Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

2 hours ago, John Coltrane said:

 

Terens Malik?

Ukoliko na brzinu promislim, najdosadniji film koji je snimio. A ima još po neki u konkurenciji.

Da ne bude da sam hejter, zapravo sam naklonjen Maliku i volim većinu njegovih filmova. Ovde je, što se mene tiče, negde zatajio.

Link to comment

naleteo sam na ovo u komentarima filma i, manje-više to je ono što bih i ja napisao. meni se film dopao, vama nije pa, zato sam ovo dole zamastio.

Quote

Another Terrance Malick film but - thank God - it's not like his last ones. He is back. I was bored of the idea of another Anti-Nazi film but I'm telling you it's not. This is a film about pride, bravery, principles, choice, humanity. As usual from Malick: great shots and cinematography, great monologues, such an incredible soundtrack that deserved an Oscar nomination (also the cinematography). But still the editing got me confused at some scenes, it was a weakness point. The cast are all good especially August Diehl & Valerie Pachner. No cliches, no heroes, just a simple man whose opinion won't affect the war and no one would listen to it, but he is still standing for his principles to make himself and his family proud of himself as a human. A Hidden Life of a hidden family. Some people could get bored quickly so it's simply not for them. They have a lot of films for their taste. It's ok everyone has a taste. Just enjoy and let people enjoy.

 

Link to comment
On 26.2.2021. at 10:48, Milošica said:

King of Staten Island

 

Davno se nisam ovako prijatno iznenadio nekim filmom. Očekivao kliše dramu, a dobio sam jako originalan film. Inače govori o stvarnom životu glavnog glumca(Pete Davidson je car), kako on kaže 75% je podudarno.

 

Tu je i Steve Buscemi.

 

8/10

 

Pogledao i ja sada, dao sam mu 7 ali ja sam težak za osmicu :D

Skroz lep film, u par momenata baš dobro balansira na ivici patetike ali nije se dao, ostao je na pravoj strani. :) Pita Dejvidsona prvi put vidim u ovom filmu, ali fakat je odradio super posao. 

  • +1 1
Link to comment
On 28.2.2021. at 13:26, Lancia said:

Svideo mi se uvrnuti Borgman, nema dominantnu metaforu i kako prolazi vreme ostace uvek bizarno aktuelan i svez. Gledati.

 

Imam oduvek odbojnost prema mjuziklu, ali My Fair Lady je jednostavno prelep film. Interesantno da Audrey Hepburn uopste nije bila nominovana za Oskara.

jesi gledao, ulazak voza u stanicu?

  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment
11 hours ago, Moća said:

Underwater novi SF sa Kaselom i Kriste Stjuart meni odličan. Odma ide djonom u zube nema uvod nego samo rokaj snimaj.

 

Moćo, 'baću te za ovo :D 

Pošto obožavam sve ispod vode, samo sam pustio da skida, ali avaj, koliko volim sve ispod vode toliko ne volim čudovišta u bilo kom obliku.


Drugim rečima, ovo je za preskakanje, nemojte da bude da nisam rekao. :cool:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...