Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dobar je. Meni se svideo i bolji mi je od originala. Mislim film nije nesto mnogo strasan. Ima scena gde se preseces ali ne previse. Ili to meni tako delovalo jer sam citao knjigu i gledao predhodni pa sam uglavnom znao sta ce da se desi.

 

Ali nikad vise u bioskop. Uglavnom bili srednjoskolci i jedna grupa je pricala bukvalno ceo film. Pa koj si moj dosao da gledas ako ti se ne gleda.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

 

Ali nikad vise u bioskop. Uglavnom bili srednjoskolci i jedna grupa je pricala bukvalno ceo film. Pa koj si moj dosao da gledas ako ti se ne gleda.

 

 

 

Verovatno si gledao u nekom TC, šta očekuješ?

Nego vi predCednika za gušu, pa nek" uredi verovatno zapušteni Dom kulture, i pokrenite neku peticiju, za neki mali intimni art bioskop.

Naložite ga da će da puštate tu i propagandne filmove Velikog Vođe, u pauzama i zajebite ga. Možda od vas i krene revolucija  -_-

 

Nego, pogledao sam The Architect (2016) samo zbog Parker Pouzi. Iako joj se vide godine na licu i dalje je jebozovna i pleni svojom glumom.

Skromna komedija o paru koji pokušava da sagradi kuću iz snova, sa arhitektom koji ima svoju "umetničku" viziju. Sa nekoliko na glas smejanja apsurdnog humora koji meni prija i stidljivo zalazi u dramu, ali čini mi se nekako neuredno, bez oštice društvene satire. Izgradnja kuće je samo metafora njihovog braka...

 

Može u preporuke, ali bolja je solucija a verovatno je i reditelj bio opčinjen sjajnim filmom: Mr. Blandings Builds His Dream House (1948) sa Keri Grantom i Mirnom Loy-Kraljicom Holivuda  :wub:

Link to comment

Dobar je. Meni se svideo i bolji mi je od originala. Mislim film nije nesto mnogo strasan. Ima scena gde se preseces ali ne previse. Ili to meni tako delovalo jer sam citao knjigu i gledao predhodni pa sam uglavnom znao sta ce da se desi.

 

Ali nikad vise u bioskop. Uglavnom bili srednjoskolci i jedna grupa je pricala bukvalno ceo film. Pa koj si moj dosao da gledas ako ti se ne gleda.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

 

Hvala na odgovoru.

 

 

Negde sam pročitao da se ovaj novi flm bavi samo jednim delom Kingove knjige, tj.da prikazuje samo kad se klinci bore protiv klovna (tamo negde pedestih godina), a ne i deo kada su odrasli?

Link to comment

Ali nikad vise u bioskop. Uglavnom bili srednjoskolci i jedna grupa je pricala bukvalno ceo film. Pa koj si moj dosao da gledas ako ti se ne gleda.

 

Spomenuo ja kada sam gledao planeta majmuna, isti slučaj, u jednom trenutku sam prso i prekorio ih, ćutali do kraja ko bubice. Bukvalno su pričali kao da su kući u dnevnoj sobi ili na ulici, strašno.

Link to comment

Ali nikad vise u bioskop. Uglavnom bili srednjoskolci i jedna grupa je pricala bukvalno ceo film. Pa koj si moj dosao da gledas ako ti se ne gleda.

 

Ja dozivim novi sok svaki put kada gledam nesto u bioskopu u Beogradu, valjda sam se odvikla od sveopsteg bezobrazluka. Baby Driver, ima nas mozda petnaestoro u sali, u onoj novoj kanti zvana Big (u kojoj smo uzgred jedva nasli bioskop buduci da neke mape ni nema a ni ljudi, prvenstveno klinci koje smo pitali, pojma nemaju gde je). U poslednjem momentu dolazi porodica, klinka max 15 godina i roditelji. Zena ne prestaje da prica sa cerkom, 10-15 minuta precutim i okrenem se i zamolim da prestanu da pricaju, na sta mi majka odgovori krajnje drskim tonom "necemo da prestanemo da pricamo" i nastavi. Bila sam vec spremna da odem do redara ali ih je otac porodice smirio.

