Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

meni je pacino generalno ok (u kumu cak sjajan) al u mirisu zene (koji je bar sto se mene tice jedan od najiritantnijih i najgorih filmova ikad snimljenih) je uzasan. urla, beci se i vitla stapom toliko da sam sve vreme zeleo da mu neko otme onaj stap i zatuce ga brutalno i do smrti. nemam pojma zasto sam se uopste mucio i odgledao ceo film. 

 

de niro je odlican osim kad treba da glumi zaljubljenog. tad izgleda kao da pije sirce. ne znam da li mu ne stoji, ne ume ili ga blam al kako god - nesto tu debelo ne stima. redford, rekao bih, ima isti problem - osim sto on izgleda kako da ga zuljaju cipele. 

 

moja omiljena anegdota o metodu... 

 

na snimanju maratonca se hofman, koji je jedan od tih metod glumaca, spremao dugo i tesko da uroni u ulogu, radio neke vezbe, dubio na glavi i ostalo dok je olivije sve to gledao sa strane da bi mu na kraju rekao - my dear boy, why don't you just act? 

Link to comment

meni je pacino generalno ok (u kumu cak sjajan) al u mirisu zene (koji je bar sto se mene tice jedan od najiritantnijih i najgorih filmova ikad snimljenih) je uzasan. urla, beci se i vitla stapom toliko da sam sve vreme zeleo da mu neko otme onaj stap i zatuce ga brutalno i do smrti. nemam pojma zasto sam se uopste mucio i odgledao ceo film. 

 

a jeste, taj je film (ukljucujuci i glumu) tesko varljiv. neuverljiv. 'skarfejs' je druga prica. na mene je delovao cak nijansu vise nego 'kum'. bas sam ga nedavno ponovo pogledala i uzivala. the feeling is still very much there;) it definitely stood the test of time. kult.

 

a tek 'taksista'. jedan od filmova na dozivotnoj plejlisti.

 

 525581984_zpsjc2tdro0.jpg

(a i odnedavno imam i takvu jaknu;)) frizuru, ne sasvim).

 

de niro je odlican osim kad treba da glumi zaljubljenog. tad izgleda kao da pije sirce. ne znam da li mu ne stoji, ne ume ili ga blam al kako god - nesto tu debelo ne stima. redford, rekao bih, ima isti problem - osim sto on izgleda kako da ga zuljaju cipele. 

 

moja omiljena anegdota o metodu... 

 

na snimanju maratonca se hofman, koji je jedan od tih metod glumaca, spremao dugo i tesko da uroni u ulogu, radio neke vezbe, dubio na glavi i ostalo dok je olivije sve to gledao sa strane da bi mu na kraju rekao - my dear boy, why don't you just act? 

 

hahaha:)) lavju, adame! ('so bloody funny;))

Edited by roksi
Link to comment

mene skarfejs nikad nije kupio. stvar ukusa, rekao bih. daleko od toga da je los ali u konkurenciji tih gangster filmova ima ih dosta koji mi se vise dopadaju - kum, goodfellas, francuska veza, mean streets, plavi somot, americki prijatelj, rififi, la haine... no kao sto rekoh, do ukusa je.

 

ima i toga da smo cesto nepravedni prema glumcima a nekad je tu u pitanju manjkavost samog filma, scenarija, rezije, kamere a ne glumaca koji (osim ako su holivudski krem) nemaju slobodu interpretacije nego rade ono sto im se kaze na nacin koji im se kaze da bi pokupili honorar. nema mnogo ljudi koji su uvek prirodni kao paja vujisic ili spenser trejsi. 

 

kod zena je to jos veci problem. vecina odlicnih glumica je potpuno nepoznata publici koja je orijentisana na holivud jer holivud ic ne interesuje zna li zena da glumi ili ne. bitno je da ima dobre sise, kuk i struk i tuzne oci kao napusteno stene a ostalo ce odraditi ekipa. pa ako im uspe - super. ako ne - boze moj, nije da nismo navikli a i imamo dobru sisu za utehu. bude tu i tamo i nekih borbenih glumica koje isplivaju uprkos navedenom, kao recimo meryl streep koja nije bila dovoljno atraktivna za holivudske standarde (za moje je odlicna) al to je jos uvek bitna manjina. doduse, kad se poklopi i riba i talenat, kao u slucaju meryl ili cate blanchett, to je raj za sva cula. 

