Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

poceo gledati al zaspo. mislim, bio sam umoran, al prvi dojam je dojaja, ne trose uzalud vreme na neke zaplete, nego, idemo dalje, de su mi kola, ruske sise

Link to comment

Upravo odgledao Dunkirk

Meni se poprilicno svideo
Dopalo mi se to sto nemamo nekog glavnog lika i njegov background, zivotnu pricu i tome slicno, vec je ceo dogadjaj glavni akter filma

Neko je na topicu primetio da je zvuk preglasan, na to se pozalilo i moje drustvo, dok se meni i to dojmilo, jer i treba biti tako.. kad prolecu nemacki avioni, bombarderi, torpeda itd i treba da ti ta atmosfera bude dodatno neprijatna :)

Svidele su mi se borbe u vazduhu, dopala mi se fotografija i to sto nije preterano sminkana, vec nekako.. obicna

Cela voznja kroz film je fenomenalna.. mogao bih ponovo ovo da gledam.. sto cu verovatno i uciniti :)

Sad mi se ponovo cita Remark

Link to comment

 

Sangailes vasara (2015)

 

Sasvim pristojan film o tinejdžerki koja prevazilazi strah od visine da bi mogla da leti, postaje pilot...

vidim da mu kritika zamera na dubini al meni je sjajan. sta cu kad sam plitak. praznik za oci celih sat i po kolko traje.

hvala za preporuku na drugom topiku, na ovom sam to uspeo da propustim

Link to comment

Neko je na topicu primetio da je zvuk preglasan, na to se pozalilo i moje drustvo, dok se meni i to dojmilo, jer i treba biti tako.. kad prolecu nemacki avioni, bombarderi, torpeda itd i treba da ti ta atmosfera bude dodatno neprijatna :)

 

 

Taj sam. Znaci nije bilo samo kod mene. Inace potpuno se slazem i meni se dojmilo, posebno sto je zvuk bio kvalitetan, a ne prosto preglasan. Mnogo doprinosi. 

 

Inace, uzeo sam da se malo detaljnije uputim u dogadjaj i iznenadjen sam koliko je film u sustini veran stvarnosti (ili makar jako blizak). Doduse pokriva dosta mali deo cele situacije, ali recimo 

 

 

nabasam juce na ovu sliku spitfajera na obali, koji je pretpostavljam zaista sleteo slicno Tomu Hardiju u filmu (mada bih morao potraziti neki pisani izvestaj o tome). 

 

 

Najlepsi momenat filma btw, to sletanje.

 

Inace, nemacka avijacija nije slala lovce da stite bombardere tako da su RAFovi lovci imali dosta laksi posao, ako tako mogu reci.

 

Zanimljiva mi je jedna stvar bila. Iz filma se stice utisak da su englezi ostavili francuske vojnike na cedilu, a podaci kazu da su od 340.000 koliko je evakuisano preko 100.000 bili francuski vojnici (od kojih je, doduse, dobar deo vrelo brzo vracen u Francusku gde su ili poginuli ili zarobljeni prilikom pada Francuske). Odnosi su bili zategnuti i bilo je spora oko evakuacije, a pretpostavljam da su se vojnici zaista ponasali kao u filmu. Mislim, dobro mi je bilo to kao protivteza patriotskom sentimentu koji je prisutan u filmu.

 

Link to comment

24LION-1.jpg

 

jbmti al se isplakah :(

 

posle odem legnem pored mojih pidzavaca i ne mogu da se smirim sat vremena.

 

mislim, ima film kao film dosta "rupa" i delova gde sam ocekivao ipak malo vise i kompleksnije radnje. ali, sve to pada pred kvalitetom price - koja je bazirana na stvarnim dogadjajima :(

Edited by Svarog
Link to comment

gledo dzon vika 2, jebote, ovo je nesto izmedju oldskul honkongskog akcijasa i kad neko igra pucacke delove u gta, a ne zna da igra.

 

 

nista zapravo nema smisla, na pocetku ga oni silni rusi u garazi napadaju karateom iako svaki nosi makar po 3 utoke, u jednom momentu saznajemo da je doslovce svaka osoba na ulicama njuce hitmen, apsolutno svako, u bilo kom delu sveta da se nalazi, poznaje ga po imenu, na pocetku nece da ubije neku kravu, a onda je overi u vugla kad za to nema potrebe, plus pobije pola miliona ljudi i zena, a siguran sam i dosta nejaci, npr u scenama kad se pistolja na rejvu, il u onoj suludoj, kad igra ping pong mecima u punoj zeleznickoj stanici sa crncem.
deluje kao da je dosta skilova izgubio od prvog dela - svakog mora po nekoliko puta u vugla da izoverava, iako, kao poznati hitmen, valjda vec zna da meci nisu jevtini i da ne rastu na drvetu. i ne pokusava da se sunja i priblizi meti, nego bajo kroz masu, ko kad bosanac nosi merdevine.

najludja mi je scena kad ide kod debelog jevrejina da uzme to nesto specijalno, onda se ispostavi da su to crno odelo i crna rolka, fakat prilicno sik, al koji imaju opciju fast travelinga, pa ga u sledecoj sceni vidimo u rimu.

 

 

sve u svemu, dosta kul. ne kao prvi, koji je imao jednu finu pricu, kratku i jasnu, i gde je odnos akcije/neakcije bio puno bolje tempiran.

ja prvi volim rokanja i tuce i sve, ali, za razliku od prvog, na momente postane repetativno tamo de bas ne bi trebalo biti repetativno.

nervira me prilicno kako kianu hoda tokom celog filma, ne kapiram sta takav hod treba da znaci. niko jebote tako ne hoda, mozda par metara pred veceom kad je bas gusto. i muzika je prilicno uzasna.

i da, ako budete isli u njucu, budite fini sa prosjacima.

Link to comment

Znam da sam gledao prvog Džona Vika i da nisam bio nezadovoljan ali ničega se ne sećam osim da glumi Kianu i da se mnogo tuku.

 

A gledao sam i Girl with dragon tattoo i svideo mi se i upamtio sam ga  :0.6: . 

 

A tri originalna Swedish filma, je l' valjaju?

Link to comment

Da ne budem blasfemičan, meni je US verzija "Muškaraca koje mrze žene" bolja od prvog švedskog filma. Možda zbog mračnije atmosfere ili muzike NIN, i nekako mi je Krejg veća faca od pokojnog Šveđanina. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...