Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

6 hours ago, Filozof manijak said:

 

kad odgledaš ceo film, uporedi mi sa BR2049

 

 

Stigao do pola i vise se smorio - ali odgledacu veceras do kraja.

 

Ne moze da se poredi sa BRunnerom 2049

 

nije me mrzelo, vadio iz BR skrinshotove evo ti linka

 

https://rubberpropeller.tumblr.com/post/665585051266859008

 

https://rubberpropeller.tumblr.com/post/665585505947336704

 

... a ova nova Dina mi je kao ilustracija za srednjoskolce ako im je Dina u lektiri pa da prepricaju o cemu se radi - fotografija i soundrtrak super ali sve ostalo toliko flat i sterilno da mi dodje zao para koje su skokali u ovo

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Ima li smisla da Dinu gleda neko ko nije citao knjigu, niti je gledao Lincov film i totalno je neupoznat sa tim svetom?

 

BR2049 je bio, ako nista drugo, bioskopski spektakl. Ako je i ovo tog tipa, rado bih skoknuo do cineplexx-a da malo opustim mozak i grickam kokice :)

Link to comment
1 hour ago, FPLS said:

Ima li smisla da Dinu gleda neko ko nije citao knjigu, niti je gledao Lincov film i totalno je neupoznat sa tim svetom?

 

BR2049 je bio, ako nista drugo, bioskopski spektakl. Ako je i ovo tog tipa, rado bih skoknuo do cineplexx-a da malo opustim mozak i grickam kokice :)

Zavidim ti. I javi se i posle, kad pogledaš i Linčov film i pročitaš knjigu, da diskutujemo. :)

 

Ja sam iskreno otišao da nadjem razloge da kazem da je film sranje, ali nije me razočarao. Neke glumačke sekvence su fenomenalne, Stelan Skarsgard za onih 5 min demonstrira sve sto je Baron, čak mi i dečiji glumac Momoa nije loš... nisam verovao da neke scene mogu da se objasne bez naracije kao što to radi Meklahan u originalu, ali eto, skoro da nerado priznajem da mi ništa nije loše, a ima gomile dobrih stvari... Sardokari - vrh, to je to.

 

Ja npr retko pamtim režisere, rekli su mi da je vilnev radio BR2049 tek kad sam izašao iz bioskopa, i tačno se vidi taj vizuelni pečat, ili je možda pogodio moju projekciju u glavi...

Link to comment

Venom 2 - brza zabava (sat i po!), neverovatno kratko za današnje vreme. Poenta celog filma je u "aftercredists" sceni.

Spoiler

Jebali ih više multiverzumi. Def. događaj sezone će biti Spajdermen NHW, čisto da vidimo kakva će papazjanija od toga da ispadne.

 

Edited by Zabalujev
Link to comment
On 20.10.2021. at 23:21, FPLS said:

Ima li smisla da Dinu gleda neko ko nije citao knjigu, niti je gledao Lincov film i totalno je neupoznat sa tim svetom?

 

BR2049 je bio, ako nista drugo, bioskopski spektakl. Ako je i ovo tog tipa, rado bih skoknuo do cineplexx-a da malo opustim mozak i grickam kokice :)

 

Ova Dina jeste bioskopski spektakl u smislu fotografije i produkcije. Ja bih je radije gledao u bioskopu nego sto sam je odgledao na ekranu.


 

Spoiler

Ono sto smeta je pristup - isti je kao u BR2049 sto je problem jer je originalno delo (mada nisam procitao kompletno) epskog karaktera za razliku od BR - tako da je pristup potpuno promasen. Jebote oni u letelici vicu "Alfa1" i slicne topgan gluposti :isuse: ne znam jbg, meni to rusi koncept. Da ne govorim o onom slatkom mladom glumcicu koji nosi pricu, pa jebote kao da ga je neki mocni stric ubacio u ekipu preko veze.

 

Linch npr. naivnim pripovedanjem, unutrasnjim monolozima, naivnom gitarskom muzikom uspeva da (duhovito) uokviri pricu kao ep. Kasting takodje - mnogo kaloricniji, kostimi se vise oslanjaju na Hodorovskog i njegove skice, svi su bre sem Atreida bolesni, vire im razna pomagala i cevcice iz tela, propadaju od loshosti.

 

Ovde Vilnev rezira dozlaboga ravno, dosadno, rekoh vec - kao da je Dina lektira za gimnaziju pa on pravi sazeto video prepricavanje za ucenike koje mrzi da procitaju knjigu. Steta.

 

Edit, ako nista drugo - barem mozemo da uporedimo rediteljsku snagu odlicnog Vilneva sa genijalnim Linchom.

 

Edited by Caligula
Link to comment

vodio kumica u utorak da gledamo adams family 2. bombona! smejali se za sve pare.

 

sinoc odgledao keca na netflixu i opet se super zabavio.

 

mnogo su lepo uradili oba.

 

i dalje su mi stari adamsi nenadmasni al i ovi animirani su bas veseli. jos ako navatate neko dete/decu, da se zajedno kikocete - milina!

Link to comment

jel smo spominjali pig?

 

vrlo dobar film. nije nikakva eksploatacija i zajebancija što bi čovek pomislio s obzirom na ime i kejdža, već dosta ozbiljan film. a kejdžara dosta ozbiljno pokidao

Edited by Pokojni Ruxin
  • +1 1
Link to comment

Good time

Ne znam kako sam se zakacio za kratak opis ovog filma i ocenu 7.4 na imdb, mislim da nisam pogledao do kraja ili sam vec zaboravio od danas. Otprilike film za narkomane i one koji se tako osecaju, nista ja tu nisam skontao.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
12 hours ago, Pokojni Ruxin said:

kejdžara dosta ozbiljno pokidao

Neko ozbiljno shvatio da je bolji glumac kad ćuti.

 

Pogledao Dinu kuci :dry: I da nisam gledao Lincov, da nemam predstavu o prici, ovaj ne bi ostavio neki utisak. Previse spektakl. Sad, nisam citao knjigu, mozda treba ovako, ali je prilicno pih. Vjerovatno su mi potajno ocekivanja bila veca. Ako neko jos nije gledao, obavezno u bioskopu treba.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...