Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

9 minutes ago, Bogotac said:

Zadovoljan Dune-om

Sta znam, meni lep na oko, sav je na lenjir i sestar i povrh svega hladan ko svemir. Puno mudrovanja a emocije na pipetu.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Caligula said:

Linch se odrekao svoje Dine a kada ovo gledam na preskok Linchova ispade remek delo

 

 

Više iz poštovanja prema Hodorovskom nego što je to bio neki iskren, introspektivni gest. A i jeste remek-delo...  :nobles:

  • +1 1
Link to comment

Bilo mu je žao kroz šta je Hodorovski "prošao", mada se sad (iz silnih dokumentaraca) može dedukovati da je i sam dobrim delom bio zaslužan. Inače sam prestao da ga žalim kad je počeo da pokazuje veliku (i pre svega nepotrebnu) zlobu prema Linču, ali i Vilnevu...

Link to comment
29 minutes ago, Caligula said:

Linch se odrekao svoje Dine a kada ovo gledam na preskok Linchova ispade remek delo

 

kad odgledaš ceo film, uporedi mi sa BR2049

Link to comment

Meni bio odlican, uz napomenu da ja nisam BR geek, voleo sam taj film, muzika zakiva, ali nije nesto u sta se kunem i nije mi bio pojam tokom odrastanja. Knjige o Dini s druge strane jesu, otuda se malo vise bojim ovog filma.

 

edit: Jos tome valja dodati da je mizerno mali broj filmova koji su nastali kao nastavak na nesto 20-30 godina staro dobro odradjeno, uglavnom su krsine,  cheesy omazi i rekreacije originala. Ono, od Bill&Teda, preko Trona, Coming to America, raznoraznih Zoolandera i sto drugih. Pa na kraju krajeva, ljudi pokopavaju i Kuma 3.

BR ne spada u tu grupu, uspeli su da odrze neki duh originala, ali da naprave film za danasnju publiku, a ne za one sto su bili mladi 80ih.

Edited by goofs
  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Više iz poštovanja prema Hodorovskom nego što je to bio neki iskren, introspektivni gest. A i jeste remek-delo...  :nobles:

 

Linc se odrekao Dine zato sto prema dogovoru sa Dinom De Laurentisom nije imao pravo na tzv zavrsni rez i samim tim nije imao na potpunu kontrolu nad filmom

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
28 minutes ago, goofs said:

Knjige o Dini s druge strane jesu, otuda se malo vise bojim ovog filma.

 

Ja moram da priznam da sam knjigu 1 čitao tipa godinu i po dana, da me toliko nije držalo, ni malo uvuklo, da je to strašno. Bukvalno sam se na silu naterao da je pročitam do kraja. Ima li nekog sličnog?

Inače obožavam sci fi i nema šta nisam gledao, doduše, nisma toliko aktivan kada su knjige u pitanju. 

 

BR2049 meni bolji nego original. :whistle:

Link to comment

Mene je lor kupio kroz igrice :) onda sam pogledao Lincov film (onu kratku verziju) i bio posteno istraumiran, a tek nakon toga iskopao negde prvi knjigu, progutao je bukvalno. Nakon toga bih svakog oktobra isao na sajam knjiga, u nadi da je neko izdao ostale delove ili loveci po antikvitetima Polarisova izdanja. To je sve bilo u nekoj ranoj srednjoj skoli, otprilike idealan period da se kao mladi ljubitelj SFa navuces na nesto.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...