Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Aida

Malo je reci da je greh od onakve teme napraviti tako prazan i sterilan igrano-dokumentarni film.

Glavna glumica iako rastrcana po sceni, skoro bez emocija.

Isto kao i holandjanin samo sto je kod njega tako i trebalo. Eto recimo on nije los.

Kraj koji se  hvali meni je delovao predvidljivo.

Toliko.

 

The Father

Da se nosi u tri picke materine!

Brutalno me iznabadao, uplasio i razvalio jedva se sastavih sa zivotom.

Jedan od onih divno uzasnih filmova... Ili predstava na sta bas lici.

Dva velika oskara

 

 

 

Link to comment

Obzirom da vec zivimo u distopiji obnovila gradivo

 

1984

Fahrenheit 451

Odiseja

Equilibrium 

Idiocracy

Citizen Kane

 

A i patriotski Saving Private Ryan

Link to comment
7 hours ago, burekuser said:

 

The Father

Da se nosi u tri picke materine!

Brutalno me iznabadao, uplasio i razvalio jedva se sastavih sa zivotom.

Jedan od onih divno uzasnih filmova... Ili predstava na sta bas lici.

Dva velika oskara

 

Sjajna scena negde u prvoj trecini filma kada se Entoni vrati iz kupovine pa vrti plavu kesu po rukama, ne zna sta ce sa njom i prosto je stavi u dzep sakoa

  • +1 1
Link to comment

Godinama izbegavam iz licnih razloga temu bolesti, ovaj Our Friend mi se provukao ispod radara i kad je vec krenuo da se odmotava, bilo je kasno. Film je uradjen elegantno, baziran na istinitom dogadjaju, dozirajuci u pravoj meri i zivot i smrt, smenjujuci bol, radost zivljenja, duhovitost i nemoc. Gluma izuzetna, Dakota Johnson je divna, Casey Afflecku ovo dodje ko dobar dan, klinci sjajni, najvise me iznenadio Jason Segel, uvek sam gledao u nekim drugorazrednim polustupidnim ulogama, ovde je bio ono bas bas zaokruzen i jak lik. Gledajte.

multimedia-normal-a77b28cd275eb999-6f757

 

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Shiva baby fina dramedija, malo mi samo smetao prenapucan dijalog, al očigledno je tako zamišljen

 

Riders of justice  ima sve, opičen humor, akcija, drama, Danci kidaju

8 hours ago, Lancia said:

The Dry je teska prevara u svakom smislu, a i ja sam dinja, sto me drzao svo vreme, bolje da sam ucio da strikam.

 

I ja sam se zajebao, baš dosadan film

  • +1 2
Link to comment

maločas na sinestar komediji sa zadrškom meksički "instrukcije nisu uključene". lep film očoveku kome ženska ostavlja bebu kao ocu. i odlazi da plati taksi. poput nekih koji idu da kupe cigarete. ostatak nije za preprič, pogledajte.

 

i, uopšte mi nije jasno zašto je na sinestar komediji i zašto ga na IMDBu tretiraju kao "comedy drama". ništa smešno u filmu. pogledajte, zavrtite unzad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

još jedan na sinemaniji. izvrtite unazad. film o pobuni žena u jednom švajcarskom selu uoči referenduma o davanju prava glasa ženama. na kraju, saznajem da je poslednji kanton usvojio taj zakon tek 1990

 

Link to comment

Napokon odgledala, da skinem s qrca prijatelja koji sece vene na dc universe, jer sam se posrala po jusrice league i prekinula film nesto pola sata in,.... Anyway ovaj snyderov je gledljiv, dao je po malo duse svim tim herojima. Mislim, opet nije to moj fazon.... Ipak omiljena dramska scena mi bila supermen u pantalonama :D

 

 

Link to comment

The Platform

 

Jedan od onih "psiholoski eksperiment" filmova, odlicna postavka i fenomenalna simbolika, radi na toliko puno nivoa (pun intended). Jedino mi je kraj nekako zbrzan i nedorecen, osecam da su propustili priliku da ga upecatiljivije zaokruze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...