Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

14 hours ago, fren said:

@Haralampije

Cime si prelio taljatele?:) 

 

Dok čekamo da Haralampije svari onaj lagani obrok, metod koji koristim za pastu sa povrćem i ribom i koji je usvojen od (recimo) DŽ Olivera.

 

Na ulju, na umerenoj vatri pripremam povrće. Koristim kombinaciju graška, spanaća i mladog luka, ili praziluka. Začini so i biber i nana, ili majčina dušica. Uz brokoli i beli sos (bešamel) bih probao suvi ruzmarin, što je takođe usvojeno od TV kuvara i pokazalo se kao odlična kombinacija na koju sam ne bih tipovao.

 

Kada povrće omekne dodaj malo brašna da se proprži, pa nalij (toplim) mlekom i nastavi da kuvaš da dobiješ željenu konzistenciju.

 

Ovo jelo volim da pripremam sa svežom pastom i prethodno pripremljenom ribom (pečena dimljena pastrmka), tako da odmah nakon nalivanja mleka dodajem pastu, a zatim i komade ribe da se sve sjedini.

 

 

Edit: mleko obavezno alpsko iz Tuzle, jer se voli sa bosanskim filetima dimljene pastrmke koje kupujem.

Edited by Ras
Link to comment

dobar je fazon i da u tek skuvane taljatele ubacis kashiku krem sira (filadelfija, abc) i na trakice kidanog dimljenog lososa (ne treba puno, dosta je jak) pa to zacinis (soli, bibera, malo limunovog soka i ko voli mirodjije) i dobro promesas. jako ukusno a ocas posla se napravi. ja tako kad bih pojeo nesto na brzinu a da nije leba i uz leba.

 

  • +1 3
Link to comment

bokte, ovo od noja krilce?

ne: teleće šnicle 2cm debele, dinstane na malkice mulja skoro dva sata. ni soli nisam dodao, ništa. i prste da poližeš. rukola i klot pirinač uz to. i za desert londonske štanglice, thanks to @Redoran

Edited by aram
  • +1 1
Link to comment

Urme. One iranske. Kupujem ih samo za veliki petak i badnji dan. I svaki put kazem sebi, moracu cesce da ih kupujem. I nikad. I tako godinama.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

Link to comment
17 minutes ago, ivy said:

kako se spremaju Famis kranjske?berenje ili pecenje?

jel mogu da ih pecem u rerni?

 

može sve. možeš u rerni malo zamašćene nečim, možeš u tiganju bez masnoće, mogu i da se kuvaju.
ja neke slične kranjskim ovde kuvam u crvenom vinu za uz onu supu od kestena, ostavljao sam recept. izbockam dobro, kuvam desetak minuta, pa ostavim da se mariniraju do sutra u frižideru, onda na tiho kuvam dok se vino ne redukuje na trećinu, izvadim kobaje i isečem ih na kolutove, pa vratim i pojačam vatru dok se vino ne napravi u lepljivu skramu.

  • +1 1
Link to comment

Neki dan sam spremao Famisove prvi put, malo obario, bocnuo, i sa kockicama krompira i blukom na 200° 45-50 min zapekao u rerni...odlično ispalo.

Edited by Barti66
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...