Link to comment

 

Otkljucalo mi se povodom produzenja ugovora nekalika programa, pa eto da pogledam nesto na njima kad su vec tu. Uhvatim novi uradak Spilberga, Mos™ spijuna. Jos jedna klasicna "aaaaaaaa and it;s heartworming" spilbergovstina. Taj covek koju god temu da obradi uvek ispadne pateticno, plitko, ali obavezno uz srecan kraj. Jao kako lepa prica, aaaaaaaaaaaahhhh, ziveli su srecno do kraja zivota, sto mi toplo oko srca. 

Link to comment

Kralj Carls III

 

p0518h2k.jpg

 

tesko sranje. pisanje po monarhiji samo tako.

 

 

serem se republikancima koji su ovo realizovali u usta jednako. bon apti.

Link to comment

53597_1_large.jpg

 

http://www.imdb.com/title/tt4944596/

 

Odlican triler. Iako je sama prica o serijskom ubici i paru pandura (razliciih karaktera naravno) koji ga jure vidjena milion puta, reditelj Sorogoyen se potrudio da sve izgleda sto autenticnije. De la Torre i Alamo sjajni u svojim ulogama.

 

Ovako je trebalo da bude napisana prva sezona True Detectiva, ali Pizzolatto nije umeo..

Link to comment

Ok, odgledah Prometheus.. neke stvari mi nisu bas najjasnije :S

Ona planeta (LV200ikusur) na kojoj se odvija radnja filma, zapravo nije planeta nasih Stvaraoca, right? Vec su oni naisli tu da malo eksperimentisu ili nesto slicno.
Zasto je onda ta planeta (zapravo mesec jedne planete) nacrtan u svim onim pecinama, ako to nije originalna Planeta Stvaraoca?
A eksperiment je ni manje ni vise nego stvaranje Aliena pomocu one, guste, crne, naftaste tecnosti koja iz nekog razloga kao da razlicito deluje na neke jedinke, pa cak i iste vrste (2 coveka zarazena su drugacije reagovala na tu tecnost).
Zasto su ih (Aliene) stvarali kog djavola?! (ako su ih stvarali :S )

Na pocetku filma vidimo jednog od Stvaraoca kako bleji, pije tu naftastu zajebanciju i umire u agoniji, telo mu pada u vodu, dezintegrise se u molekule DNK, od kojih je verovatno kasnije nastao zivot na Zemlji, jer u filmu vidimo uporedjivanje naseg i njihovog DNK - identicni su.

E sad.. koj moj su oni nas kao stvarali, ako su posle planirali da nas sve razjebu? Bili su razocarani onim sto su stvorili?
Ili su stvorili ljude da bi imali Hostove za Aliene? I opet.. koj ce im moj Alieni?

I zbog cega su Stvaraoci pali u hibernaciju?

Onda.. ako je film Prometheus pre Aliena, da nisu malo omasili planetu? Ovde je LV 200nesto, dok se Ripley jurila po LV 400nesto.
Jesu li to Stvaraoci na vise planeta radili eksperiment ili je onaj Alien sto se izlegao na kraju Prometheus-a naucio da upravlja svemirskim brodom?

 

Totalno sam zbunjen :S
 

Edited by Have_Fun
Link to comment

Gledao sam i ja nedavno po prvi put, kao pripremu za ovaj novi Alien: Covenant, nesto gluplje i besmislenije u zivotu nisam gledao, a gledao sam svasta. I to nisam siguran sta je gore, da li ideja i koncept ili izvedba. Odlucio sam da potpuno zanemarim da je povezan sa Alienom i Aliensima. 

 

Za razliku od npr. Rogue One, koji je bio bezobrazno los, ovaj je komicno los. 

 

Jedino sto u filmu vredi je fotografija (i to najvise ona pejzazna i po onim tunelima/hodnicima/pecini).

Link to comment

Prometeus je najgori SF film svih vremena. Nemoguće je čak i napraviti bilo kakvu smislenu analizu jer je količina gluposti, bedastoća i nonsensa tolika da ruši bilo kakav smisleni koncept.

Link to comment

Ok, dakle nije samo do mene :)

Aliene sam gledao i secam se radnje filmova, a sto se tice Predatora, mozda sam pogledao jedan od delova, davno davno.

Znam da postoje oni serijali, Alien vs Predator, pa je moje pitanje sledece;
Koliko je bitno ispratiti filmove "Predator" sto se fabule Aliena tice?
Jesu li iz istog Univerzuma?

Ili su ih spojili samo u ovim "AvP", i da li je potrebno to odgledati? Ima li povezanosti i logike s originalnim Alienima?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...