Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

On 5.9.2021. at 23:48, chandra said:

Jesi gledao original? Celih 13 sati genijalnosti. Kao i knjiga

 

Na Berlin Alexanderplatz imam tek bleda fragmentirana sećanja još iz vremena prikazivanja na TV.

U par navrata sam tražio na torentima i odustajao bilo zbog problematičnog izvora, bilo titlova i sl. Nedavno ipak skinem dobar DVD rip Criterion izdanja i počeo sam da gledam. Majko mila, ako zadrži ovaj nivo, biće jedna od najboljih stvari koje sam gledao i moguće najbolja transkripcija nekog romana u filmski/TV medij.

 

Edit: Zateklo me koliko sličnosti vidim u Gandolfinijevom tumačenju Tonyja Soprana i Günter Lamprechtovom Franza Biberkopfa!

Edited by Ras
Link to comment

Pošto sam ga prvi put gledao toliko davno da sam zaboravio skoro pa sve, odgledao sam ponovo Dobar Loš Zao. Kakav film... KAKAV FILM! 

 

Istvud je kao drvo pored Taka i Angel Eyes-a, kakva dominacija, ovog prvog glumom, drugog pojavom. Kamera, fotografija, ne može bolje.

O muzici da ne trošim reči, svi znamo ko je Morikone, ali u sklopu filma, scena, režije, nadrealno je koliko je dobra kohezija vizuelnog i audio događaja.

Uh, ma savršenstvo.

 

Momentalno skidam sve od Leonea.

Edited by Mil@n
  • +1 2
Link to comment
Ne.
Film se zapravo i ne bavi objašnjenjima, a tu priču (legendu) u filmu uzimam zdravo za gotovo. Nemam saznanja ni otkud Srbija stvaraocima filma, pretpostavljam da je zvučalo dovoljno egzotično.
 

iju kakva rahela ferari :hail:

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment

Mene malo guši, od Leoneovih zanatski bolji su mi i Bilo jednom na Divljem zapadu a tek Dobar loš zao. Jednostavno to su (pogotovo ovaj drugi) filmovi idealnog ritma, tempa, bolje mi je gledalačko iskustvo. Jeste da je ovaj jači imenima i ima veću temu, ali na momente mi je naporan, dok bih ova dva mogao gledati i da traju trostruko duže. Više trnaca niz kičmu daju, iako su vesterni, pa kao apriori se smatraju nižom klasom. Ali ima i nečega u toj nepretencioznosti.

  • +1 1
Link to comment

Nisam mogla da zaspim,. Iskoci mi na netflix the november man... Izdrzala 20min.

jutros se budim, osim onog sci-fi sa penom sto je sniman u bg, nista drugo mi se nije svidelo. Kao da su amateri snimali i montirali. Something is off. Cak i glumci ispadnu trecerazredni

Edited by mustang
Link to comment

Odgledao sam ponovo Big Fish. U suštini, ne ponavljam filmove osim ako baš ne postoji razlog, uvem sam pre za nešto novo, ali sam iskopao neke remux-e kojih baš nema pa...


Šta reći, meni jedan od omiljenih filmova ikada. Barton je ovde u idealnom balansu stvarnosti, mašte, fikcije i svega ostalog. 

Link to comment

A Long Day's Journey Into The Night

https://m.imdb.com/title/tt8185182/

 

Pustio u besanoj noci skrolujući ponudu filmova. 

Potraga kroz lavirint za izgubljenim iz prošlosti. Simboli, predmeti od značaja, dijalozi iz prošlosti poput eha, atmosfera i izgled je mix Wong Kar Waia, Lyncha, Triera i Tarkovskog (voda i ruševine) nešto me je i na Enter The Void asociralo. 

Krug, ogledalo, leto ili zima, kadar od 40 minuta,...filmčina.

 

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...