 

Mene tu nervira sto svi ostali cute, mislim sedeli su ljudi u redu iza ovih spodoba i sigurna sam da su i njima smetali, ne razumem da neko ne zeli da se izbori za svoje pravo na mir u bioskopu.

U ostalim beogradskim bioskopima koji nisu po kantama je bolje, uglavnom nema toliko bezobraznih ljudi i omladine, mada se tamo nadju pacijenti koji suskaju kesama, glasno guzvaju ulaznicu tokom cela dva sata filma, prebiru tvrdim bombonama po vilici, ili drndaju telefone koji obasjavaju pola sale.

 

 

 

Heartstone (2016)

 

15965910_1190547060993194_82681998456000

 

http://www.imdb.com/title/tt4613254/

 

odlično ispričana dirljiva priča u kombinaciji sa odličnom fotografijom.

odrastanje dva dečaka iz sjebanih porodica u malom mestu na Islandu, drugarstvu, njihovoj spoznaji seksualnosti i uopšte o životu u takvom naselju.

preporuke

Fala na preporuci, spazih ga u najavi bioskopa za "Queernacht" pa cu bas otici

----

 

Nego jedna radnom preporuka koju zaboravih da spomenem tad, "Mr. Long" (SABU, 2017).

Hladnokrvni tajvanski ubica ostaje zaglavljen u Japanu u neuglednom delu grada, i gleda kako da se snadje dok ne stigne prva prilika da se vrati kuci. Mnogo jaka voznja kroz zanrove (akcija, komedija, teska drama), dobro prodrma emocije uz razne promene tempa koje deluju prirodno, i uz to odlicna gluma..jedna od mojih ovogodisnjih poslastica.

Razmisljam da ga gledam ponovo sad vec posle nekoliko meseci posto bi isao prijatelj koji je propustio tad na festivalu japanskog filma, mnogo mi se svideo i pogotovo mjuz u odredjenim delovima (tesko je iskopati nesto sad prvenstveno zbog jezika, mozda kada se film malo procuje pa bude i neke reci o OSTu)

 

prastajte na sinhronizaciji, ne nalazim dobar trejler, ali ovo je samo kao mali uvod Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Zajebano je to, kada tako melju, tačno osetim kako mi pritisak raste što duže traje. Nije onda više ni do buke već do bezobrazluka i bahatosti da im se ravno jebe što upropaštavaju film ostalim 98% ljudi u sali. Onda me to nervira i više od nemogućnosti gledanja filma kako dolikuje. 

Link to comment

Ma, šta upropaštavaju. Kada moram da gledam dosadna pseudoozbiljna naglabanja na temu otvorenih diskursa aktuelnih tema kako upropaštavaju dramu, baš će klinci koji se zezaju da mi budu glavni problem...

 

Uostalom, uvek se znalo, sedi bliže platnu, idi da gledaš u terminima u kojima se filmovi emituju po inerciji, a ne zbog profita. Ako toga više nema, onda je u tome problem. Klinci nisu...

Link to comment

u bg ne idem u bioskop (upravo zbog pricanja tj. te bezobraznosti bahatosti jer sam se zadnji put iznapusavala sa nekim ljudima gde me je muz vukao za ruku da se smirim pa me onda i on iznervirao...od tad ne idemo zajedno na dosta stvari), a u la idem oko ponocnih projekcija...za svaki slucaj da mi ne zvacu kokice i srču kokakole. ne pricaju ali zderu i to moja misofona ušesa čuju, kad ti cujes preuvelicano mljackanje a ne dijalog jer nisi normalan (ja) i ja sam vec na ivici nervnog sloma.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...