Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

ju kaku sam piletinu zgotovio u curry sosu, bruka. plus pirinač klot, plus cvekla sa blukom i prepeličjim jajima, plus lemon drizzle cake po želji gospođe rođendano-slavljenice :heart:

  • +1 6
Link to comment
2 minutes ago, aram said:

ju kaku sam piletinu zgotovio u curry sosu, bruka. plus pirinač klot, plus cvekla sa blukom i prepeličjim jajima, plus lemon drizzle cake po želji gospođe rođendano-slavljenice :heart:

o pa srećan rođendan

  • Hvala 1
Link to comment

Pošto Renne nemilosrdno "maltretira" ljude sa pravljenjem i slikanjem pihtija, a mi više ne jedemo meso, zna li neko da li ima negde da se kupe neke posne sa ribom? Baš mi se jedu u ovo doba godine a slike su mu neodoljive :mellow: Može ako treba da se prebaci u 'de ima da se pazari ali ovde su slike pa da pitam

Link to comment

pagara sam malo presušio, jer sam, magarac, uključio samo donji grejač u rerni, pa sam ga dopecao odozgo. ali je vino sve popravilo. ovaj Trijumf noir 2010 kida. Kvalitet šampanjca (mislim na Šampanjac iz Šampanje) za četvrtinu cene.

 

 

pagar.jpg

trijumf noir.jpg

  • +1 3
Link to comment

nemam sliku jer smo stoka i sve smo pojeli iz nestrpljenja, ali danas na meniju bile domaće ljutkaste (moj koalicioni bi rekao: LJUTE, bre) kobasice, pravio ih moj brat, onda pire krompir po američki - skuvan i zgnječen sa ljuskom, i puuuno putera, i kiseli kupus kao salata.

pijem Zapis, i ne mogu da se žalim ni na šta.

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, banatjanin said:

 

trijumf noir.jpg

Deder me prosvetli, ja sam bio vrlo nezadovoljan ukusom tog triumfa, doduse nisam siguran da je bio noir. Osim sirovog kvasca, nisam nista drugo tu osetio

Link to comment

sad i mene zanima taj Trijumf - našla sam iz 2010. ali je etiketa na boci drugačija od ove @banatjaninove, više je nekako bela/srebrnasta, a iz 2013. je ista kao ova sa slike.

do sada su mi sve preporuke tavariš banatjanina legle, pa bih da probam i ovo.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...