Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dankirk

 

Nekoliko stvari ne kontam u filmu. Stvarna evakuacija je trajala 7 dana a u filmu je sve sabijeno u jedan dan, ostatak se gotovo i ne pominje. Evakuacija je jedan od najuzbudljivijih momenata u drugom ratu, jedan od onih dogadjaja kada se odluke donose iz minuta u minut i kada ljudi skapavaju od umora, gde god da se zagrebe izbijaju drame, herojstva, gluposti, tragedije. Ovde se sve svelo na bukvalno jedan dogadjaj vidjen iz vise perspektiva. Ovo nije prica o evakuaciji iz Dankirka, niti o operaciji Dynamo, ovo je prica o jednom malom dogadjaju unutar tog velikog konteksta.

 

E sad, da je odlicno ispricano, jeste. Malo sam se osetio prevarenim zbog onog iz gornjeg pasusa ali ajde. Nema patetike, ima borbe, ima aviona, brodova, ima sve.... U principu retki su filmovi koji se bave pomorskim borbama i ovo je jedan od boljih, ali jednostavno nije odlican film. 7/10

Link to comment

Dankirk

 

Nekoliko stvari ne kontam u filmu. Stvarna evakuacija je trajala 7 dana a u filmu je sve sabijeno u jedan dan, ostatak se gotovo i ne pominje. 

 

I u filmu je trajalo sedam dana, piše negde na početku : "Mol, 7days", nego radnja u filmu nije linearna, skače napred-nazad, valjda da bi predstavili događaje iz više uglova. Btw, svideo mi se film.

Link to comment

ponukan pohvalama izrečenim na više mesta o filmu   ustav r.hrvatske, pogledao noćas.

 

i da vidiš, ne delim impresije.

 

dođe trenutak kad kritika spram svakovrsnih izama, a koju A.Tomić godinama nemilosrdno ispucava što u knjigama, što u scenarijima, što u kolumnama, prosto zatrpa samu sebe pa postane kičasta i iritantna. 

tercirajući mu, Grlić je napravio sporu verziju Dragojevićeve smandrljajmoovoiuzmimolovu "parade", ni po čemu značajno ostvarenje, mrtvo, razvučeno i predvidljivo.

nekad je -kako je neko pametno rekao - manje u stvari više. ne: ovde je moralo sve da bude na okupu, i ustašluk, i pederastija, i Srbi, i Hrvati, i nasilje, i (ah) ljubav, i stereotipno poigravanje stereotipima i, i, i...

iako, ne samo u regionalnim razmerama, Glogovca smatram neprikosnovenim glumačkim bogom, mišljanja sam da našem čiča-Draži uloga proustaškog gej-intelektualca nije preterano legla i teško mi je, na prvo (i poslednje) gledanje, tvrditi koliko u tome ima udela scenarističko-rediteljska postavka, a koliko njegov lični grč. nekoliko ubedljivih pasaž-scena (listanje foto-albuma u krevetu s umirućim ocem, na primer) spram dominatno prisutne ravne crte koje se ne bi postideo ni notorni Ben Aflek, svakako je ispod očekivanog nivoa.

 

6.44/10

Link to comment

beži, eto Ajanta (s kojim se inače mahom slažem u vezi ovog filma).

 

Daj link.

 

Edit: Naš'o.

 

P.S. Upakovan fino, meni leg'o. Pomog'o je i plot na imdb-u.

Edited by Tpojka
Link to comment

ljudi moji... da vam ispricam sta mi se juce desilo :D

 

personal shopper (2016)

privucena celim konceptom (pariz, neke lepe haljine u najavi, reziser koji je ranije imao zanimljiva ostvarenja itd) skinem ja ovaj film i resim da gledam. kako je vreme proticalo, raspolozenje se menjalo od dosade, zbunjenosti, na momente besa zbog uvaljivanja fillera umesto bilo kakve povezane radnje, povremenog uzivanja u haljinama i enterijerima i svetlucavim sitiskejpovima pariza, znaci bilo je svega. ali bas svega, zanrovski takodje stagod oces - thriller, horror, drama, ghost story, bogotac.

ona glumicica iz onog lejm vampirskog serijala doduse jeste bas legla za ovu ulogu, sto nikako ne znaci neki kvalitet, ne ne ne, cisto eto da zapazim sklad i smisao bar u nekom segmentu celog ovog projekta.

a naravno, film koji je ide nikuda i u kom se zapravo ne desi nista, i zavrsio se bas tako - nikako. ide muzika, a ja se pitam pitanje iz naslova svog pousta, jebote sta mi se ovo desilo... :D a da, mogu reci da je muzika u filmu bila ok, cool, uz vizuals jedina stvar koja se mogla istolerisati.

 

elem, mozda vredi gledati pijan ili drogiran, inace tesko da se moze iz ovoga izvuci pa... bilo sta.

dadoh 5/10 jer se ipak racuna kao mali uspeh odrzati wtf raspolozenje nekih sat ipo.

Link to comment

@Leia Sigurna si da to nije alien covenant? Ja ga, evo, gledao i tako bih ga opisao  :fantom:   Dakle, siguran sam da Ridli nema previše dodira sa ovim smećem što sad snimaju. Jednostavno je nemoguće da lik koji uradi alien '79 sad radi ovako nešto. 1/10 čisto zbog uspomene i ijepog sjećanja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...