Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Djordje jeste li gledali The Vanishing tj. Spoorloos?
danas sam dobio i odgledao sam.imao sam muku sa prevodom no, snašao sam se sa engleskim. film je dobar, misterija, triler.sve mi je nešto bilo poznato tokom gledanja, sadržaj, mislim. sada sam skoknuo na IMDb i skontao da sam rimejk gledao ranije. nemam pojma kad, toliko je bio ubedljiv, sa bridžisom i jr. satelandom. ni ne sećam se ko je od njih dvojice bio zlikovac.sad, nema veze sa ovim filmom, već generalno. ocene i za ova dva filma pokazuju da je potonja verzija lošija. vi ovde sigurno više znate od mene o filmovima, kažite mi koji je rimejk bolji od originala. kada ga holivuđani prave.da ne zaboravim. sinoć sam se zabavio sa "the broken flowers". nije loš. bil marej je toliko usporen da mi se svideo. vrhunac filma mi je bilo otkriće da postoji zanimanje "closet organizer".laku noć i, sve najbolje.
Link to comment
kažite mi koji je rimejk bolji od originala. kada ga holivuđani prave.
SkarfejsSkoro gledao:Der siebente Kontinent (1989)7m35.pngHaneke je posebna skloa misljenja u filmu. Koji je njegov rezim rada: da gledaoca kao pasivnog subjekta dovede u stanje mucnine, a u isto vreme da od istog napravi zavisnika/konzumenta koji iako zna da mu nece biti dobro posle jos jedne doze pajda on mora da zavrsi jos jedan fiks. Cist herion, skoro kao Bergman./The Stunt Man (1980)kf4e.pngOvde sem bravurozne glume O Tula i teme eksploatacije kaskadera nema nista vise./Eu cand vreau sa fluier, fluier (2010)je41.pngToliko hvaljeni novi rumunski film u pravom smislu te reci. U nekom paralelnom svetu, ovako bi zatvorski film pravio Kjubrik da je ziveo u komunizmu./Loong Boonmee raleuk chat (2010)t7g7.pngNesto imam osecaj da se magija na filmu kao dominantni motiv prelila u egzoticne krajeve. Ovakvi radovi mogu da nastanu samo u onim krajevima u kojima misticno, pagansko i arhetipno postoji kao prihvatljiv nacin savremenog zivota: Juzna Amerika, Kina, Tajland, Afrika./Prisoners (2013)gq5f.jpgDobro. Sporo. Hermeticno. Zatucani karakteri./Trance (2013)cspu.pngDobro. Brzo. Otvoreno. Ako me neko pita kako bi trebao da izgleda post Holivud, rekao bi ovako i nikako drugacije. Edited by ultra plasticni
Link to comment

Holivud bolje pravi rimejkove svojih filmova ali kad urade rimejk nekog filma van svog govornog područja, tu nastaje jeziv problem...đorđe, ti beše voliš holandske filmove. Probaj njihovog kandidata za nagradu Oskar; Borgman (2013)

Link to comment
Holivud bolje pravi rimejkove svojih filmova ali kad urade rimejk nekog filma van svog govornog područja, tu nastaje jeziv problem...
ja sam odgledao obe verzije 3 američka filma: tramvaj, poštara i psiho i bolje su mi bile stare verzije. ostalo, ne znam. ovo drugo si u pravu.
đorđe, ti beše voliš holandske filmove. Probaj njihovog kandidata za nagradu Oskar; Borgman (2013)
hvala na preporuci. no, sudeći po onome što sam pročitao, o čemu se radi, mislim da ću da ga preskočim.http://www.rottentomatoes.com/m/borgman/radi se o ličnom osećaju, žena koja mi je poklonila disk sa "stricken" nije htela da ga gleda, moja gospođa takođe. "pusti me te teme".
Link to comment

Naravno da u bolje ne računam istinske klasike već tamo gde moderna tehnologija može da potpomogne, ukrasi, itd..."Borgman", vrlo čudan film i naravno da nije svačija šolja čaja, ali meni kritika modernog društva kroz alegoriju je pun pogodak...

Link to comment

Meni je problem s Borgmanom to što, kad god sam pokušao da vidm u njemu nešto o savremenom društvu, to su bili takvi čudni signali, da nisam želeo dalje da u to idem. Više mi izgleda kao nekakva parabola o dolasku đavola, samo sam to malo već odavno video.

Link to comment
Holivud bolje pravi rimejkove svojih filmova ali kad urade rimejk nekog filma van svog govornog područja, tu nastaje jeziv problem...
kako ne, a kejp fir? :fantom:
Link to comment
kako ne, a kejp fir? :fantom:
Ne razumem, pojasni? "Rt straha". Šta sa njim? Bolji ti je original? Da i meni isto.Kad već spominješ Skorsezea: "Vuk sa Vol Strita" užasno dosadan i nepotreban film...
Link to comment
Ne razumem, pojasni? "Rt straha". Šta sa njim? Bolji ti je original? Da i meni isto.Kad već spominješ Skorsezea: "Vuk sa Vol Strita" užasno dosadan i nepotreban film...
cemu sad ta nadrkanost?mnogo si bre neozbiljan, prvo trazis da pojasnim a onda sam napises pojasnjenjea i izneta tvrdnja ti je blago receno smesna.ono, juma, mandzurijski kandidat, ivl ded, ih, mogu do sutra.imam utisak da moras jos mnooogo filmova da pogledas, kako malih tako i velikih, ili kako ih vec nazivas, bez uvrede :) Edited by ToniAdams
Link to comment

Meni se sviđaju obje verzije Cape Fear - i starija Thompsonova i novija Scorseseova.Starija verzija ima neki šmek B produkcije iz 60-tih, ali velike glumačke zvijezde u postavi govore da je ipak riječ o A produkciji.Novija verzija je ambicioznija i pretjeranija, sa više drame i razrade likova, ali i sa pomalo horora. Glumačka podjela opet zvjezdana (sa 3 glumca iz originala u manjim ulogama).Soderberghov Oceans 11 mi je definitivno bolji i svakako znatno dinamičniji od originala sa Rat Packom kao članovima bande.Sviđa mi se i Hyamsow Narrow Margin, mada nisam gledao Fleischerov original.Od američkih rimejka stranih filmova dobar je Scorseseov Departed, meni čak malo i bolji od originalnog hongkongškog Infernal Affairs.Dobra je i Nolanova Insomnia, čiji original (Norveška?) nisam gledao.Ne mogu se sjetiti još mnogo zaista uspjelih remakeova.

Link to comment

OK nemoj da se ženiraš slobodno napiši šta imaš, ne ljutim se. Tvrdim da nisi u pravu i iza toga stojim. Uvek će biti na forumu duhovitih članova poput tebe koji će onako iz poslednjeg reda da dobace neku opasku koja će njima a možda i drugima delovati kao de fakto stručno izneto mišljenje, misleći kako stalno moraju da poentiraju 100 poena. E u ovoj raspravi nisi izašao ni iz cigana...Ma kakva uvreda, sve je na dobrovoljnoj osnovi i znam da to nisu lične frustracije nego bezazlena rasprava o filmovima... Živeli!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...