Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

ja odgledala tri filmica za vikend, od toga jedan (game night) bas i nisam morala, takve filmove ne volim i bas uopste nemam sezibilitet za holivudski humor.

ostala dva su madjarski Az állampolgár (the citizen) koji je mnogo dobar, nepretenciozan i topao filmic o nigerijancu u budimpesti, sto podrazumeva komplikacije i nevolje izbeglica u komsiluku sa drzavljanstvom, adaptacijom, prihvatanjem od strane sredine, kao i dirljivu pricu o humanosti, prijateljstvu i lojalnosti koji je ovaj divni cova ispoljio prema mladoj iranki sa malom bebom, koja je ilegalno u madjarskoj...

adam's apples (Adams æbler), danski filmic sa mojim omiljenim danskim glumcima mikelsenom i nikolajem laj kasom (ovaj drugi je imao bas malu i neprimetnu ulogu u filmnu) o svesteniku ivanu, dostojevski bi ga verovatno okarakterisao kao jurodivog, u svakom slucaju o coveku koji zivi u paralelnoj realnosti i ne zeli da prihvati da se na svetu ima losih ljudi i da se desavaju neke uzasne i lose stvari... 

Link to comment

Pogledao

 

Valerian-III.jpg

 

Ostadoh bez reci posle samo 3 minuta filma. Bile su to prave tantalovske muke da se izdrzi do kraja. Kome je Beson namenio ovu splacinu? Amerikancima? Pa oni ni ne znaju ni sta je Valerijan, a osim specijalnih efekata, cak i da je radnja bila iole koherentna, uz onakvu glumu takozvanih glavnih glumaca i Rijane (ej, bre!), sve pada u vodu. Evropljanima? Pa ovo veze nema sa Valerijanom. Osim imena glavnih junaka i par rasa koje su iscupane iz stripa ali se ovde tako ne zovu, ovo tek ne moze da prodje. Dzangrizavi transmutator sa Bluksta ovde je pretvarac i to prilicno umiljat, a onu trojicu Singuza ne znam ni kako nazivaju. Centralna tacka je odjedared postala Carsrvo hiljadu planeta, a strasna opasnost dolazi od Avatarevih pobacaja, pardon, odvratnih humanoida koji unistise joste jedan Univerzumski raj [:bljuc:]. Da su bar jedna ili dve price obradjene u filmu, ili na osnovu njih napisan scenario za film, pa i nekako, ovako, uzeti samo naslove par albuma za ideju i par rasa i napisati nesto sasvim novo koje veze nema sa serijalom, a i to ocajno, uz krs glumce, dovodi do povracke. A Beson se kurcebesa sa nastavkom. Daj da ga neko dozove pameti govnjivom motkom.

Valerian_ODU_Laureline.jpg

 

Link to comment
On 9.5.2018. at 12:30, Mil@n said:

Odgledao Justice League, ne znam što gledam više ova Marvelova sranja, previše ih je i dosadni su.

 

JL nije Marvel

Link to comment

sinoć, danskog kandidata za oskara, "pod peskom". odličan film, da ga je dobio bilo bi zasluženo. 

 

imali smo ranijeovde raspravu o filmovima koji bacaju drukčije svetlo na nemce za vreme WW2 od onog uobičajenog  ("lore", "majke, očevi".....). ovaj je  od takvih.

 

pogledajte, ako već niste.

Link to comment
On 14.5.2018. at 7:30, Њујоркер said:

Pogledao

 

Ostadoh bez reci posle samo 3 minuta filma. Bile su to prave tantalovske muke da se izdrzi do kraja. Kome je Beson namenio ovu splacinu? Amerikancima? Pa oni ni ne znaju ni sta je Valerijan, a osim specijalnih efekata, cak i da je radnja bila iole koherentna, uz onakvu glumu takozvanih glavnih glumaca i Rijane (ej, bre!), sve pada u vodu. Evropljanima? Pa ovo veze nema sa Valerijanom. Osim imena glavnih junaka i par rasa koje su iscupane iz stripa ali se ovde tako ne zovu, ovo tek ne moze da prodje. Dzangrizavi transmutator sa Bluksta ovde je pretvarac i to prilicno umiljat, a onu trojicu Singuza ne znam ni kako nazivaju. Centralna tacka je odjedared postala Carsrvo hiljadu planeta, a strasna opasnost dolazi od Avatarevih pobacaja, pardon, odvratnih humanoida koji unistise joste jedan Univerzumski raj [:bljuc:]. Da su bar jedna ili dve price obradjene u filmu, ili na osnovu njih napisan scenario za film, pa i nekako, ovako, uzeti samo naslove par albuma za ideju i par rasa i napisati nesto sasvim novo koje veze nema sa serijalom, a i to ocajno, uz krs glumce, dovodi do povracke. A Beson se kurcebesa sa nastavkom. Daj da ga neko dozove pameti govnjivom motkom.

 

Svidza mi se tvoj stil. Mozes li napraviti komparaciju jos jedne ekranizacije i popularnog stripa?

Spoiler

NKRB_510.jpg

 

Link to comment
10 hours ago, James Marshall said:

JL nije Marvel

 

A da, DC comics, permutovao.

Ništa, onda je film super.

Odgledao game night, meni je bio ok, nije baš standardan Holivudski humor, par puta sam se lepo nasmejao, može prođe.

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

A da, DC comics, permutovao.

Ništa, onda je film super.

Odgledao game night, meni je bio ok, nije baš standardan Holivudski humor, par puta sam se lepo nasmejao, može prođe.

 

Krš je film, Marvel je zanatski i strateški miljama daleko od DC. DC je pokušao da se ogrebe o ovo novo zlatno doba superherojskih filmova tako što su u par filmova pokušali da zbombaju ono što je Marvel uradio u 20, bez ikakve vizije. A imaju mnogostruko jače i kultnije heroje od Marvela, no treba to i znati realizovati. DC-jevi filmovi su uglavnom teški promašaji. 

Link to comment

JL je bas opasno sranje, nula. 

I ja gledao game night, pogledao celog iako su turili sve najiritantnije njuske u njega i stalno me nesto nerviralo mic po mic oterase me do kraja

Link to comment

jl  je najgori film koji sam gledo u bisku u posl 20 godina.

 

ok, serem, najgori je onaj balabanov.

Edited by ToniAdams
Link to comment
5 hours ago, James Marshall said:

Krš je film

 

Ma naravno da je krš nego se šalim u smislu da je naravno da je nebitno "čiji" je.. Jednostavno je prezasićeno tržište takvim filmovima i jako je teško napraviti nešto što se ističe. Sve se svodi na "meh" humor od koga ti je neprijatno, tonu efekata, priča uglavnom površna i slaba.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...