Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

15 minutes ago, Jumanji said:

Kasno to nesto mesec dana.
To si pitala kod onih koji inace imaju sremus? Za nedelju do 10 dana bi trebalo da je na pijacama, pogotovu sto od zime nista nema/nije bilo.

U Nemackoj maltene sve kasni za nama ;) :mellow: Rece mi bakica koja je stajala pored da kod nje u basti vec ima ali "tesko kod ovih koji gaje".

Mozda ima po sumama, ali nista od takvog istrazivanja za sad.

Link to comment
5 minutes ago, Jumanji said:

Aaaa uuu Nemackooj! :)

E, ali, ovde ima makar pravih jagoda, barem kod mene u regionu. (Isto i sa malinama) Mirisu na kilometar, socne..ostavim sve novce na njih kada dodje sezona. Imam i polje blizu gde mozes sam da beres. Takodje sam uspela da nadjem kod nekih ljudi belo grozdje kakvo smo mi imali u basti. Sitno i okruglo, kiselkasto. Proslog leta sam veceravala to grozdje :D Nadjem nekada i nase kajsije u sezoni. Tako da nije sve crno, samo treba vise strpljenja :)

//Cini mi se da si na temi o vocu pisala kako je tesko naci "prave" jagode, pa se setih sad.

  • +1 1
Link to comment

Da, mada je situacija poslednjih godina malo bolja sto se tice jagoda i bresaka, recimo. Jedno vreme je bilo katastroficno. Miris nije nikada nedostajao, ali da zmuris da ti naprave kasu, zapusis nos, nemas pojma sta jedes, totalno bez ukusa.

Sada vec ima i jagoda, cak rano ujutru kad bakute donesu iz svojih basti, one kakvih se secam iz detinjstva, ali i onih pravih bresaka, socnih i slatkih.

Ne znam sta su uradili, sta ukrstali, da bi te sorte duze trajale, bile manje bolesne, sta li, ali mnogo toga se promenilo.

Ima i ovde dosta tih malih gazdinstava gde odes beres sam koliko mozes ili ti treba, od voca, povrca i platis po mnogo pristupacnijoj ceni, a opet je ponuda kvaliteta bolja nego na pijacama.



Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...