

Ma, to sam jednom probao u gostima negde, i jok više. Može ovaj recept verovatno i sa lepim oslićem ili tako nešto, ali mi uzimamo filete soma i za pohovanje, isto nam liči na pohovano belo meso. Otkada ne jedemo meso, simuliramo neka jela koja volimo pa nešto može, nešto ne i to je to.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, arkonada said:

 

Ma, to sam jednom probao u gostima negde, i jok više. Može ovaj recept verovatno i sa lepim oslićem ili tako nešto, ali mi uzimamo filete soma i za pohovanje, isto nam liči na pohovano belo meso. Otkada ne jedemo meso, simuliramo neka jela koja volimo pa nešto može, nešto ne i to je to.

Oslica odvojis od koze i kostiju i napravis riblje pljeskavice.Dodas prezlu i jaje i soja sos zbog zarad boje i voila ,lici na pravu pljesku.
Mnogo lakse sa multipraktikom,al da se uraditi i super seckom pa spatulom zamesati. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...