Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

Dva vrlo dobra filma pogledao juce i prekjuce. Dosta slicnosti, crni reditelji koji su za teme uzeli da se bave rasnim pitanjima i dogadjajima u Americi 60-ih godina, eto pojavili se bas u isto vreme i zgodni za back-to-back gledanje..

 

spacer.png

 

One Night in Miami - Jasno je sta je privuklo Reginu King da za svoj rediteljski prvenac u trenutku popularnosti izabere adaptaciju pozorisnog komada sa cetiri ikone u glavnim rolama. Sva cetvorica se nalaze jedne veceri 1964, svi na zivotnoj prekretnici suceljavaju svoja razmisljanja, nedoumice, poglede na svet... Iako se skoro celokupna radnja desava u jednoj hotelskoj sobi, Regina vrlo umesno orkestrira dobro napisan dijalog i likove, tako da film drzi paznju nepunih 2 sata..

 

spacer.png

 

Judas and the Black Messiah - Za razliku od Martina Kinga Jr  ili Malcolma X recimo, o Fredu Hamptonu sira javnost ne zna mnogo, jer je njegova zvezda ugasena pre nego sto je i zasijala. Ovaj film zasnovan na istinitim dogadjajima ispravlja tu nepravdu. Radnja je smestena u Cikago krajem 60-ih kada FBI pokusava da kriminalizuje aktivnosti BPP-a i prakticno spreci njeno delovanje. Za te potrebe angazuje dousnike, jedan od njih (Lakeith Stanfield) ima misiju da se priblizi jednom od vodja BPP-a (Daniel Kaluuya). Kaluuya odlicno kanalise harizmu Hamptona, dok je Stanfieldu zapao vrlo zahtevan zadatak da docara unutrasnju borbu svog lika, ali on to uspesno iznosi. Reditelju Chaka Kingu moglo bi se mozda zameriti sto je preambiciozno hteo u 2 sata puno toga da isprica (format mini serije vise bi odgovarao), ali svejedno film vredi pogledati.. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Poceo je kao Meth Damon, sada je u Hoffman fazi. :D

 

Ali da, nije bitno koliko je velika uloga, uvek upecatljiv..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

WW1984

 

Najveće zadovoljstvo ovog (nazovimo) filma (u nedostatku boljeg opisa) bilo je brisanje istog sa harda.

 

Verujem da bih daleko više uživao da sam izvadio hard, skakao po njemu, olupao ga macolom, zalio kiselinom pa solju, a zatim se ritualno ispišao na ostatke, zalio betonom i bacio u neku septičku jamu. Tek to bi bilo dovoljno katarzično da me pročisti od ovog đubreta kojim sam zagadio oči i mozak.

 

Jbg stipsa sam :(

  • Haha 3
Link to comment
3 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

WW1984

 

Najveće zadovoljstvo ovog (nazovimo) filma (u nedostatku boljeg opisa) bilo je brisanje istog sa harda.

 

Verujem da bih daleko više uživao da sam izvadio hard, skakao po njemu, olupao ga macolom, zalio kiselinom pa solju, a zatim se ritualno ispišao na ostatke, zalio betonom i bacio u neku septičku jamu. Tek to bi bilo dovoljno katarzično da me pročisti od ovog đubreta kojim sam zagadio oči i mozak.

 

Jbg stipsa sam :(

Xexe, to se snimalo kod mene na ostrvu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...