Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

meni iskreno nije bio gledljiv zbog nasilja, očigledno tu ne delimo mišljenja.
Ne, razumem te - ja sam nasilje u Valhali pravdao tom nekom slikom koja kao da hoće da kaže "Teška su vremena". Sad me OGF tera da razmišljam da li sam možda pogrešio.
Link to comment
meni iskreno nije bio gledljiv zbog nasilja, očigledno tu ne delimo mišljenja.
Po meni nema toliko ubernasilja, ali to je verovatno diskutabilno/licno. Ali hoces reci da zbog (opravdano upotrebljenog, imo) nasilja ti nije dobro delo? Ili da od silne krvi nisi video nista drugo?Mislim meni bas u tom filmu nije nista izlgedalo da je tu cisto radi dobre zabave kao kod nekih.
Link to comment

pa ne, kontao sam da ima neku svrhu (iako sada kobny to preispituje), samo mi je bilo smaranje da krivim lice na svakih 5 minuta.iskreno slabije imam strpljenja za filmove u posednje vreme, tako da mi je zato neglediv

Link to comment

Mali omaž:42.pngFilm ovoga što je dobio Oskara za ekranizaciju Jamesa Ellroya kod reditelja, koga smo već u ranijim postovima zapamtili po lošem skandinavskom uticaju na stvaranje temelja novog holivuda i sahranjivanja američkih sedamdesetih (dakle, Curtisa Hansona), iste godine kada i Zlatnu malinu za film Kevina Costnera...Retko koji sport je dao toliko lepih filmova kao bejzbol, čak je i pomenuti Costner učestvovao u par takvih. Ipak, Helgeland je na krilima www kritika i trendova najzad opravdao malinu koju je ponosno primio za saradnju sa Costnerom. Film nije toliko loš, koliko je traljavo odrađena priredba poput Pileggijevog Vegasa, koju baš pomenuh kao repliku Steinsu, koji danas otvori jedan topic ovde...Ipak, uprkos polukonceptualnoj drami, ovaj film uspeva da prevaziđe stranputice filmova o bejzbolu poput onoga u kome je upravo glavna zvezda Vegasa igrala glavnu ulogu: The Rookie (2002), koji užasnim uglovima čitavog niza poslednjih kadrova patetike i moralnog iživljavanja ruši legendu o bejzbolu u kojoj se pričinjava više stvarnosti od tog, na istinitoj priči zasnovanog, rutinskog tanga sa ragom fakata...Referencira ovaj film tamo gde je stao John Sayles sa aluzijom na one dve stravične smrti i osmoricom van igre u osvit roaring twenties modernog bejzbola ili, kako bi to Fitzgerald nazvao, doba džeza, ali ni blizu nije Naturalu Levinsona, u kome legendu o jednom uništenom talentu - "say it ain't so", replika kojom odzvanja i poslednje dizanje ruku od hijerarhije u Žici (uništeno odvratnim pominjanjem Getea, doduše) - Shoeless Joea Jacksona vraća u stvarnost kroz mit taj reditelj Baltimora...Problem je što Helgeland ima nadahnuća samo za scene i što njegovu dramu presecaju hladna diskurzivna rešenja i što talenat progovara samo na rubovima konceptualnih okvira kroz koje se kreće...Rekao bih da je film mogao biti bolji, ali teško da je tako... Harrison Ford i Helgeland su dali ono što se moglo dati posle Moneyballa... U ovom trenutku...

Link to comment

Salmon fishing in Yemen - malo tetura u žanrovskom smislu, nije previše smešan za komediju, niti je dovoljno ozbiljan za dramu, ali ima neki šmek, gledljiv je jer je Ewan odvalioCompliance - istinita priča o liku koji je zvao telefonom restoran i naložio sve da je policajac, da je radnica nešto ukrala i kreće maltretiranje telefonom. Da se nije stvarno desilo - ništa posebno, ovako je dobar pokazatelj koliko su ljudi podložni kvalitetnom ubeđivanju, čak i kada je priča totalno idiotska.

Link to comment

ne gledam filmove već par meseci, i odlično mi je to, ali izgleda ću morati da odgledam tog novog refngoslinga. jel gledo neko taj drive? čujem da nije loš.

Link to comment
ne gledam filmove već par meseci, i odlično mi je to, ali izgleda ću morati da odgledam tog novog refngoslinga. jel gledo neko taj drive? čujem da nije loš.
što ne gledaš?
Link to comment
ne gledaju mi se. nemam koncentraciju, sve mi je nešto uzkurac, a malo je i do posla, been workin from seven, to eleven every night....
da, ja isto. plus prekidam filmove nenormalno lako. par sranja i kontam da ne vredi vremena. serije isto. pokušao dosta, ali ništa nije bilo da valja.razmišljao sam da gledam isključivo matore filmove. rupe koje su mi ostale iz noara i pogotovo 60's-80's stranih kinematografija. makar ja imam gomile rupa.što se serija tiče, čekam da mi ponovo proradi komšijin wireless pa da skinem prime suspect
Link to comment

meni se sve strašno usporilo. radio sam neki film 6 meseci, 25 jebenih nedelja snimanja, svaki dan trka i frka, i onda je film završen i sad mi 30 minuta traje 4 sata. kao jet lag koji predugo traje, pa sam se više posvetio izbacivačima iz svesti no filmovima.

Link to comment
pokušaj pretencioznog za hladno-trajne kućanice ima neki vajb ritma zločina,
Takozvani TT vajb (Trnsko-Tajland, ne mešati sa TT sindromom).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...