Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

8 hours ago, ultra plasticni said:

Kultni ne mora nuzno, cak po pravilu uopste ne mora, da znaci dobar film.

Povezi Goli u sedlu sa epohom, kontrakulturom u zenitu i oslobodjeni duhovi indijanaca sami jasu bajkove novim prostranstvima

 

Ma jasno mi je u teoriji, ali nacin kako je rezirano, montirano, skandalozno glumljeno - tek kad se Nikolson pojavio pocelo je da lici na film, do tada je los i tesko gledljiv polu dokumentarac. 

 

Fonda glumi kao parodija glumca, bukvalno. Kao da mu je Huper rekao "e imam trip za dobar film ali nemam kintu, das kintu i budes glavni baja u filmu?"... mada slazem se, kultni ne znaci nuzno dobar.

 

Link to comment
9 hours ago, ultra plasticni said:

Kultni ne mora nuzno, cak po pravilu uopste ne mora, da znaci dobar film.

Povezi Goli u sedlu sa epohom, kontrakulturom u zenitu i oslobodjeni duhovi indijanaca sami jasu bajkove novim prostranstvima

saglsan. isto bi moglo, po meni, da se kaže i za "duel" ili "tačku nestajanja". današnjem naraštaju oni su verovatno spori, čak dosadni

Link to comment
32 minutes ago, Caligula said:

 

Ma jasno mi je u teoriji, ali nacin kako je rezirano, montirano, skandalozno glumljeno - tek kad se Nikolson pojavio pocelo je da lici na film, do tada je los i tesko gledljiv polu dokumentarac. 

 

Fonda glumi kao parodija glumca, bukvalno. Kao da mu je Huper rekao "e imam trip za dobar film ali nemam kintu, das kintu i budes glavni baja u filmu?"... mada slazem se, kultni ne znaci nuzno dobar.

 

potraži dokumentarac o laslo kovaču i vilmošu žigmundu, ima dobar deo o izi rajderu

 

možda ti pojasni kultnosttm

 

 

e

https://www.imdb.com/title/tt1054118/

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

propustih pa moram sada da sam u selu pre neki dan u fazonu "ajd' da istrpim do kraja" odgledao bornovu zaostavštinu. sranje malte ne poput onog sa ovenom, beluči i šargarepom. sve, od početka sa onom letilicom pa do skakanja po krovovima manile i onom motociklisanju. suma sumarum, bolje da sam straćio vreme slažući karte ili igraćjui šah na asusu.

Edited by djordje geprat
  • Haha 2
Link to comment
Konacno "Eastern Promises". Ono sta mi je padalo u oci sve vreme je to saltanje sa ruskog na engleski na ruski na engleski tokom njihovih razgovora. Malo mi je tesko da zamislim da zbilja tako komuniciraju, zasto bi stalno menjali jezik? Ili, znate li nesto vise o tome? Ili je to fora da se domaca publika ne muci mnogo sa titlom (pretpostavljam da je film i po Engleskama i Amerikama isao sa titlovanim delovima?)
Pohvale za Viga, vidi se da je malo proucio ruski, lepo smeksava engleski, zvuci mi kao pravi Rus.
Cudna je malo glumacka ekipa, ako je vec u pitanju ruska mafija, ocekivao bi covek da je nasao i neke autenticne Ruse, a ne Nemca, Francuza i Poljaka?
Link to comment

Retko kad ruski glumci glume Ruse, pogotovo ako su negativci/kriminalci. Zato je Rade Serbedzija uvek medju prvima na cast listi za Ruse, ali verovatno nije bio dostupan za ovaj film..

Link to comment

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Armin_Mueller-Stahl
 

Armin Mueller Stahl aka Helmut - Helmet iz Dzarmusovog omnibusa Noc na Zemlji (Njujork), je i rodjen oko danasnjeg Kaljingrada, negde u nekom intervju govorio da mu je jedan od deda poreklom iz Rusije.

 

Nisam mogla da pronadjem, ali verujem da on i govori ruski obzirom da je odrastao i karijeru do bega na zapad napravio u Istocnoj Nemackoj.

 

Meni je on mnogo bolji izbor za ulogu u Eastern Promises od npr Serbedzije. Igrao je negativca i u filmu Muzicka kutija (1989) sa Dzeskom Lang.

