Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

[emoji23][emoji23][emoji23] Na srecu posao mi je takav da mogu komotno da radim nocu od kuce tako da se uvek nadje vremena i za pregristi po nesto [emoji102][emoji854][emoji56]

Link to comment
Takođe.
 
Ja sam to štekovanje sarme doveo do savršenstva. Kao što je poznato, svi imamo lonac koji je taman za sarmu, može i za druge stvari, ali za sarmu je sa-vr-šen.
E, kad krenem da motam sarme, ja u taj lonac prvo stavim jednu veliku kesu, onako da joj ivice savijem preko lonca. Onda složim sarmu po svim pravilima, suvo meso and all, ali je ne nabijam, nego ostavim onako maalkice mesta između sarmi. Onda sve krknem u zamrzivač na par sati ili evt. prekonoć.
Ujutru izvadim komplet kesu sa sarmama složenim u obliku lonca, vežem gore onu kesu i vratim u zamrzivač.
 
Sledeći put kad mi se pravi sarma, oljuštim kesu i sve dalje izgleda kao stavljanje patrone u aparat za kafu. [emoji4]
Svaka tebe čast!

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Samo mora da se pazi na elementarnu fiziku, znaš ono kako se tečnost na minusu širi, jerbo lako može da se dođe u situaciju da sarma ne' da uđe nazad u lonac u kome se zaledila. Onda stvari postaju zabavne, naročito za onog ko posle čisti šporet i kujnu generalno. :happy:

Link to comment

kakav genijalan brzi ručak sa akcentom na savršenoj boraniji. ne stigoh da fotkam

 

u voku propržio mladi luk na štapiće, dodao zelenu boraniju, i udri na jaku vatri jedno 10 minuta. na polovini dodao kolutove đumbira, posolio krupnom solju, a na samom kraju dopravio biberom i kockicom putera. sve smo olizali.

 

to je bio prilog za, sasvim dobre, ultra sveže i slučajno nađene brancine iz Maksija. samo so, hcmulje, na gril ploču i gotovo. bogovski.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Haralampije said:

savrseno zvuci, ja bi dodao kasicicu liba sosa™ 

  Reveal hidden contents

fish-sauce-800x800.jpg

u boraniju ali to sam samo ja, ionako ga svugde dodajem

 

uh :) moglo bi, meni bi se sigurno dopalo, ali u kući je i sama boranija rizična :D ovog puta smo svi jeli s apetitom

 

doneo sam pre par godina direktno iz Vijetnama, sa Fukok ostrva pakovanje od 12 flašica od 2dl.  Taj fiš sos im neki najcenjeniji, ono, kao zaštićeno poreklo, a pravljen samo od fileta inćuna, tumačili i mi i tamo neke brojeve na bocama. i stvarno je bio dobar. ali moji ukućani su slabo podnosili, osim u baš azijskim jelima i kad pravim pho, tako da sam razdelio većinu, da ne propadne. sad ga i nemam u kući

 

Link to comment
8 minutes ago, banatjanin said:

 

uh :) moglo bi, meni bi se sigurno dopalo, ali u kući je i sama boranija rizična :D ovog puta smo svi jeli s apetitom

 

doneo sam pre par godina direktno iz Vijetnama, sa Fukok ostrva pakovanje od 12 flašica od 2dl.  Taj fiš sos im neki najcenjeniji, ono, kao zaštićeno poreklo, a pravljen samo od fileta inćuna, tumačili i mi i tamo neke brojeve na bocama. i stvarno je bio dobar. ali moji ukućani su slabo podnosili, osim u baš azijskim jelima i kad pravim pho, tako da sam razdelio većinu, da ne propadne. sad ga i nemam u kući

 

 

2 minutes ago, Jumanji said:

U zelenu boraniju pored bluka i malo paradajza uvek stavljam incune, da se otope prvo, mnogo ukusno.
 

Incuni su must za bilo koje ozbiljnije kuhanje, obogacuju ukus i punocu jela, daju mu prirodnu slanost ali kad nema incuna savrsena zamena je fish sos. Moji ukacani ga isto ne volu ali ga redovno umuvam u jela :lolol:

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Jumanji said:

U zelenu boraniju pored bluka i malo paradajza uvek stavljam incune, da se otope prvo, mnogo ukusno.
 

Hm, zanimljivo, ke probam sledeci put.

Link to comment
43 minutes ago, Lancia said:

Hm, zanimljivo, ke probam sledeci put.

ovo što kaže 'aralampije, u svašta idu, a kapiram da ih kod tebe nije problem nabaviti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...