Jump to content
IGNORED

Poslednji film koji ste gledali Part II


Calavera

Recommended Posts

2 hours ago, James Marshall said:

Dobar Svjetionik, užitak za gledanje, brzo mi je proletio, mada Defo igra na ivici karikature, podsjeća me na onog kapetana iz Simpsonovih na momente. Patinson mu parira opušteno (to mi je potpuni wtf momenat) 

I meni je to bio mali problem kod defoa. Al imam par teorija koje to donekle objasnjavaju.  

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

jokara pokidao

:hail:

Zanatski korektan, ali bezidejan film. Bar pola (verovatno i više) scena u kojima se JPh grči su suvišne, tako da mislim da ništa nije pokidano i da je pre za jednokratnu upotrebu i zaborav.

 

 

Gledao Knight of Cups - ovde nije teško biti Bejl, a bez problema sam se identifikovao sa 3 od 6 (ako sam dobro izbrojao).

 

Malik i ovde na već prepoznatljiv način gradi svoj filmski kolaž - neka od mesta na koje vodi prepoznajem, dok su mi druga strana i kao da sam na klackalici sve vreme. Na kraju ipak nosim pozitivan utisak, a verujem da je ocena ovog filma snažno zavisna od subjektivnog doživljaja.

 

Mislim da ranije nisam primetio Terezu Palmer, ali ta žena je bomba!

 

Međutim, saundtrek koji prati film je impresivan i prosto mami na dodatno istraživanje.

Na samom OST albumu je tek manji deo onoga što se čuje u filmu. Tu je pre svega originalna muzika Hanana Townshenda koja bez problema funkcioniše pored Griga, Debisija, Perta... Na albumu je i Buriel, tek da ilustruje pasaže filma koji govore o ispraznosti života.

Daleko obimniji sadržaj van je ovog albuma, a kao vodič mogao bi da posluži tekst sa IndieWire, ili možda ova plejlista sa Spotify.

Link to comment
7 minutes ago, Ras said:

Zanatski korektan, ali bezidejan film. Bar pola (verovatno i više) scena u kojima se JPh grči su suvišne, tako da mislim da ništa nije pokidano 

kako bre brate mili bezidejan?

sve bi mogao da prihvatim kao zamerku, al bezidejnost ne može stoji. nikako. 
 

“grčenje”, pa nije moglo bez istog, građenje lika, uvođenje u ludilo...

 

 

biće da su nam očekivanja bila dijametralno različita

Link to comment
26 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

kako bre brate mili bezidejan?

sve bi mogao da prihvatim kao zamerku, al bezidejnost ne može stoji. nikako. 
 

“grčenje”, pa nije moglo bez istog, građenje lika, uvođenje u ludilo...

 

 

biće da su nam očekivanja bila dijametralno različita

Očekivanja nisam ni imao.

 

Je l film šalje neku poruku? Pokreće na nešto? Šta osuđuje, ili šta kritikuje?

Kod mene na svako od ovih pitanja jedan odgovor: ne! i to je za mene bezidejnost.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...