 


Gledala sam u par koprodukcija vise evropskih zemalja i neke ruske ili ex sovjetske glumce u ulozi “negativaca”. Cini mi se da produkcija i cinjenica za koje trziste se film sprema odlucuje ko ce da igra. Otuda i besmisleni rimejkovi evropskih filmova za americko trziste.
 

Tesko je evropskim glumcima (osim par njih) u holivudskim produkcijama.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Suicide squad novi, bolji nego stari. Mozak na ispašu i fina akcija koja se ni ne trudi da bude ozbiljna.

 

Tldr, i dalje ostaje

DC Comics>>>>>Marvel

Link to comment
13 hours ago, Moonwalker said:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Armin_Mueller-Stahl
 

Armin Mueller Stahl aka Helmut - Helmet iz Dzarmusovog omnibusa Noc na Zemlji (Njujork), je i rodjen oko danasnjeg Kaljingrada, negde u nekom intervju govorio da mu je jedan od deda poreklom iz Rusije.

 

Nisam mogla da pronadjem, ali verujem da on i govori ruski obzirom da je odrastao i karijeru do bega na zapad napravio u Istocnoj Nemackoj.

 

Meni je on mnogo bolji izbor za ulogu u Eastern Promises od npr Serbedzije. Igrao je negativca i u filmu Muzicka kutija (1989) sa Dzeskom Lang.

 

  Reveal hidden contents


Gledala sam u par koprodukcija vise evropskih zemalja i neke ruske ili ex sovjetske glumce u ulozi “negativaca”. Cini mi se da produkcija i cinjenica za koje trziste se film sprema odlucuje ko ce da igra. Otuda i besmisleni rimejkovi evropskih filmova za americko trziste.
 

Tesko je evropskim glumcima (osim par njih) u holivudskim produkcijama.

Helmut vs yo-yo 🤣 Najbolji deo

  • +1 2
Link to comment


23 hours ago, Moonwalker said:




https://en.m.wikipedia.org/wiki/Armin_Mueller-Stahl

 




Armin Mueller Stahl aka Helmut - Helmet iz Dzarmusovog omnibusa Noc na Zemlji (Njujork), je i rodjen oko danasnjeg Kaljingrada, negde u nekom intervju govorio da mu je jedan od deda poreklom iz Rusije.




 




Nisam mogla da pronadjem, ali verujem da on i govori ruski obzirom da je odrastao i karijeru do bega na zapad napravio u Istocnoj Nemackoj.




 




Meni je on mnogo bolji izbor za ulogu u Eastern Promises od npr Serbedzije. Igrao je negativca i u filmu Muzicka kutija (1989) sa Dzeskom Lang.




 





  Reveal hidden contents








Gledala sam u par koprodukcija vise evropskih zemalja i neke ruske ili ex sovjetske glumce u ulozi “negativaca”. Cini mi se da produkcija i cinjenica za koje trziste se film sprema odlucuje ko ce da igra. Otuda i besmisleni rimejkovi evropskih filmova za americko trziste.

 




Tesko je evropskim glumcima (osim par njih) u holivudskim produkcijama.






 




Poznat mi je Armin kao glumac, prvi put ga i gledah upravo u "Night on Earth" :laugh::wub: , ali mi je ovako poznat vise iz starijih nemackih filmova (izmedju ostalog kod Fasbindera). Nisam uspela nista da izbunarim o njegovom poznavanju ruskog, osim da je postao pocasni gradjanin grada u kom je rodjen, koji je nekada bio u Prusiji a danas u onom isturenom odeljenju Rusije, iako je nekada govorio da se nikada tamo nece vratiti. (Videh da je i zamalo izbegao streljanje pod sumnjom da je bio u Hitlerjugendu.)




 




Verujem da je Kronenberg ovde prosto hteo dobre evropske glumce iz n razloga pa ih je tako i skupio, nego mi je prosto bilo upadljivo to da su svi stranci a da bas niko nije Rus. Serbedzija mi inace uopste nije pao na pamet (znam za njegovu reputaciju igranja Rusa, ali osim u "Sirom zatovrenih ociju" ne gledah ga nigde drugde, cini mi se)


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...